Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet ez ellen tenni? Gyógyszer, pszichológus vagy mi?

Figyelt kérdés

Naszóval...

22 éves srác vagyok, a gond a következő.

Gyerekkoromban én voltam a tipikus kövér szemüveges srác akit mindenki csúfol, aki a bátyja ruháiban jár és nincs egyetlen barátja sem, nemhogy barátnő féleség vagy bármi.

15 évesen viszont elkezdtem küzdősportolni, kondizni meg úszni, szereztem barátokat akik azóta is mellettem állnak. Mióta dolgozom, azóta próbálok igényesebben öltözködni.

Az imént említett barátok szerint mindnyájunk közül én nézek ki a legjobban, habár közülünk csak nekem nincs és nem is volt semmiféle párkapcsolatom.

Mégpedig azért, mert akárhányszor a tükörbe nézek, még mindig ugyanannak s dagadt vesztesnek látom magam aki sokáig voltam.

Emiatt önbizalomhiány nulla, ha egy lány rámmosolyog egyből azt hiszem, hogy azon nevet milyen vesztes vagyok, ha leszólít akkor biztos csak fogadott a barátnőivel, vagy elkezdem keresni a rejtett kamerákat...

Az agyam nagyon apró része sejti, hogy ez csak valami poszt-traumás beszűkült tudatállapot, de a minap eldöntöttem, hogy szeretnék kikerülni belőle, szeretnék értékes emberként tekinteni magamra.

Valami ötlet valakitől? Pszichológus vagy gyógyszer vagy kötél vagy mi kellene?

Előre is köszönöm.


2015. júl. 14. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz! Már rég nem vagy az a vesztes. :)
2015. júl. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hali!

Meg tudom érteni a problémádat. Nálam pont az ellenkezője van. Elég esetlen, vézna srác voltam. Aztán elkezdtem dohányozni és kockultam egész nap. Aztán eldöntöttem hogy változtatok. Letettem a cigit, konizok rendszeresen és futok. De nálam is az önbizalom teljesen nulla. Ha arról van szó ,hogy leszólítsak egy lányt hirtelen annak a régi vézna srácnak látom magam. És lehet akármilyen jó alkatunk, vagy akármilyen helyesek a lányok kiszúrják ezt a lelki állapotot. Én a pszichológust ajánlom. Én is járok és beléd tudja önteni a lelket/önbizalmat.

2015. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, a pszichológus jó ötlet, nagyon sokat tud segíteni (tapasztalat!).
2015. júl. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a pszichológus semmiképp nem árthat, szóval ha van lehetőséged, szerintem keress egy jót és próbáld ki, hátha.

Szerintem nagyon jó, hogy tudod az okát, így nem a nulláról indulsz. De ha belegondolsz másoknak is ugyanezek a problémáik megvannak, egyiknek a lába görbe, másiknak sebhelyes az arca, annak vastag a combja, ennek kicsi a melle, az nem tud hízni, a másiknak égési sérülései vannak, az elkaparta a bárányhimlőjét, annak csúnya az arcán az anyajegye, stb. Pozitív visszajelzést kapsz másoktól, "megfelelő" vagy, ha használhatom ezt a szót, de csak azzal vagy elfoglalva hogy saját magadnak nem tudsz megfelelni.

Nekem is sok butaság megfordul a fejemben, de ehhez nem kellett kövérnek lennem, megvannak a saját magam problémái is, ahogy másoknak, sokan küzdünk mindenfélével, tényleg. Mindenfélével.. úgyértem valójában saját magunkkal.

A kötél kilőve, gyógyszer ehhez nem kell, csak tisztába kell jönnöd a képességeiddel, és belevágni magad valami ismeretlenbe, és ha ez a csajozás, ismerkedés, akkor az. Elvégre mások mutatják nekünk olykor a legmocskosabb és a legtisztább tükröt arról, hogy milyenek is vagyunk valójában, úgyhogy meg kell válogatni mikor hiszünk nekik, és hogy kinek, de nem szabadna hagyni hogy a saját tükrödben az legyél aki már nem vagy. Félsz hogy visszaesel, hogy újra az a tipikus kövér csúfolnivaló srác leszel? De már eltelt 7 év, hogyan eshetnél vissza? Elküzdötted eddig magad(!), mert saját magaddal küzdöttél el eddig, most talán megálltál, talán mert elégedett lettél magaddal, talán nem, aztán mikor jött egy újabb lépcsőfok, akkor megtorpantál, pedig ez sem nehezebb mint elhatározni magad, hogy te márpedig leadod azokat a kilókat és elkezdesz aktívan sportolni. Barátokat szereztél, munkát, stílust, haladsz az úton, minek tekintesz újra a múltba? Arra kéne használnod, hogy folyamatosan emlékezteted magad arra, ha már úgysem tudod kiverni a fejedből, nyilván nem mondhatom hogy felejstd el, de fordítsd arra, hogy tudd mennyi mindenen keresztülmentél, milyen messze eljutottál. Biztos vagyok benne, hogy voltak abban is nehézségek, ahogy abban is, hogy azok akik megnéznek, egyáltalán nem a kövér srácot látják, az csak a levedlett, láthatatlan köpenyed, amit (vagy akit, a régi önmagad) hordozol magaddal, de elhiheted annak a srácnak aki rád a tükörből visszanéz, és ahogy a barátaid mondják: senki nem tudja min mentél keresztül, csak te. Nincs ránkírva. Ez nem egy smink, amit te magadra kentél, nem egy ideiglenes állapot, te már az vagy aki most vagy, és nem az aki akkor voltál. Csak meg kell lépned a következő lépcsőfokot, én hiszem hogy menni fog.

2015. júl. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Pszichologus helyett whiskey /vagy palinka/

Ne legyel hulye.

2015. júl. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus, és te legalább felismerted a problémát, hajrá.
2015. júl. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahanyszor pszichologushoz mennel a heten, aNnyiszor 10-15 000 huf-ot rakj felre egy kis dobozodba. Mert annyiba kerul, hogy meghallgat es nem tanacsol semmit. Esetleg megkerdezi, hogy szErinted mi a megoldas!

Szoval hamar osszejon egy fulloS futocipore, hogy futhass rendszeresen!

Illetve meg befizEthess egy pl. Mmma edzesre is! Nekem ezen is no az onbizalmam. Meg futasnal is! ( Nekem se volt sok.)

Es meg fog maradni bovel draga , jolszabott ruhakra!

2015. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a pozitív hozzáállást, jó tapasztalni hogy vannak még ilyen önzetlenül segíteni próbáló emberkék.

Pacsi mindenkinek :)

2015. júl. 16. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!