Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kik a hibásak a párkeresési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kik a hibásak a párkeresési nehézségekért, a nők vagy a férfiak?

Figyelt kérdés
Mind a két oldalnak megvan az indok arra, hogy miért nehéz vagy könnyű párt találni, de a rengeteg elvárás mögött mi rejlik, jogosak az elvárásaink vagy sem. Mi állítja be az elvárásainak, tisztába vagyunk-e azzal,hogy mit is akarunk és ha megkapjuk akkor utána miért lényegtelen onnantól fogva?
2015. jún. 28. 20:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
86%

Hogy lehetne ezt nemekre lebontani. Sokan vannak, akik nem engednek az elveikből, ezért lehet, elmulasztanak megismerni egy értékes embert, vagy teli vannak előítéletekkel, de ezen kívül másban nem hiszem, hogy lehetne bárkit is hibáztatni.

Szerencse is kell hozzá egyébként.

Az elvárásokról meg annyit, hogy nem mindenki képes alább adni, én sem voltam, mégis találtam párt.

A lényeg, hogy tudjuk, valójában mire, kire van szükségünk, ki tudna boldoggá tenni, ez csak önismeret.

2015. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
69%

Kollektívan egyik sem. Vannak önsajnáló, igazi lúzer csajok meg hapsik, akik egész nap csak a nyálikat verik. Na, ők a hibásak.

De ez nem is baj. Nem kötelező minden félhülyének szaporodnia.

2015. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
27%
A nőknél a pénz és a hiszékenység a probléma, a hapsiknál pedig az, hogy szinte mindig csak "arra" kell a nő nekik vagy épp házicselédnek.
2015. jún. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
56%

A gének a hibásak. Rengetek ember kopaszodik,aknés,hullanak a fogai/romlanak stb és mindez szinte kezelhetetlen.

Az ilyen emberek nem kellenek senkinek, csak szenvedve végigélik az életüket szeretethiányban frusztrálva és mutogatnak mindenre és mindenkire - de ha belegondoltok, ezt nem lehet elfogadni, hogy rajtuk kívülálló ok miatt nekik ennyi volt.

2015. jún. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
41%

#1 válaszadó leírta az igazat, zöld pacsi :) az a legszomorúbb hogy ez is a pénzről szól, mi másról.

Egyértelműen azok, akiknek az igényei a szomszédos galaxisokig érnek el, hogy még véletlenül se jöhessen velük össze senki.

#9 szerintem meg a nők.


"Az elvárásainkat az igényeink "állítják be". Az igényekből pedig nem érdemes lejjebb adni, mert akkor elégedetlenek leszünk a kapcsolattal."


Persze, igényeik lehetnek, csak nem biztos hogy teljesülni is fognak. Erre 50 év környékén majd maguk is rájönnek, igaz, kicsit későn.

2015. jún. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem ki kik a hibásak. Amig a pasik az álló farokkal a nők a nedvesedő puncival keresik a társat, csak egy punci és egy farok a másik, addig egyik oldalon se lesz siker. Mert csak egy apróság amit mind a két fél elfelejt. Ember. Aki nem csak annyi amennyit keres.

Ebből is adódnak a problémák, mert az ágyon kívül nem tudnak mit kezdeni a másikkal. Ha már nem tudom mire lenne még jó legyen pénzes, dekoratív és itt is vannak a hülye igények.

2015. jún. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
95%

# 25: épp az különbözteti meg az igényt a szememben az elvárásoktól, hogy van reális alapja. Pl. ha nekem egy társkapcsolatban igényem van az intellektuális beszélgetésre, akkor csak olyan társat érdemes választani, aki ezt az igényemet ki tudja elégíteni. Ha nem vagyok tisztában az igénnyel, akkor ezt úgy is megfogalmazhatom, hogy kizárólag diplomás partnert keresek. A diploma azonban nem garancia arra, hogy az igényem kielégül, és a hiánya nem feltétlenül kizáró tényező, hiszen egy érettségizett is lehet nagyon intelligens. Ezért nem érdemes objektív tényezőként, elvárásként megfogalmazni az igényeimet.

Viszont alább adni sem érdemes belőle, mert ha nekem tényleg igényem van intellektuális beszélgetésekre, és a partnerem nem képes erre, akkor frusztrálni fog, és konfliktusokat generál a kapcsolatban: egyikünk sem fogja jól érezni magát.


Akik azt mondják, hogy a nők (vagy akár a férfiak) adjanak lejjebb az elvárásaikból, azoknak szerintem nem volt tartós kapcsolatuk. Ha lett volna, akkor tudnák, hogy nincs rosszabb egy olyan kapcsolatnál, amiben az egyik, vagy mindkét fél folyamatosan érzi, hogy "nem elég jó" a másiknak. Egy elvárásokkal teli kapcsolatnál még a kapcsolat hiánya is jobb.


