Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Most jöttem ki a vallásból,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most jöttem ki a vallásból, és tanácstalan vagyok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon vallásosnak neveltek, én pedig mélyen hittem 16 éves koromig. Rengeteg kétkedés, kérdés és lázadás után otthagytam az egészet. Viszont mire elkezdtem az egyetemet, pár hónapig nagyon hinni akartam megint (sok tragédia történt a családban + halálos betegség a nagyimnál), így eljártam gyülekezetbe. Teljesen átadtam magam ennek a szellemiségnek, beleértve a szigorú szabályokat is (nincs szex házasság előtt, zero alkohol, sok ima stb.), mert, azt akartam, hogy gyógyuljon meg a nagyi és renden legyen megint a család... Ismertük egymást, és mindent tudtam rólam a gyülisek.


Ám egyszer vissza kellett utasítanom az egyik csoporttársamat, mert ő nem vallásos. (Nem volt szerelmes, de tetszettem neki.) Azzal fenyegettek, hogy Isten nem teljesíti majd a kérésem, ha nem tartom be a törvényeit, ráadásul a pokolra fogok kerülni, sőt mindenki más is, aki általam térhetett volna meg.


Tudom, hiba volt nekik hinni. Sokáig vívódtam, és nem tudom elhinni, amit mondanak. NEM. Semmit. Már nem érdekel. És tudom, hiba volt, hogy hagytam magam befolyásolni (I was a fool).


A kérdés: mit tegyek, hogy lássák rajtam a csoporttársak, hogy megváltoztam? Befogadóak és rendesek, kedvesek, mindig segítettek nekem, és akik tudtak a dologról, meg is értették az okait annak, hogy miért utasítottam vissza a srácot. Mégis így utólag látva magam egy idiótának látom magam, miért is tettem ilyet. Ez engem zavar! hogy lássák rajtam, hogy megváltoztam?


És még fontos kérdés: hogy viselkedjem a srácokkal? :D Tudom, furcsa a kérdés, de mást neveltek belém: legyen vallásos, rendes stb. Tiniként meg nem jártam el sehova....Honnan tudjam, ki az én típusom? Honnan tudjam, kivel és hol érdemes ismerkedni?


Ja és: hogyan vakarjam le magamról pl. a prűdséget? (én legalább bevallom). Tényleg ezt nevelték belém a szüleim, a tanárok...De én belül nem vagyok prűd, folyton pasikkal fantáziálgatok, csak nem merek róla beszélni....


Légyszi segítsetek!



2015. aug. 30. 17:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

,,Az vagy, akinek mások gondolnak Téged." /Doktor House/


Hogyan lássák, hogy megváltoztam?

2015. aug. 30. 17:49
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg laza házibulikba eljárni (ilyen kerti party szint, nem ez az IHB) kicsit szocializálódsz és attól se kell tartanod, hogy rád másznak.

Vallást mindig is a gyenge emberek tulajdonságának tartottam, szóval mutasd magad magabiztosabbnak legyél picit bevállalós (buliban mondjuk ne a szörpikén élj, hanem próbálj ki egy kis VBK-t vagy vodka narancsot).

Sráccal meg beszélgess.

2015. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sráccal meg beszélgess ha tetszett neked (kellemes érzés volt a látványa, és jó érzés volt vele beszélgetni).
2015. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ám egyszer vissza kellett utasítanom az egyik csoporttársamat, mert ő nem vallásos. (Nem volt szerelmes, de tetszettem neki.) Azzal fenyegettek, hogy Isten nem teljesíti majd a kérésem, ha nem tartom be a törvényeit, ráadásul a pokolra fogok kerülni, sőt mindenki más is, aki általam térhetett volna meg. "

Milyen közösség az amelyik elvárja töled, hogy a partneredet ne te magad válaszd?

2015. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Rendben akkor, köszi :) Akkor ez nem egy olyan dolog, amit soha nem fogok tudni levakarni magamról, ugye?


