Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Megéri Budapestre költözni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri Budapestre költözni párkeresés céljából?

Figyelt kérdés

30-hoz közelìtő férfi vagyok. Egy 20000 fős városkában lakom, itt is dolgozom, diplomás munkakörben. A problémám, hogy itt nagyon kevés a fiatal értelmiségi, pláne nő. Este 9-kor megáll az élet, szórakozóhely nincs, kiterjedt ismerettségem szintén nincs, akik által lehetne kapcsolatokat teremteni. Gondolkodtam, hogy cégen belül átkéretem magam a budapesti telephelyre, hogy orvosoljam a problémát, csak nem tudom, hogy tényleg ez fogja-e megoldani.


Sokmindent veszítenék a költözéssel. Egyrészt itt nagyon jó a csapat, munkahelyi légkör, a főnök, a budapesti telephelyen rosszabb a helyzet. Másrészt az árak is alacsonyabban vannak. Az a lakás, amit itt bérlek ismerős útján kedvezményesen, Budapesten minimum kétszer ennyibe kerülne. Itt lassan lakást is tudnék venni, a fővárosban nem. Szüleim a közelben laknak, meg egy jó barátom is. Habár egy másik barátom pesti, mégis több ismerős van errefelé.


Viszont tényleg nem tudom, hogy vajon a költözés segítene-e. Haver aki itt lakik, kéthetente más nővel van, mert annyira jóképű és megnyerő a személyisége, extrovertált, habár ő nem a művelt nőket keresi. Én teljesen más vagyok jellemre.


Amúgy magamat jóképűnek gondolom és másoknak is hasonló a véleménye, magas vagyok, izmos/sportos, mostmár magabiztos is, viszont azt aláírom, hogy ezek mellett különc is vagyok.


Mikor még közelebb laktam egyetemvároshoz, akkor néha összejött pár tinder randi értelmiségi nőkkel. Bírnak, van vonzalom, tudok hódítani, viszont pár randi után valamelyikünk mindig rájött, hogy nem egymást keressük.


Nem tudom, hogy Budapesten képes lennék-e sok-sok nővel randizni, hátha valakivel kölcsönös a szimpátia, vagy hogy a személyem-e az oka az egyedüllétemnek. Az egész ismerkedést már egy vergődésnek érzem, ahol 2 havonta van egy csók egy buliban vagy egy randin 100km-el arrébb, aztán minden marad a régi, nincs előrelépés...



szept. 8. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontosabb az ismerkedés, mint minden más, akkor költözz. Nagy városban a merítés is nagyobb, a siker viszont itt sem garantált.
szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem. Ha van autód tudsz mozogni
szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire laksz Budapesttől? Az nem megoldható, hogy néha felgyere egy-egy eseményre, randira, aztán meglátod. Ha van valami konkrét kilátásban, akkor költözöl, ha azt mondod anyagilag amúgyis ráfizetéses lenne.

Az tény, hogy Budapesten összehasonlíthatatlanul több értelmiségi nő van, mint vidéki kisvárosban, az, hogy mekkora részük keres párt már más kérdés. Azért itt a szingli életforma sokkal elterjedtebb és az elvárások is magasabbak.

szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem emiatt nem éri meg költözni. Programokra el tudsz járni hétvégente, társkereső is lehet online. Ha valakivel alakulna komolyabban, akkor úgyis kerestek megoldást. :)
szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1 óra autózás BP külvárosa. Anyagilag és időben nem gond az utazás, pláne, ha hétvégére esik.


Voltam ilyen-olyan fesztiválokon nyáron, és több budapesti értelmiségi nővel is beszéltem/töltöttünk együtt órákat, de vagy volt párjuk, vagy szándékosan szinglik voltak. Mostanság rendszerint olyanokkal randizok, akik amúgy jó ha heti 1 délutánra ráérnek :D

szept. 8. 13:57
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Hat női oldalról engem ott úton útfélen leszólítanak, a kis konzervatív szülővárosomban meg szinte soha mert érezni hogy itt más a közeg….
szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6, melyik az a kis konzervatív szülővárosod? Lehet, esetemben is ez a gond 😃 (Biztos nem amúgy, én szarul nézek ki.)


Kérdező, én biztos nem rúgnám fel a jól kialakított kis életemet ilyen "vagy bejön, vagy nem" alapon. Még egy kapcsolatért is nagyon meggondolnám, mert az sem egy életre szól, max. ha valami kényszer összeláncol, de csupán az ismerkedés lehetőségéért...? Írom mindezt vidéki, nagyon vidéki nőként (1000 fő alatti település, egy 30 ezer alatti város és egy kb. 50 ezer fős megyeszékhely élhető közelben). Pontosan tudom, mennyire nincsenek lehetőségek. Nincs hol ismerkedni, és nincs kivel sem, mert akik itt maradtak vagy ideköltöztek, szinte mind foglaltak, akik nem, azok pedig szóra sem érdemesek. De akkor sem szívatnám így meg magam. Az megint más, ha sem a munkám, sem a lakhatási lehetőségeim nem lennének valami jók, de hogy ezekből az egész jókat rosszabbra, nehézkesebbre cseréljem azért, hogy majd ott hátha... Kizárt.

szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ne add fel, keresgélj tovább:) Hidd el, sok nőnek munka mellett se lesz ideje ismerkednie több, hiába Budapest.
szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Valójában megyeszékhely, de a világhoz képest, a sok külföld után nekem ez nagyon picinek tűnik

Egyértelműen látni lehet itt, hogy egyszerűen mindenki érzi hogy ez nem az a közeg ahol oda lehet menni egy nőhöz.

Bár “beszólni” már kamaszkoromban is beszóltak, meg nagyon ritkán felnőttként is, de itt max néznek

Vicces mert pont nemrég voltam ott és a járdán mondta egy fiatal pasi hogy szeretlek…..


Pesten viszont ez megszűnik, plázában, fagyizóban, edzoteremben, Deák téren, de FŐLEG a váci utcán egyszerűen simán odajönnek…. Főleg külföldiek.

Nyilván ez tud zavaró lenni és okoz paranoiát is


Nagyvárosban egyértelműen könnyebb az ismerkedés, nagyobb a választék, ezen nincs mit tagadni.

Én nem is tudom hogy egy kisvárosban hogy lehet….

szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem cuccolj fel a fővárosba legalább pár évre, jót fog tenni. Össze sem lehet hasonlítani azzal, amikor egy vidéki kisvárosban éldegélsz.

Ha egy nyitott szemléletű ember vagy, életed legérdekesebb évei lesznek, minden szabad estéden jobbnál jobb programokat találhatsz, amikkel kielégítheted a szellemi igényeidet, gazdagodhatsz mint ember, új dolgokat tapasztalhatsz, a régi érdeklődésedet mélyítheted. És nem mellesleg nagyobb eséllyel találhatod meg a hozzád illő társat, akivel aztán együtt is sok-sok élményt szerezhettek.

szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!