Az ember pedig nem úgy működik, hogy tudatosan szabályozni tudná az igényeit, és be tudná kapcsolni a vonzódását, ha alapból nincs meg. Erre SENKI nem képes. Ezért szerencsés, ha mindenki olyan partnert keres, akinek úgy felel meg, ahogy van, és nem egymástól várják a felek, hogy változtassanak az igényszintjükön. Annak kell megfelelni, akinek alapból megfelelek.


Tapasztalatból mondom, hogy a párkeresésnél igenis merni kell "nagyot álmodni", ha ugyanis beérem a félmegoldásokkal, akkor nem fogom jól érezni magam a kapcsolataimban, és akkor viszont garantáltan egyedül maradok 50 éves koromra, sok-sok csalódással, frusztrációval. Elég sok olyan ismerősöm van, akik 2-3 hosszú kapcsolat (esetleg házasság) után teljesen kiábrándultak a kapcsolatokból, mert nem az igényeiknek megfelelő partnert választottak maguk mellé, és így nem is tudnak abban hinni, hogy létezik valóban harmonikus kapcsolat. Pedig létezik (sok ilyet látok magam körül), csak JÓL kell választani hozzá.

2015. jún. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
29%

Na csak igazam volt, úgy látom, le is pontoztak :D milyen kár, hogy az nekem is megy, nem igaz? Mondjuk érvképtelen buta növényektől nem is vártam mást.


Az igényekkel nincs gond, mindenkinek lehetnek, a gond ott kezdődik, hogy milyen, és mennyi. Aki mindenféle túlzó igényeket támaszt, az várhatja öregkoráig, hogy majd valaki teljesíteni fogja őket. A másik meg az, hogy oké oké, elvár ezt, elvár azt, és cserébe mit is tud nyújtani? Ilyenkor valahogy mindig szájhúzogatást kapok...

A diploma semmire nem garancia, annyit ér hogy műzlisdoboz mellé adhatnák ajándékba. Hidd el nekem, diplomától bárki egy nagy nulla maradhat.


Valamennyit igenis le kell adni az igényekből. Lehet hogy félmegoldás, de gyakran az is jobb, mint a semmi. És amúgyis; a kapcsolat kompromisszumukról szól. Ha szeretünk valakit önmagáért (nem a pénzéért, kocsijáért stb.) akkor a hibáival együtt szeretjük, nem? Nekem ez valahogy sose okozott gondot, nem szoktam pontokba szedve strigulázni hogy na ez az elvárás teljesült, piros pontot kap a lányka, hoppá ez csak félig, ide nem jár semmi, na ezt az elvárást meg nem teljesítette, fekete pont! Ahogy mondod, ha van kismillió elvárás, és mindegyiknek egyesével meg kéne felelnem, a saját szempontomból lenne érdektelen a kapcsolat. Olyan kb. mintha 5000 forintért csinálnál málnaszörpöt eladásra és lenne 2000 forint nyereséged rajta. Ez -3000 deficit.


Vannak olyan igények amiket igenis lehetne szabályozni, csak hát a hedonista és önimádó korszellem miatt senki nem akarja. Amit a média sulykol, az a követendő, aki nem ilyen, azt meg le kell nézni.


Az is igaz hogy a félmegoldás nem tartós megoldás. Valakinek viszont még a félmegoldás se jut, akkor ő mit szóljon?

Házasodni meg nem 2-3 év után kell, mert az olyan is lesz. A szerelem előbb-utóbb elmúlik, és rosszabb esetben viszi magával a házasságot. Abból meg már senki nem mászik ki szerencsésen (vagy együtt maradnak rossz házasokként és csalják egymást, szeretőt tartanak).

Jöhetnek nyugodtan a piros kezek, mint érvpótló, én se leszek hálátlan ;)

2015. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
72%
Én sokáig voltam egyedülálló, és nekem is fújták, hogy undorító, követelőző vagyok, adjak le ebből, adjak le abból, különben egyedül fogok megdögleni, lehetetlen teljesíteni, amiket elvárok, aztán mégis akadt olyan, aki maradéktalanul megfelel, és még szerelmes is lettem belé.
2015. jún. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
26%

Nőknek könnyű,csak válogatni kell.

Na de a férfiaknak...

Ha nem vagy tökéletes,és helyes,akkor már esélyed sincsen egyetlen nőnél sem. :/ 1 mp alatt elküldenek a búsba.

Szóval teljesen mindegy milyen vagy belülről.Ha helyes vagy van esélyed,ha nem akkor nincsen.

Szóval azért érdekes,és ez a színtiszta tapasztalatom sajnos,bárcsak ne így lenne... :/

24/F

2015. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!