Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy ha beteg vagyok, akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ha beteg vagyok, akkor még is hogyan alakíthatnék ki bárkivel is normális párkapcsolatot?

Figyelt kérdés
Az autizmus enyhe fokában szenvedek az Asperger szindrómában. Orvos diagnosztizálta. Sosem voltak barátaim, de még párkapcsolatom sem. Csak fiúkkal jártam rövidebb ideig. Nem tudom miért de a családomon kívül más emberek nem tudnak elfogadni, pedig senkinek nem beszélek a betegségemről.
2015. jún. 6. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg ez nálad ? Mert nekem van 2 ilyen ismerősöm is, az egyiken látszik, a másikról pedig nem is gondolná az ember.
2015. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos van ilyen honlap a neten,ahol hozzád hasonló emberek diskurálnak,és kapcsolatot lehet létesíteni.Sok olyan ember van még e nélkül is,aki nehezen kommunikál másokkal,zárkózott,visszahúzódó.
2015. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Zárkózott, visszahúzódó vagyok. Szerintem rajtam nem látszik, csak annyi hogy olyan csendes vagyok.
2015. jún. 6. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezzel semmi gond nincs így. Elég sok ember ilyen :) És igényled is hogy legyen komoly párkapcsolatod, barátaid?

Dolgozol vagy tanulsz? Ott tudsz ismerkedni?

2015. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most nem dolgozom. Igényelném az emberi kapcsolatokat, de valamiért az emberek elutasítóak velem szemben.
2015. jún. 6. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:
hmm.. esetleg ha képet küldenél privátban :))
2015. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2015. jún. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!


Nekem is ugyanez a problémám. Eljutottam oda, hogy már nem szeretnék se férjet, se gyerekeket. Egy kis házat szeretnék egy kisvárosban, kerttel és sok állattal (macskák, madarak, és talán egy kutya is - feltéve, ha elmúlik a tőlük való félelmem). Lemondtam a kapcsolatokról, most már szinte csak a tanulásra és a gyakorlásra összpontosítok.


Viszont tudok olyan aspergeresekről is, akik évek során, hosszadalmasan úgy elsajátították a a többség által használt testbeszédet, hanglejtést, a íratlan társadalmi szabályokat (pl. udvariasság, kegyes hazugság) stb., mint egy idegen nyelvet. Megfigyelésekből és könyvekből lehet ezt megtanulni. Esetleg fejlesztéssel, de ilyen lehetőséghez jutni baromi nehéz. Viszont vannak hasznos leírások a neten is, pl. itt: [link]

Ez angolul van, de gondolom, ez nem okoz gondot.


Remélem, hogy tudtam segíteni neked.

Sok sikert!


Egy sorstársad.

2015. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ja, és még valami: ajánlom neked Tony Atwood Különös gyerekek című könyvét, az is sokat segíthet az önfejlesztésben! A Vadaskert kórházban biztosan árulják ezt a könyvet, ott mindenféle, magyar nyelvű könyv kapható autizmus témában.
2015. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!