Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy sokan, akiknek még párkapcsolatuk sem volt, tanácsot adnak olyanoknak, akiknek már igen, vagy éppen van?

Figyelt kérdés
Ismerek ilyen embereket, szeretik osztani az észt, de soha nem volt komoly, tartós kapcsolatuk, maximum elképzelésük lehet, és nagyon sok kérdésnél sokan azt írják hogy szakítsanak, nem tanácsokat adnak.
2015. aug. 26. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Bal lábbal keltél?
2015. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Talán azért, mert külsősként sokkal jobban átlátják a helyzetet, mint azok, akik benne vannak a kapcsolatban :)
2015. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakítást általában akkor szoktak javasolni a válaszadók, ha a kapcsolat nyilvánvalóan menthetetlen.

Egyébként belegondolva: lehet hiteles annak a véleménye is, akinek nem volt még párkapcsolata, hiszen lehetséges, hogy azért nem volt, mert nem kötött felesleges kompromisszumokat, nem kezdett kapcsolatba olyannal, akivel nyilvánvalóan nem illenek össze, míg a kérdező esetleg igen.

Tehát ha én azt írom például, hogy "ilyen emberrel össze sem jönnék", az azt jelenti, hogy tudatosan választok párt. (Volt már több kapcsolatom egyébként, de az utóbbi időben tényleg nagyon alapos megfontolás után léptem párkapcsolatba.)


Igenis van olyan helyzet, amikor a szakítás az egyedüli jó megoldás. Nem lehet minden kapcsolatot megmenteni. (Például egy bántalmazó kapcsolatban nincs más megoldás, mint kilépni. Vagy például a teljesen (!) eltérő életmód, életstílus, szexuális kultúra, stb. esetében is. Itt nincs lehetőség összecsiszolódni, a párnak össze sem kellett volna jönnie, az, hogy együtt vannak, az ön- és emberismeret hiányára vall. Ugyanis a párkapcsolatok nem úgy működnek, hogy két random embert egymás mellé helyezünk, és majd megváltoznak egymás kedvéért! Összecsiszolódni csak olyanok tudnak, akik eleve összeillenek.)

2015. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért akinek nem volt még párkapcsolata, az is láthatott már mintát, pl. a szüleit minimum, ismeretségi körük az ilyen embereknek is van, barátaik is, akár nagyon közeli barátaik is, akik megosztják velük a problémáikat, vagy akár csak elsírják a bánatukat. Ezekből is lehet meríteni, ha valakinek jó a helyzetfelismerő képessége és az emberismerete, nem kell feltétlenül, hogy saját tapasztalata is legyen. Amúgy meg vannak olyan szituációk, amiknél egyértelmű lenne a megoldás, van, amikor a szakítás a megoldás, és egy függő helyzetben élő ezt nem feltétlenül látja.
2015. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Mert nincs sok dolguk.


Ez pont olyan, hogy mintha egy nő ba-.szatlan, akkor sokkal hajlamosabb a pletykálkodásra, áskálódásra szervezkedésre. De ha valaki jól elintézi őt rendszeresen az ágyban, akkor lenyugszik és nem foglalkozik annyit ilyenekkel.


Amíg szűz voltam 20 éves koromig, én is nagy párkapcsolati szakértő voltam. Aztán valahogy elkezdtem a saját dolgommal foglalkozni azóta.


24/L

2015. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyira azért csak nem b*szt*k meg hogy ne itt okoskodj a GYK-n , majd betömném én a szádat
2015. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!