Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Most jöttem ki a vallásból,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most jöttem ki a vallásból, és tanácstalan vagyok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon vallásosnak neveltek, én pedig mélyen hittem 16 éves koromig. Rengeteg kétkedés, kérdés és lázadás után otthagytam az egészet. Viszont mire elkezdtem az egyetemet, pár hónapig nagyon hinni akartam megint (sok tragédia történt a családban + halálos betegség a nagyimnál), így eljártam gyülekezetbe. Teljesen átadtam magam ennek a szellemiségnek, beleértve a szigorú szabályokat is (nincs szex házasság előtt, zero alkohol, sok ima stb.), mert, azt akartam, hogy gyógyuljon meg a nagyi és renden legyen megint a család... Ismertük egymást, és mindent tudtam rólam a gyülisek.


Ám egyszer vissza kellett utasítanom az egyik csoporttársamat, mert ő nem vallásos. (Nem volt szerelmes, de tetszettem neki.) Azzal fenyegettek, hogy Isten nem teljesíti majd a kérésem, ha nem tartom be a törvényeit, ráadásul a pokolra fogok kerülni, sőt mindenki más is, aki általam térhetett volna meg.


Tudom, hiba volt nekik hinni. Sokáig vívódtam, és nem tudom elhinni, amit mondanak. NEM. Semmit. Már nem érdekel. És tudom, hiba volt, hogy hagytam magam befolyásolni (I was a fool).


A kérdés: mit tegyek, hogy lássák rajtam a csoporttársak, hogy megváltoztam? Befogadóak és rendesek, kedvesek, mindig segítettek nekem, és akik tudtak a dologról, meg is értették az okait annak, hogy miért utasítottam vissza a srácot. Mégis így utólag látva magam egy idiótának látom magam, miért is tettem ilyet. Ez engem zavar! hogy lássák rajtam, hogy megváltoztam?


És még fontos kérdés: hogy viselkedjem a srácokkal? :D Tudom, furcsa a kérdés, de mást neveltek belém: legyen vallásos, rendes stb. Tiniként meg nem jártam el sehova....Honnan tudjam, ki az én típusom? Honnan tudjam, kivel és hol érdemes ismerkedni?


Ja és: hogyan vakarjam le magamról pl. a prűdséget? (én legalább bevallom). Tényleg ezt nevelték belém a szüleim, a tanárok...De én belül nem vagyok prűd, folyton pasikkal fantáziálgatok, csak nem merek róla beszélni....


Légyszi segítsetek!



2015. aug. 30. 17:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdés: mit tegyek, hogy lássák rajtam a csoporttársak, hogy megváltoztam? Befogadóak és rendesek, kedvesek, mindig segítettek nekem, és akik tudtak a dologról, meg is értették az okait annak, hogy miért utasítottam vissza a srácot"


Itt megjegyeznék több dolgot:

1. Semmit nem kell tenned. A változást majd észreveszik maguktól.

2. Soha nem kell magyarázkodnod, hogy miért utasítasz vissza valakit. Azért tetted, mert. Senkinek semmi köze hozzá. Az, hogy valaki nem vallásos nem azt jelenti, hogy bárki elviheti egy körre.


" Még az is le van írva, milyen pózban lehet/nem lehet szexelni,"


Ez kifejtenéd? Komolyan érdekel milyen pózban lehet nekik. :D

2015. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11! Köszi a tanácsot :)
2015. aug. 30. 18:27
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából én inkább...hinni akarok"

Ahhoz nem kell szektákba állni, ha hinni akarsz Istenben.

Ha olvastad a Bibliát (gondolom olvastad lol) akkor szerintem leeshet, hogy Jézus be nem tenné a lábát az ilyenekbe. Jézus zsidó volt, rendszeresen prostikkal és tolvajokkal ebédelt, és kifejezetten azt tanácsolta, hogy ne híreszteld a vallásosságodat, hanem imádkozz otthon magadban azt' kész.


Ha tényleg megváltoztál, azt ígyis-úgyis látni fogják rajtad. Tényleg járj bulikba, az segít (ha esetleg "visszaesnél": Jézus is járt bulikba, ahol alkoholt csinált a vendégeknek, hogy jobb legyen a hangulat :D)

2015. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen :D Jézus valóban elítélné ezt az álhitet :)


Az igazi jóság ott kezdődik, ha nem csak azért teszed a jót, mert várod a jutalmat, és nem csak azért kerülöd a rosszat, mert félsz a büntetéstől :) /by Einstein/

2015. aug. 30. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!