Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha nagyjából látom, hogy mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nagyjából látom, hogy mi miatt nem találok társat, de nem teszek ellene, akkor azt jelenti, hogy nem fontos eléggé a téma?

Figyelt kérdés

A legtöbb olyan kérdést nem értem, amikor valaki annyit ír magáról hány centi, kiló, mennyi a fizetése és nem érti miért nincs nője. Ez az önismeret elég nagyfokú hiányát jelzi és hogy az illető nem találja saját helyét a világban.

Én tudom magamról, hogy nem a külsőm vagy a fizetésem a probléma és nem is az, hogy ne tudnék kommunikálni másokkal, sőt sokszor épületes témákat tudunk megvitatni, mert jobban szeretem azokat az embereket, akikkel lehet komolyabb dolgokról is beszélgetni, a minőségi idő a legfőbb szeretetnyelvem. Valahogy ezt az egész ismerkedési "hajszát" érzem kényelmetlennek, hogy ebbe tényleg energiát kell fektetni és talpalni azért, hogy mások figyelmét felkelteni, amikor igazából más dolgokat is lehetne csinálni azalatt. Most, ha a másik ember szimpatikusnak talál, akkor úgyis megajándékoz a figyelmével, másképp meg miért kéne erőlködni? A társaságokban viszont egyértelműen ez megy, a férfiak tepernek ezerrel, hogy a nők figyelmét megszerezzék. Nekem ez nem erősségem, ha kettesben beszélgetünk, akkor nincs probléma, inkább kérdezem és próbálok a válaszaira reflektálni, de sok ember előtt most hízelgően viselkedni nem tudok. Vagyis lehet nem a hízelgés a jó szó erre, kimutatni az érdeklődést publikusan, nem diszkréten.

Másik nagy hibám szerintem, hogy túl sok negatív forgatókönyvön gondolkozom, hogy ez is bukta lehet kapcsolatban, az is, megéri vajon belekezdeni az egészbe. Van, amikor egyértelműen ígéretes tűnik a dolog, mert úgy látom a legtöbb szempontból passzolna, de mikor olyan bizonytalan vagyok, akkor nem lépek és emiatt persze elúszik a lehetőség. Viszont emiatt nem szoktam bánkódni, ha nem, nem, megy tovább az élet, végülis egyedül is elég kényelmes, kiegyensúlyozott életet lehet élni. Emiatt is gondolom, hogy talán nem is lesz az én utam, ha nincs elég motivációm hozzá. Végülis olyan radikálisan valószínűleg úgysem tudnék megváltozni, az alap természetem maradna ilyen visszafogottabb.



szept. 4. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Semmi baj nincsen azzal ha valaki szingli, viszont ha szeretnél valakit, akkor ne tartson vissza a sok körülmény. Úgy értem, hogy amit elmondasz, az kicsit olyan önszabotőr módon hangzik. Nem fogsz megváltozni, nem vagy jó stb. Minden társkeresés egy nagy katyvasz, állandóan pofára esik meg eshet az ember, folyton vásárra viszed a bőröd, sok kellemetlenség lesz, attól kezdve, hogy a 20. alkalommal kell elmesélned, hogy ki vagy, egészen odáig, hogy valahogy meg kell csókolni a másikat. És akkor meg félhetsz, hogy mi van, ha őneki ez nem tetszett, mi van ha lett jobb randija, visszajött az exe, vagy rázuhant egy meteor és azért nem ír. Ezek sajnos benne vannak a dologban, viszont egyrészt szerintem megéri a végén a jutalom (szerelem), másrészt maga az út miatt. Ugyanis még ha nem is lesz belőle semmi, csomó érdekes helyet ismerhetsz meg, barátokra tehetsz szert és hát az is jó, hogy próbára teszed magad és fejlődsz. Fogd fel úgy mint amikor sportolsz vagy a hobbidat csinálod, hogy ebbe magad miatt teszel energiát, élvezd a folyamatot. Sajnos enélkül - és néha még ezzel is - a társkeresés bonyolult és nehézkes.
szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Senior Séf ***** válasza:
74%
Pontosan.
szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Amit elsőnek írtál, az nem hiba. Az emberek nagy része igyekszik a legtökéletesebb énjüket mutatni. Csakhogy azok már nem önmaguk, teljesen más szerepbe bújnak, meg akarnak felelni a randipartnernek. Na ez a hiba, nem az, amit te leírtál.

A másodikat pedig neked kell tudni, érezni. Őszinte vagy magadhoz?

szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem olyan fontos neked a téma.
szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a nonek tetszel o is csak addig erdeklodo meg erdekes amig nem stabilizalodik a fix helye a kapcsolatban.. utana mar csak mindenre : ühüm , aha, igen, nem, érdekes, valóban stb ..
szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!