Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

28881528 kérdése:

Miért ghostingol valaki? Avagy miért nem vagyunk képesek felnőtt módjára viselkedni?

Figyelt kérdés

Nagyjából a cím.

És megvallom én is csináltam ilyet jó néhány éve, de azóta elképzelni se tudnám, hogy valakinek legalább annyit nem írok, hogy bocsi, de nem volt meg a vibe (még csak nem is személyesen kell ezt intézni)

Szerinted miért könnyebb ezt meghúzni az embereknek, mint nyíltan, tétlenül közölni, hogy mizu?



júl. 22. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem könnyebb, egyszerűen van, hogy annyira nem érdekli az embert ilyenkor a másik fél, hogy nem foglalkozik a lezárással sem. Illetve ha az illető nem hülye 1-2 nap/ válasz nélküli megkeresés után úgyis rájön, hogy ennyi volt, és nem kell energiát, időt,vagy akár egy sms árát sem pazarolni.
júl. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Nálam van, hogy X naponként vagy hetenként rám írnak ugyanazok a pasik, pedig korábban vártam rájuk, tehat ez nem egyértelmű, hogy nem is érdekled, ha nem ír két napig. Sajnos. Ezért kéne mindenkinek korrektnek lennie.
júl. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ez lenne a felnőttség.


Nagyon komolyan vesszük az online világot, ahol azt sem tudjuk, azzal beszélünk-e, akivel hisszük. És már elvárásaink vannak pár pixellel szemben. Nem tudom, ki hány éves. Én a gyaloglón beszéltem először idegenekkel, és ha valaki annyit írt, hogy mizu, vagy behalt a beszélgetés, kiikszeltem.


Nem tudom, hogy a krónikus online jelenlét vagy a kontroll nélküli közléskényszer miatt hiszik az emberek azt, hogy folyamat mindenről jelentést kell adniuk-kapniuk, de számomra pont ez az idegeneken való görcsölés a gyerekes.

júl. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Mit értesz ghostingoláson?


Az már ghostingolás, ha megnézek eg, üzenetet, de csak napokkal később írok vissza?


Amúgy meg azért ghostingolunk, mert van jobb dolgunk is/nem érdekel a másik.


A ghostingolás egyébként élőben is megcsodálhatod: ha egy csóka odamegy egy csajhoz, és dumál neki valamit, de a nő érdektelen iránta, levegőnek nézi.

Az intelligensebb ember megérti, hogy miről van szó, az ostoba meg azt hiszi, hogy a csaj nem hallotta, mit mondott.


Nincs semmi baj a ghostingolással. Engem is ghostingoltak már, és én is ghostingolok másokat. Nem akkor leszek felnőtt, ha számomra full értéktelen embereknek a kedvére teszek!

júl. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Amikor 17-8-9 éves voltam, nem akarta sok pasi megérteni a nem-et. Órákig kellett magyarázni, miért nem akarok, nyilván nem vághatom valaki arcába, hogy ronda vagy, nem tetszik a tested termèszetes illata, utàlom a csókod stb. Örülni kellene inkább a ghostingolásnak, fájdalmas dolgoktól kímél meg, sokan nagyon a szívükre veszik, hogy nem jönnek be a másiknak. Ha az elején eltűnsz, szépen elfelejtenek viták nélkül...
júl. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Az elején még megírtam. Szinte mind q anyázott, átkozódott. Valahogy rákerestek facebookomra is (nem tudták a teljes nevemet), és ott is írogattak. Letiltottam, írt álprofilról.

Volt olyan barom aki még az ismerőseimre, anyámra is ráírt.

(Mennyit leveleztem ezekkel? Max 2 napot. 2 nap után ennyire elmebetegek. )


A ghostingolás jó. Nem zaklatnak.

júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Mi az a vibe?
júl. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra jó a ghoting, arra sarkall, hogy hanyagoljuk a netes kommunikációt, és élôben beszélgessünk helyette olyanokkal, akiket valóban érdeklünk.


Persze utálatos dolog a ghosting, de rám ez a pozitív hatása van.

júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztatok már személyesen? Mielőtt eltűnt, miről beszélgetettek?
júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én mindig megírom, hogy bocs nem vagy az esetem...aztán tiltás.
júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!