Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan kellene ismerkednem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kellene ismerkednem a férfiakkal? Hogyan lehetnék vonzóbb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy érzem muszáj feltennem ezt a hosszabb kérdést valakinek, hátha járt már más is hasonló helyzetben. Tehát,

20 éves lány vagyok, úgy érzem könnyen megy az ismerkedés másokkal. Műveltnek gondolom magam a korosztályomhoz képest, minden témához tudok egy-két értelmes mondatot szólni és általában nincs kínos csend körülöttem. Szerintem kedves vagyok másokkal, megértő, ritkán iszom ( talán akkor kicsit hangosabb vagyok), az öltözködésem teljesen átlagos a kinézetem ápolt. Azonban a férfiakkal sose tudtam normálisan szóba elegyedni, nem tudom pontosan megfogalmazni, de szorongani kezdek és azonnal elkezdem figyelni magamat, hogy mit hogyan teszek. A korosztályomhoz képest elmaradottnak érzem magam emiatt. Nem volt még első csókom stb. és már kezdem kínosan érezni magam emiatt. Sose jöttek még hozzám férfiak ténylegesen ismerkedni, esetleg hosszabban rám néztek, de akkor meg én csaptam le a szememet. Tehát nem vagyok valami kezdeményező, de úgy érzem nem is kell nőként annak lennem, bár a mai világba ki tudja. Sokszor megkapom, hogy én vagyok túl szerény, de úgy neveltek, hogy a lánynak annak is kell lennie. Nem azt mondom, hogy sose beszélgettem fiúkkal, mert ez nem igaz több barátom is volt és több fiú testvérem is van akikkel szinte állandóan beszélek no meg a barátai.

Lehet túlságosan túl gondolom a dolgokat, lehet csak a belső problémáimat vetítem ki erre.

Úgy érzem mintha az agyam a férfiakkal kapcsolatban a 10 éves korosztály szintjén maradna, egyszóval gyereknek érzem magam még a férfiakhoz, de a szerelme vágyom. Nincs sok önbizalmam, de ezen próbálok javítani. Biztos vagyok benne, hogy a külsőmmel van az első probléma, nem gondolom magam csúnyának, de valami kisugárzás hiányozhat.

Szóval tanácsot kérnék tőletek, mit tegyek máshogy? Hogyan tudnék vonzóbb nő lenni? Milyen könyvet ajánlotok ebben a témában? Bármi ami segíthet megérteni ezt a problémát, szívesen fogadom.

Elnézést, hogy ilyen értelmetlenül írtam, próbáltam gyorsan összesűríteni a mondanivalómat, de talán még így se sikerült mindent elmondanom. Köszönöm!



júl. 15. 23:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
89%

Szia, igaz csak 17 vagyok, de valahogy átérzem a helyzeted. Legfőképp az önbizalomhiány lehet a probléma szerintem, no meg manapság már inkább a lány kezdeményezzen ugyebár...

De az is előfordulhat (és ez csak találgatás), hogy valójában igenis van olyan személy az életedben, aki "úgy" tekint rád, csak talán nem veszed észre, átsiklasz felette. Ha van olyan akit komolyan szimpatikusnak tartasz, tetszik neked, szerintem ne szalaszd el és próbálkozz! Rossz nem sülhet ki belőle az elutasításon kívül, na de ha minden kis kockázat miatt rettegnénk, soha nem jutnánk egyről a kettőre.

Ha pedig beszélgetésbe elegyedsz ne gondolj túl mindent. Persze zavarban lehetsz, ami teljesen normális reakció, de hidd el hogy nem azon fog múlni, hogy mi sül ki a találkozóból, hogy most egy kérdésére mennyire tökéletes választ adtál. Na és persze azt se felejtsd el, hogy csak az a szituáció lehet frusztrált, kínos vagy bármi egyéb, amit te így élsz meg, csak rajtad múlik.


Sok sikert, egy sorstárs :D

júl. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Túlgondolod. Főleg ezt a csókolózást és társait. Ezzel ráérsz majd akkor foglalkozni, ha majd már összemelegedtél valakivel.


Nyilván lesz még az életedben egy csomó leszólítás is, de Te is lehetsz kezdeményező, ha megtetszik valaki.

A kezdeményezés ott kezdődik, hogy felveszel egy szemkontaktot az illetővel, már ha vevő rád egyáltalán ugye. (Sokan erre sem képesek, pedig nálam egy köszönés megejtéséhez is ez egy elengedhetetlen alapfeltétel.)

Ha ez megvan, női részről már elég szokott lenni egy diszkrét mosoly is a továbblépéshez. Vagy van, hogy már ez sem kell, mert a másik már a szemed csillanásából is leveszi, hogy érdeklődsz iránta és ő fog kezdeményezni.

