Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha végre elfogadnák azt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha végre elfogadnák azt az emberek, hogy a szépség igenis relatív mindenkinél akkor nem lenne ennyi önértékelési gondokkal küszködő egyén?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy akiknek nincs párjuk azok sajnáltatják magukat mert állítólag csúnyák, de az eszükbe se jut, hogy magukban van a probléma, emiatt búskomorak és persze, hogy semmi szép vagy helyes nincs bennük. Állandóan az elcseszett evolúciós meg egyéb biológiai tákolmányaikkal jönnek ahelyett, hogy megtalálnák magukban a problémát és rájönnének, hogy bennük van a hiba.

Pláne "férfiaknál" látom ezt, írom ezt férfiként. Pedig egy férfi attól férfi, ha nem hasonlítgatja magát senkihez, semmilyen sztárhoz, celebhez, nem akar tetszelegni, elfogadja magát úgy ahogy született, nem másokra hallgat és él normálisan nem úgy, mint egy fürdős p...a, jaj nem születtem Brad Pittnek, jaj ezért egy evolúciós zsákutca vagyok, pedig kedves jólelkű vagyok és a nők mind gonoszak, szánjon meg valaki.

Nem csak itt látom, nem csak férfiaknál nőknél is ugyanez van való életben is tapasztaltam, de ami itt megy "férfiaknál" több, mint szánalom.

Tudom, hogy közhely amit mondok, de a szépség tényleg szubjektív és inkább az igénytelenséggel van a baj, ha valaki kórosan sovány nem eszik eleget vagy eszeveszettül kövér vagy büdös szakadt ruhákba, zsíros hajjal jár.

Azt nem hiszem el, ha valaki igényes, ápolt, tele van önbizalommal az ne találjon magának valakit. Mert ez hiányzik sok emberből az egészség önbizalom, magabiztosság és ha ez hiányzik lehet akármennyire formás, izmos valaki senki nem fogja észre venni és itt nem a fej forma a hibás, hanem a hozzáállásé.


2015. szept. 11. 13:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Mivel ezeknek az embereknek a fejében van elég komoly gond, sosem fogják elfogadni azt, amit mondasz/mondunk:) Rengetegen leírták már a nőgyűlölő osztagnak, hogy mi a probléma, de mintha észre sem vennék.

Szerintem a legtöbbjüknek pszichológusra lenne szüksége.


Egyébként az alap problémájuk az, hogy belekerültek egy spirálba, amiből sehogy sem képesek kilépni.

A legtöbb ember ugye tinikorban kezdi az ismerkedést az ellenkező nemmel, akkor szeretnének először barátságnál többet is kialakítani valakivel. Viszont a tinédzserek többségénél még tényleg az számít, hogy a barátjuk helyes és menő legyen. Nem sok fiatal vállalja fel azt, hogy egy kevésbé jóképű, nem éppen kedvelt, netalántán egy "stréberrel" álljon le, mert nem akar közröhej tárgya lenni.

Így ezek a srácok fiatal korukban kapnak pár (vagy akár meglehetősen sok) elutasítást, ami miatt befordulnak, elkezdik a másik nemet hibáztatni, netalántán depresszióig süllyednek.

Idősebb korukban már igazából nem a külsejük miatt nem találnak párt, hiszen az idősebb, érettebb nőknél már nem a külső az egyetlen szempont, hanem azért, mert pesszimisták, negatívak, szűklátókörűek, hangosan szidják a másik nemet, magukban pedig nem látják meg a hibát. Emiatt újabb elutasításokat kapnak, ami tovább erősíti azt a képzetet bennük, hogy a nők szemetek.


Nyilván ebből az egészből csak akkor tudnak kilépni, ha az alap problémát felismerik, erre pedig nagyon sokan sajnos képtelenek.

2015. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%

Én nagyon egyet értek veled, de szinte biztos vagyok benne, hogy megint jön a sok "igenis csúnya vagyok" stb... kommentelő...


Az a baj, hogy amíg ezek az emberek (legyen az akár férfi, akár nő) így gondolkoznak, addig tépheti bárki a száját, mondhat/írhat bármit, akkor sem fogják másként gondolni. Hányszor írtam már én is egy kérdéshez, hogy a szépség szubjektív (vagy relatív, kinek mi tetszik), hogy csak meg kell találni azt, akinek tetszel, hogy a "nem az esetem" kijelentés NEM azzal egyenlő, hogy az illető csúnyának tart, de mind hiába. Mit kaptam válaszul? Lepontozást + "a nőknek csak a pénz és izom számít" szövegeket. Ha meg az ellenkezőjét mered állítani, akkor meg hazudsz... pff...

2015. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, én maximálisan egyetértek veled, de készülj fel, hogy méhkasba nyúltál. :-)
2015. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
31%

Érdekes, hogy mindenki egyetért, kivéve az érintetteket.... naná, hiszen kell valami indok! Nehogymár be kelljen látni, hogy a hiba az ő készülékükben van... A nők a hibásak, mert nem adnak esély, és kész.

A gond az, hogy az ilyen emberek szakemberek segítségét sem fogadnák el, mert ha úgyis más a hibás, akkor ők miért dolgoznának magukon?!

Ördögi kör...