Amúgy meg...beszélgetni fogok vele, nem utálom őt, de tudom, hogy ő is taktikázott, sőt :) Mutogatta a pénztárcáját a buliban (ami akkor nem esett le), de most már így zavar, hogy manipulálni akart és azt hitte, én csak a pénzre bukom. Úgyhogy bocsánatot kérni nem fogok. (Ez már jó kezdés :D ,,mindig bocsánatot kell kérni mindenért")

2015. aug. 30. 17:59
 6/14 A kérdező kommentje:
#4! Elég sok van. Én a baptistákhoz jártam pár hónapig, mert ők másak voltak, mint a katolikusok. Nem olyan szertartásosak és megosztják egymással az életüket. Hátulütő: vagy felszínes vagy, vagy mindent tudnak rólad (ha komolyan veszed, és nem beleszületsz). Nem csak azt szablyák meg, ki lehet a partnered (eleve itt nincs együttjárás, hanem már rögtön eljegyzés), hanem azt is, kik legyenek a barátaid, mert ,,minél közelebb áll valaki Istenhez, annál igazabb, hitelesebb hívő keresztény". Még az is le van írva, milyen pózban lehet/nem lehet szexelni, és a leendő férjjel minden nap áhitatot kell tartani...Nekem ebből nem kell (elnézést kérek attól, aki hisz, tényleg nem akartam bántani, csak nekem ez valahogy nem...)
2015. aug. 30. 18:03
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tejóó ég :D Ez számomra olyan idegen hogy majdnem el se hiszem hogy ilyen van :D Egyébként kezdj el úgy viselkedni mint bárki más, énis a lightosabb kerti party, bográcsozgatásokat javaslom mert ami némely discoba megy az még nem neked való :D
2015. aug. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Majd megyek nyitóbuliba, de csak barátokkal.
2015. aug. 30. 18:13
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam, bár nekem sosem mondták volna meg a gyüliben kit válasszak, azt ugyan sugallták, hogy jobb a gyülekezetből választani, és ebben igazuk is van akkor ha komolyan veszed a dolgot, mert egy világi fiú ezeket a dolgokat nem értené meg.


De ha bizonytalan vagy, esetleg csak azért hiszel mert nem tudod feldolgozni a tragédiákat, akkor az nem ér sokat és jobb ha nem a gyülekezetben őrlődsz.


A hit fontos dolog ha érett hit, de Isten nem Mikulás, nem úgy működik a világ hogy ha imádkozol akkor megkapod, ha nem akkor meg nem. De ezt gondolom már te is tapasztaltad.


Első körben el kéne döntened miben hiszel és hogyan hiszel.

Második körben meg kell értened,hogy a szexuális vágy természetes dolog és nem bűn. A szex, ha szerelemes vagy, nem bűn.Nem nagyobb bűn mint amit minden nap elkövet mindenki: pletykálkodás, hazugság,kétszínűség, kritizálás stb. Nem vagy rosszabb, ha szexelsz, mint a gyüliben a túlbuzgó nyanyik.


De ne érdekeljen, mit gondolnak a csoporttársak vagy minek látnak mások. Legyél laza, találd meg önmagad és légy is önmagad. Ha akarsz bulizni, bulizz, ha nem, akkor nem. Semmi nem kötelező és nem azért mert gyülis vagy vagy nem vagy gyülis, hanem mert egyéniség vagy.


Azt pedig ne bánd hogy visszautasítottál egy fiút aki nem volt szerelemes beléd. Lesz még más. Ami a prűdséget illeti, hidd el, hogy úgy le fog olvadni rólad mint hó a napon, amint szerelmesen átöleled azt aki fontos neked.


Az életed a tiéd, ne bánd meg 40 évesen, hogy nem éltél....


Egy volt gyülis aki még mindig hisz Istenben de vadabb a szexuális élete mint a szürkének az ő 50 árnyalata :-)))

2015. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9! Ez nagyon jó :DDD


Igazából én inkább...hinni akarok :) Vagyis remélek. Remélem, hogy van Isten és halál utáni élet. De nem hiszek a Bibliának, se a gyülekezeteknek (főleg ezeknek a nagyon szektás fanatikusoknak), akik szabályokat állítanak fel, hogy csak akkor tetszel Istennek, ha; és ha nem tartod be, akkor a pokolba jutsz.


Rengeteg nem hívő barátom van (1000% ateisták :D), akik sokkal rendesebbek és megértőbbek, mint egy-két hívő :) A humanizmusban, az értékekben hiszek. Nem gondolom úgy, hogy aki nem hisz, csak erkölcstelen lehet...


Ja és van egy jó videóm:

https://www.youtube.com/watch?v=Tvz0mmF6NW4

2015. aug. 30. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!