(Ahhoz, hogy szívből jövően tudj mosolyogni, meg szemet csillogtatni, na ahhoz kell az önbizalom, meg hogy rendben légy önmagaddal.)

Nap mint nap kerülök ilyen szitukba, de sokan inkább menekülnek még a tekintetem elől is, pl a telójukba, meg ilyenek. Velük nincs dolgom, mert valamiért nem vevők rám és kész.

Ja és ismerkedni könnyebb, ha face to face van az ember. (Nem kedvelem ezt a mostani trendet, hogy senki sem mer egyedül lenni, mindig kell melléjük valaki, akár hol is vannak.)

júl. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy ha az ismerkedés a téma akkor egy kistini szintjére lemegy az önbizalmad. Nem kell ezt túlmisztifikálni, add azt az éned amit a barátaid előtt és kész, nem kell másik személyiség egy kapcsolathoz.


Amit a gyakorlatban is meg tudsz ejteni, hogy próbálod a szemkontaktust tartani tovább. Nekem férfiként, ha valakivel próbálok szemezni, és az elkapja a tekintetét az egy egyértelmű elutasítást jelent szóval nem is viszem tovább a dolgot.

Ha meg valaki odamegy akkor se görcsölj rá, csak add magad és kész. Már ha a felét tudod hozni annak a személyiségnek ami itt az írásodon keresztül átjött akkor is a legjobbak közé tartozol, legalábbis az én tapasztalataim és értékrendem szerint.


Szóval hajrá, gyakorolj, szedj magadra egy kis tapasztalatot és nem.lesz gondod az ismerkedéssel.

júl. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 October15 ***** válasza:
100%

Először is: hidd el nem tudsz minden témához hozzászólni. :D Én se, senki se. Szerintem a jelenlévők többsége [még akár tényleges tinik is] simán tudnának felhozni olyan specifikus témát amiből se te sem én nem értenénk még a kötőszavakat sem. XD


Tegyük fel, hogy kb. normális időben lettél "szerelmes a szerelem koncepciójába" tehát olyan 13 évesen, akkor 7 év telt el úgy hogy 0 pozitív megerősítés ért a témában, nyilván önbizalomhiányos leszel a dologgal kapcsolatban. Vagy csak alapvetően hibás az önértékelésed ami 20 évesen megint csak nem lenne meglepő.


Ami a kezdeményezést illeti: Equal rights equal fights. :) + Nem hiszem hogy a nemeden múlna, hogy a szerénység pozitív-e vagy sem illetve hogy meddig ténylegesen szerénység és honnantól kezdve önbizalomhiány.


Amúgy így a leírtak alapján nagyjából egy szemkontaktus tartásnyira vagy attól, hogy legyen valami. XD Ránézésre senki nem fogja megmondani, hogy most azért fordultál el mert abszolúte nem érdekel a másik vagy azért mert éppen túlgondolod a mindent is.

júl. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Nehéz tanácsokat adni, mert minden ember és minden helyzet más, mindenkinek más jön be és mással vall kudarcot.


A szerénység nem hátrány, sőt nagyon is előnyös, csak nagyon nem mindegy, hogy milyen társaságban, közegben vagy szerény. "A mai fiatalok" minden korban sokszor deviánsak, hangosak, lázadók, újítani akarnak, tagadják, megkérdőjelezik, elvetik, leszólják a hagyományokat, klasszikus értékeket és aki nem ilyen, az minimum háttérbe szorulhat. De nem mindenki ilyen. Keresd meg a saját közeged, társaságod.


A bemutatkozásodban egyáltalán nem tettél említést róla, hogy milyen a külsőd, öltözködésed, alakod, stílusod. Ez pl. nagyon is meghatározó lehet az ismerkedés első fázisánál.

Különösen ebben a korosztályban a legtöbb fiú egyáltalán nem elég érett hozzá, hogy felfogja, mennyire nem a külső a lényeg (mondjuk ez később se mindenkinél változik meg). Ha átlagos vagy, akkor könnyebben elkerülheted a srácok figyelmét, ha ők főleg a feltűnően csinos lányokra figyelnek. Egy jobban megválasztott ruha vagy frizura irtó sokat tud számítani.

Viszont túlzásba vinni egyáltalán nem szabad. Az ízlésesen csinos és az ízléstelen magamutogatás között elég könnyű túlzásba esni - főleg, ha a többieket kezded majmolni. Nem szerencsés, ha kifordulsz önmagadból, pláne ha csak azért csinálod, hogy másoknak jobban tetssz, miközben a saját egyéniséged egyre jobban elveszíted, vagy már azt sem tudod, hogy ki is vagy. Viszont kísérletezni és a határaidat keresgélni érdemes, mert nem biztos, hogy csak úgy érzed jól magad, ahogyan eddig élted az életed.