2015. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%

Ezt nem "savanyú a szőlő" alapon mondom, de nekem azért nincs párom (micsoda degradáló kifejezést, mintha én kiegészítésre szorulnék), vagyis inkább partnerem, mert jelenleg nem érzem szükségét egy társnak. Persze egy gondolom olyannak hangzik, mint amikor a szakadt kantáros gatyás paraszt a Zetorjából azt üvölti ki, hogy "vehetnék én Mercedest, de most nem akarok", aztán tovább gurul a tanyája felé.

Én tisztában vagyok azzal, hogy az ízlés egyénenként eltérő és, hogy ostoba dolog csakis a saját perspektívámból nézni az embereket és még rosszabb, ha el is várom, hogy az én nézőpontomat ossza mindenki, viszont azt is jól tudom, hogy van egy-két olyan ember, akin valóban csak a csoda segíthet, mert szerencsétlenek annyira előnytelenül néznek ki, hogy senki rájuk se néz. És itt jön be a képbe a te problémád, ugyanis, akikről te beszélsz szinte mindig az előbb leírt kisebbségbe sorolják magukat, holott nekik nem kell csoda, hanem csak elhivatottság és munka. Egy dagadt pl. le tud fogyni, egy vékony tud izmot felszedni, egy ragyás el tudja tüntetni a pattanásait, a gond viszont ott kezdődik, hogy egyesek neki se állnak a dolgok jobbításának és menthetetlennek könyvelik el magukat. Nekem volt szerencsém látni az eredeti "magas-vékony" srácot, aki valóban vékony volt, de miután elmesélte, hogyan edz és, hogy mit eszik nem is csodálkoztam, hogy az, kvázi napi 10 fekvőtől, 5 perc kocogástól meg pár deka hústól várta a csodáját, na ő pontosan egy magát menthetetlennek gondoló figura volt, aki némi munkával és motivációval akár egy Schwarzenegger is lehetett volna, csak ház éppen magasról szart az egészre, viszont tényleg van néhány, akin semmi se segíthet, az itteni picsogó emberek kb. 99 százaléka nem ilyen, csak lusta és motiválatlan. A nők elvárásairól meg annyit, hogy egy-kettőnek tényleg hajmeresztő standardjai vannak, de itt ismét csak a kategorizálás fekete lyukába zuhanunk, ugyanis a nők tetemes része nem támaszt olyan elvárásokat, minta szóban forgó muffok, akik számára a 60-as kar meg a 8 kocka alapelvárás egy férfin.

2015. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%
akkor miért van az, hogy egy pasinak társkeresőn minden 3. válaszol, valakinek meg 50-ből 1? Na melyiknek lesz önértékelési gondja? És ez az ő hibája lesz?
2015. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
A szépség relatív, az emberek ízlése különböző. Lehet akármennyire önbizalommal teli, ha nem tetszene az illető, nem lenne esélye. A beképzeltség pedig számomra még taszító is. Már ha még párt keresnék, de már nem teszem. Ha az ember nem rinyál, hanem keresi az igazit, él a lehetőségekkel, akkor meg is fogja találni, magas, alacsony, sovány , telt, duci, szőke, barna, teljesen mindegy. Ha valakinek az esik jól, akkor sajnáltassa magát, szíve joga, ettől ugyan nem fog előrébb jutni, de erre neki kell rájönnie. Amúgy miért foglalkozol mások dolgaival? Nem mindegy neked, ki miért panaszkodik? Az ő életük.
2015. szept. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%
de csak úgy nem fogják sokan szépnek gondolni magukat,nulla megerősítéssel
2015. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%

A szépség egyáltalán nem relatív.Mert aki helyesnek születik,az alapból nagyságrendekkel több nőnek kelti fel a figyelmét,mint egy átlagos kinézetű srác.

És ezt az életben is végigkövettem,személyes tapasztalat:

Volt egy nagyon jó haverom régen,elég fiatalok voltunk még,de már ott kiderült ez,hogy ő helyesnek született,én meg nem.

A lányok rá nyáladzottak,nem egy,hanem szinte mindegyik.Már akkor fiatalon...

Tehát nyilván ha ilyen visszajelzéseket kap,akkor nyilván jobban fogja érezni magát a bőrében magabiztosabb lesz,hiszen pozitív visszajelzést kapott,nem is egyet...

Én átlagos kinézettel,már akkor is próbáltam beszélgetni a lányokkal,érdekes módon,már akkor sem álltak kb. szóba sem velem...

És ez így ment tovább a mai napig kb.,a haverom egy csajozógép lett nyilván,akire ugranak a nők kb.

Én meg a mai napig addig nem jutottam el,hogy a kezét megfogjam pl. egy nőnek...

Szóval akkor mi is a relatív?

Az lehet,hogy a jóképűek közül nem tetszik a nőknek mindegyik egyformán,de ettől még nem lesz relatív a dolog.

Mert az átlagos kinézetűek ugyanúgy ott vannak,és a környezetemben amit látok,siralmas.Mármint a nők nevetségesek,az átlagos srácoknak még csak nő sem jut...

Nos akkor hol relatív a dolog?

Írhatnám még tovább is,de ti nem értitek meg.

Mi meg azt nem értjük,amit ti akartok mondani állítólag,pedig csak bele kéne látni a helyzetbe amit leírunk...tudom gondolkodni nehéz,de néha nem ártana.

24/F

2015. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

#9


Mivel NEM lehet definiálni, hogy mi a helyes, így a szépség igenis relatív.

2015. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!