Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Talán azért nem találok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Talán azért nem találok társat, mert az emberiség jövőbeli génállományában nincs helye az autistáknak?

Figyelt kérdés

Ez az egész egy komputerprogramhoz hasonlít. Hogy jól működjön a szoftver, az olyan hibás programrészeket, mint az én fajtám talán ki kell törölni.

Így értéktelen vagyok.


28/F


2015. szept. 12. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy értéktelen. De anyukám mesélte, hogy fiatal korában ismert egy srácot, aki pont az örökletes betegsége miatt nem keresett társat, nem akarta továbbörökíteni a betegségét, és senkit nem akart megfosztani attól, hogy saját gyereke legyen.
2015. szept. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindig is voltak problémáim. Az emberekkel, az osztálytársaimmal. Voltak és vannak önbántos dolgaim, mikor bántom magam. Ütöm a fejem a mellkasom.
2015. szept. 12. 09:41
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Az autistáknak ritkán van családjuk, mégsem tűnt el a zavar, mindig is voltak, vannak, lesznek autisták. Mint ahogy a homoszexualitás sem szűnt meg létezni, pedig ők sem adják tovább a génjeiket. Ezek az állapotok valószínű, hogy vagy poligenetikusan öröklődnek, vagy x kromoszómához kötötten, mint a vérzékenység. Szóval fals az elméleted.

Inkább az lehet az ok, hogy autista vonásokkal nagyon megnehezített a társ találása, hiszen az egész zavar lényege a szociális kapcsolatok nehezítettsége.

2015. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem mindenkiben van meg a kellő erő egy beteg emberhez. Nekem pszichés beteg van a családban, nehéz vele együtt élni. Időnként teljesen rendben van, meg vannak helyzetek, amikor úgy viselkedik, akár bármelyik normális ember, de sokszor nem ilyen, és tehetetlenséget érzek, hogy nem tudom, hogyan lehetne javítani ezen, és reménykedem, hogy ne csináljon hülyeséget, még pár éve van addig, hogy elmehessen rendes nyugdíjba.
2015. szept. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Természetes szelekció :)


Don't worry így is lehetsz boldog. Én már csak hasonló okokból szintén nem akarnék gyereket sose, de nálam más problémák kombója van :)

2015. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utálom látni a szerelmespárokat, akik normálisak. És hiába erőlködök, soha nem leszek normális.
2015. szept. 12. 10:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérlek ne mondj olyat, hogy értéktelen vagy, soha ne gondold azt, hogy az vagy. Fogsz találni társat hidd el, aki szeret és megbecsül. Én epilepsziás vagyok, voltak sokáig rohamaim, életem végéig valószínűleg szednem kell gyógyszereket, szerencsére használ az új szer és már nincs egy ideje. Én is átörökíthetem a betegségem, habár nagyon kicsi az esélye. A párom pedig nem foglalkozik ezzel egyáltalán, pedig még roham közben is látott. Tudod az egészséges emberek legnagyobb részének is van úgymond beteg génje, amiről nem tudnak, de leledzik bennük, ami habár náluk nem jelenik meg, de átörökíthetik, csak ők erről nem tudnak. Ha pozitívan állsz magadhoz és a világhoz, akkor biztos lesz társad. :)
2015. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ostoba emberek is találnak párt, pedig ha az evolúción múlna, ők is kihalnábak.
2015. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus nem betegség és nem öröklődik, a hajlam öröklődik. A mi családunkban sem volt autizmus, a férjemében sem, a lányunk mégis autista.

De mivel a statisztikák szerint egyre több autista van, semmiképp nem gondolnám, hogy a jövőben nem lesz autizmus, sőt.

Az pedig nem igaz hogy értéktelen vagy. Más vagy mint a többiek, és ez önmagában nagy teher. De nem vagy értéktelen. Talán egy hozzád illő, autista, aspergeres lányt kéne keresned.

2015. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Temple Grandin szerint, ha a világon nem lennének autisták, akkor a mai napig a barlangban ülnénk a tűz körül. Itt a többség valószínűleg egy súlyosabb esetre gondol, pedig rengeteg magasan funkcionáló auti él teljes értékű életet, családjuk is van. Csak hát ugye pont a társas kapcsolatok terén vannak nehézségek... Ezért kicsit nehezebb egy autinak társat találni, de nem lehetetlen. Az én párom pl. magasan funkcionáló autista, és jól megvagyunk.
2015. szept. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!