Próbálj meg az érdeklődésednek és a korosztályodnak megfelelő társaságba, közösségbe járni, ahol kortársakkal lehetsz együtt. Nyelviskola, sportegyesület, tánciskola, kórus, akármi. Ha nincsenek ilyen hobbijaid, akkor kezdj el kipróbálni új dolgokat, amikről így kiderülhet, hogy esetleg érdekelnek.


Nézz körül, hogy a sulidban, hogy milyen szakkörök, klubok, foglalkozások, egyéb lehetőségek vannak. Keresd az emberek társaságát, szerezz élményeket.


Lekésve semmiről nem vagy. Csak amikor lehetőséged lesz túlzásba se ess. A társasági élet és a szerelem is ugyanolyan, mint bármilyen más tudás, vagy képesség: meg kell ismerni a működését, el kell sajátítani a tudást, hogy meg tudj küzdeni a különféle helyzetekkel. A mindenféle romantikus, családi és egyéb regények, ponyvák, filmek is sok féle hasznos mintával szolgálnak, de nem tudják pótolni a valós, személyes élményeket.

Kiábrándító, de a kudarcokra, csalódásokra, tévedésekre és hibákra is szükség van, mert ezek segítenek megtanulni mindazt, amire később szükséged lesz. Az első pár kapcsolatod valószínűleg nem fog tökéletesen működni és előbb-utóbb végük lesz. De ezek mind fontos tapasztalatokkal, tanulságokkal szolgálnak majd magadról és a másokhoz fűződő viszonyaidról, hogy egy következő kapcsolat majd sikeresebben tudjon működni. A tanulás elkerülhetetlen és nélkülözhetetlen. Ne félj a kudarcoktól, inkább a kíváncsiság vezéreljen, mint a félelem!

júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nagyon sok srác nem mer kezdeményezni, mert neki is önbizalomhiánya van, úgy gondolja, nem elég jó pasi, rossz tapasztalatai vannak, hogy úgyse érdekel senkit, fél, hogy elszúrja, ezért inkább meg se meri próbálni.

A leggyakoribb hiba a srácoknál meg az, hogy azt hiszik, úgy tudnak meghódítani, ha eljátsszák, hogy nem akarnak tőled semmit. Esetleg szépen lassan barátként a közeledbe férkőznek és majd barátként mutatják meg neked, mennyire megbízhatóak. Nem is sejtik, hogy így mindig is csak barátként fogsz rájuk gondolni, mert ha nem éreztetik veled, hogy ők nőként tekintenek rád és pasiként akarnak tőled valamit, akkor benned se nagyon fog felébredni a gondolat, hogy pasiként gondolj rájuk - vagy ami még rosszabb, ha esetleg igen, akkor is lebeszéled magad róla, mert nem érzed, hogy ők udvarolni akarnának, így te sem mersz másban gondolkodni. Aztán jól kiszúrtok egymással, hogy semmi sem lesz belőle, pedig lehetne.

júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%

Túlgondolod…

Egy lány ha természetes vonzza a pasikat ha nem akkor riasztja.

Próbálj nem görcsösen hozzáállni, ne foglalkozz vele mikor lesz meg a bepasizás, és észre sem veszed már megvagy vele :)

Én is ilyen voltam a csajokkal…

Vagy vagyok…

Az élet megy tovább lehetőség meg mindig jön

Ha akarod írj szívesen beszélgetek Veled

júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
25%

Nem értek egyet a 7-sel.


"Ha a lány természetes, akkor vonzza a pasikat"


Aha, max a ponyva regényekben.

Na, de kedves kérdező én kipróbáltam két alkalommal is, először csak véletlenül, utána direkt kíváncsiságból. Alapvetően sima felsőket hordok, nem kivágott, nem haspóló, csak sima egyszerű, sőt rövidnadrágot is csak 30°C felett vagyok hajlandó felvenni.

De hogy mire is akarok kilyukadni?


A mai srácok csak a "csomagolást" nézik, minél figyelem felkeltőbb ruhában vagy, annál többet vonzol magad köré. Ami pedig a "kísérletemet" illeti, kétszer vettem fel egy kicsit kivágottabb felsőt, ezt úgy értsd hogy az alap pólókhoz képest kivágottabb. Alapvetően a kutyát nem érdeklem (na jó, azért a kutyám talán szeret xd) de mindkét alkalommal jöttek is a khm úriemberek. Először azt hittem csak véletlen egybeesés, de aztán másodjára is, hááát...

Ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy jelen korunk hím egyedei becserkészéséhez minél inkább egy ribizlire hajazó öltözékre van szükség.

Aki mást mond az álszent, na meg a kedvenc mondatom, hogy "a belső sokkal fontosabb" Na igen, erre egyszer reagált egy srác teljesen korrektül, hogy "persze, fontos a belső, de azért az sem mellékes hogy reggel milyen látvány fogad, azért mégsem szeretné senki egy csúnya, ápolatlan lány mellett ébredni".

És ez teljesen igaz, szóval kedves kérdező, nálad valóban az önbizalom hiánya a probléma, mert ha alkalmaznád az előbb említett öltözéket, már arról írnál kérdést, hogy hogyan lehet lerázni a srácokat.

Nem számít hogy mit mondasz, vagy csinálsz, jó utóbbi talán egy picit igen, a legfontosabb hogy milyen az öltözéked, egyszer próbáld ki ;)


És akkor most fordulok a vérig sértett srácokhoz, hogy persze tisztelet a kivételnek, meg akinek nem inge nem veszi magára. Mert hát persze, hogy van kivétel, de az olyan ritka mint hangyán a pattanás, szóval kicsi az esélye hogy pont egy olyan a futsz bele, aki hősies lovagként fog bánni veled, és ha egy tápos zsákban jelensz meg az első randin, ő akkor is imádni fog.

Sajnos el kell fogadni, hogy a szőke hercegek korának leáldozott.

júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 October15 ***** válasza:
61%

8.: Bocs de nem lehet hogy azon csúszott el a dolog, hogy a környezeted tele van "white trash"-el? :D Próbálj meg nem kivágott felsőben, hosszúnadrágban olyan környezetben pasizni ahol az átlag iq és eq magasabb mint az átlag életkor. :D


Fontos a külső? Igen. [Nem megkerülhetetlen, ha már ismered a másikat valahonnan, de egyéb esetben fontos.] Egy szép lány/nő téli kabátban is az? Igen. :D


Ez a "kísérlet" 2 dolgot tud megmutatni: 1.: parasztokkal vagy körbevéve mint már mondtam, vagy 2.: az arcod nem jön be a környezetedben lévő pasiknak, de pl. a melled igen. :D Sad panda. [No offense, csak levontam a helyes következtetést a megadott információkból, így működik a kísérletezés / kutatás. :D ]


Amúgy ha a pasikat csak a csomagolás érdekli, akkor miért nem ruha boltba járunk csajozás helyett? :D

júl. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
51%

Ez várható volt...

Egy szóval sem említettem, hogy mindenem kilátszott, de ha a kivágottabb!!! szó hallatán neked egyből ez ugrik be, az megint csak engem igazol.

A kérdezőt az érdekelte hogy hogyan lehetne vonzóbb, hát így! Persze persze téli kabát, mi? Xd

Akkor bizonyára csak én élek burokban, mert csak olyan párokat láttam eddig, ahol a lánynak (itt már értelmezheted ahogy akarod) tényleg mindene kilátszik. Olyan lánnyal még nem volt szerencsém találkozni aki kizárólag zsákruhában, vagy téli kabátban pasizott be, de ha te ismersz ilyet add meg légyszi az elérhetőségét, hogy megtudjam a titkát, hogy hogyan csinálja xd


És hogy miért nem ruha boltba mentek? Nos, lehet én fogalmaztam félreérthetően. Úgy gondoltam hogy csak az olyan lányokra figyelnek fel, akin minél feltűnőbb a ruha. Gondolj csak bele, amikor ajándékokat bontasz, akkor is a legnagyobb meg a legszebb csomagolásúval kezdel, mert biztosan azok a legklasszabbak, és nem a krumpliszsákba vagy újságpapírba bugyolált dobozok fognak érdekelni.

Na már most ruha boltba azért nem jártok kedves 9-es, mert nem a pics@nadrágot meg a miniszoknyát hiszitek előbb utóbb ágyba, hanem aki benne van. Viszont ahhoz, hogy odáig jusson a dolog, ahhoz viszont elengedhetetlen, máskülönben ha szerencsétlen lány egyedüli nőneműként maradna a Földön, akkor se venné észre senki.


Alaptalan személyeskedésbe meg ne menjünk bele, okés? Attól, hogy fáj az igazság, és kicsit felpiszkálódott az egód, meg ne rajtam vezesd le, köszi ^^


(És ha nem jöttél volna rá, 8-as voltam, jöhetnek a sértődött kisfiúk lepontozni nyugodtan;) )

júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!