Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy határozott, erős egyéniség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiccsaj88 kérdése:

Egy határozott, erős egyéniségű nőnek nem lehet boldog párkapcsolata?

Figyelt kérdés
Minden nő az erősebbet keresi a férfiban, akire támaszkodhat. Így vagyok ezzel én is. Elég határozott személyiség vagyok, megedzett az élet, uralom a saját életem, és sok mindenről van határozott véleményem. Persze nem vagyok érzelemmentes, vágyom az intimitásra, gyengédségre is. Próbálkoztam az utóbbi időben néhány férfival, olyanokkal, akiknek az egyénisége az enyémhez hasonlóan erős volt és határozott. Eredmény: kihasználtak, átvertek, padlóra küldtek. Most belépett az életembe egy gyengéd, szenvedélyes, érzelmes férfi, akivel fülig egymásba estünk. Egyre komolyabb köztünk a dolog. Azonban néha észreveszem magamon, hogy nem tetszik néhány vonás a viselkedésében. A gyors, határozott döntéseket hiányolom. A minden helyzetben jelen lévő nyugalmat és önbizalmat. Vajon ez hosszútávon okozhat még gondot? Nem akarom elhagyni, mert nagyon szeretem, egy csodálatos ember, de néha félek, mi lesz velünk később? Nekem kell majd átvállalni a döntéseket? Át tudnám, de szerintem nem ez a természet rendje. Igenis a férfi legyen az erősebb. Viszont a mai "férfiak" ezzel az erővel visszaélnek, és kihasználják a nő érzelmességét, ami bennük láthatóan nincs meg... Nem létezik olyan férfi, aki illik egy magamfajta nőhöz, erős és határozott, de ugyanakkor képes a szeretetre, az elköteleződésre is?

2015. jún. 12. 16:09
1 2
 11/16 Bence_ ***** válasza:

Azt gondolom, hogy zsák a foltját. Hozzád illő emberekkel ismerkedsz meg. Ha ez a látvány rossz akkor a gondolkodásodon kell változtatnod és akkor más lesz a végeredmény.

Amikor átvertek akkor a belső hangod mit mondott? Mármint a kapcsolatban.

2015. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Jesszus...

sok rossz tapasztalat után találsz egy kedveset, szerethetőt... ő meg "ideológiai okokból" kockázatos?


", de szerintem nem ez a természet rendje. Igenis a férfi legyen az erősebb. " -


Egy 400 kilós gorilla? Ő aztán igazán tudja a természet rendjét... hidd el, még sokallanád is :D.


Hagyd te a természet rendjét a természettudósoknak... örülj a párodnak, ha már lett.

2015. jún. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Mint említettem a párommal mindketten meglehetősen határozott személyiségek vagyunk. Ennek ellenére képesek vagyunk normálisan egymáshoz állni. Amikor még az udvarlós időszakunkat éltük, a tenyerén hordozott, mindig megkérdezett, hogy mit szeretnék csinálni. Sosem erőltette rám az akaratát, hogy márpedig ő ezt szeretné, ezért ezt fogjuk csinálni és pont.

A határozottság és erős jellem nem abban nyilvánul meg, hogy állandóan az van, amit én akarok. Egy erős jellem legyen képes visszavenni! Akár férfi, akár nő... viselje el, hogy egy kapcsolat két emberen múlik és nem lehet úgy boldogan megélni, ha mindketten az igazukat hajtják.

Mérnök vagyok, gyors és határozott döntéseket kell hoznom, ami ha rosszul sül el, milliókba kerülhet a cégem számára, nekem pedig az állásom múlik rajta. A munkahelyemen nem mutatom ki az aggodalmamat, de igen... a párom mellett érzem azt, hogy neki elmondhatom, hogy hoztam aznap egy döntést és feszült vagyok miatta, ő pedig ettől nem tart kevesebbre engem. A párom szintén döntéseket hoz nap mint nap, ami miatt olykor ő is stresszel, vagy igyekszik kicsit húzni a döntést, hogy ötödszörre is átrágjuk. Én sem tartom ettől kevesebbnek, sőt... Megfontolt, óvatos és okos embernek tartom a páromat, aki nem hoz fontos dolgokban elhamarkodott döntéseket.


Szerintem a saját gondolkozásodat kellene átalakítani egy kicsit. Azért mert megbeszélitek, esetlegesen kikéri a véleményedet valamiről, talán a beszélgetés végén te is mondod ki a végszót, hogy mire jutottatok, az nem jelenti azt, hogy valaki egy tutyi-mutyi alak. Egyszerűen csak egyenrangú félként kezel a kapcsolatotokban.

Az, hogy valaki határozott, az nem azt jelenti, hogy rád erőlteti a saját véleményét és hiába egy kör a személyiséged, ha ő egy kockát akar, akkor vagy átmész abba, vagy heló... Ilyenkor kell azt mondani, hogy akkor heló! Ha nem azért szeret valaki, aki/ami vagy, akkor mehet a levesbe! Így megy ez fordítva is.

2015. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Eszembe jut a témádról egy ember. Közösségi oldalon kezdett velem ismerkedni. Élőben nem látott soha, csak a kevés fotómról.

Társalogtunk a chat-en. Egy idő után, a véleménye az lett rólam, hogy túl erős az egyéniségem a számára. A srác nem tudta leírni helyesen, hogy folyamatos, vagy veszélyes -már nem emlékszem, de szarvashiba volt. Tehát, a véleményem az, hogy a gyengébb képességű férfiak sokszor tartanak az okosabb nőktől. Ezért mondogatják ezt az "erős a személyiségd"-dumát. Ennek egy megoldása van: okos férfit találni.

2016. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Költőnő? ***** válasza:

A határozottság nem egyenlő az erőszakossággal és makacssággal. Előbbi tud pozitív tulajdonság is lenni, utóbbi kettő ritkán. Ha nem tudsz vmilyen szinten engedni, anélkül hogy ne veszítsd el önmagad; halott úgy az összes kapcsolat.

Ugyan egy kapcsolat vastagon a kompromisszumokról szól, de sosem megalkuvásról.

2016. ápr. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Költőnő? ***** válasza:
*halott ügy
2016. ápr. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!