Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Éreztétek már, hogy azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éreztétek már, hogy azért baromi nehéz a társkeresés mert képtelenek az emberek időt szánni egymás megismerésére?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztalom hogy mindenki a készet keresi, azt a partnert akit a fejében elképzelt és a szerelmet, a rózsaszín ködöt. Senki nem hajlandó hosszas beszélgetésekre, randikra, illetve egyáltalán arra hogy ténylegesen kiismerje a másikat. Ha én pl nem akarok rohanni csak beszélgetni, megismerni a másikat akkor már egyből lépnek mert én biztos nem akarok semmit.... Én azt vallom hogy a "munka" részét nem lehet megúszni, de azt látom sokan úgy gondolják hogy igen és ha kiderül a párjuk nem olyan mint amit ők beleképzeltek akkor jön a csalódás, amit elkerülhettek volna.

2023. okt. 12. 01:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt vallom hogy a "munka" részét nem lehet megúszni"

Én pedig azt, hogy pont ez a "munka" része az, ami igazán a varázsát adja az egésznek.

Mondjuk azt tudom, hogy én a mai trendek szerint nem tartozok az átlagba, de én ezt nem látom problémának. :-) Nekem egy kapcsolat mindig is egymás megismerésén alapult. Ezért sem vagyok híve a társkeresőknek. (Félreértés ne essék, az internetes ismerkedéssel semmi bajom, csak azzal a formátummal van bajom, ami szerint a legtöbb társkereső működik. Látsz 2-3 képet a másikról, amik rendszerint alig tükrözik a valóságot: szénné filterezett, irreálisan jól beállított képek, amik alapján lehet, hogy élőben fel sem ismernéd az illetőt. Meg esetleg pár mondat, ami édeskevés ahhoz, hogy bármit le tudj szűrni az illetőről. Aztán döntsd el, hogy most kell-e neked, vagy sem. Már a nulladik pillanatban is a felületességet várja el. És persze, sokan mondják, hogy de hát ezek után is lehetőség van megismerni a másikat. Igen. De már eleve az első fontos döntés úgy született meg, hogy pont a lényeg került takarásba.

Mindegy, nem akarom ezt túlragozni. :)

Csak azt akartam elmondani, hogy én is igyekszem megismerni a másikat, eleve a randikat is úgy szervezem, hogy az lehetőleg ne a klasszikus megjátszós-átverős jellegű randi legyen, hanem annál spontánabb, ahol tényleg nagyobb az esély a másik megismerésére.

És bizony egy párkapcsolat fenntartása időbe kerül. Ez az, amit sokan szeretnek kispórolni, pedig szerintem ez egy kapcsolat igazi lényege. Az, hogy beszélgess a másikkal, hogy igazi tásakként viselkedjünk. Elborzasztó látni, hogy sok kapcsolatban mennyire nem működik a kommunikáció. Elvannak egymás mellett, talán még szeretik is egymást, de lényegében csak szexpartnerek, és nem valódi társak.


Viszont én az ide írókkal sem tudok maradéktalanul egyetérteni. Nem titkolom, nem vagyok már tini, és elég sok idősebb ember elbeszélését hallgattam már végig ahhoz, hogy megállapítsam: régen sem volt ez másként. Sok minden változott, de a többség akkoriban sem igyekezett a másik megismerésére, és nagyon sok kapcsolat, illetve házasság jött létre felszínes, vagy egyenesen érdekbeli szempontok alapján. A sokak által emlegetett bálozós-ismerkedős idill is inkább csak egy romantizálása a valóságnak. Voltak elvárt formaságok, de a felszín alatt ugyanúgy nem akartak, vagy nem tudtak a legtöbben megnyílni.

Abban viszont egyetértek, hogy sokan gyereknevelés helyett csak gyerekmegőrzésben merül ki a szülői szerepük, de szerintem ez már egy másik kérdéskör. :)

2023. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%

10-es, először is nem tartozom neked elszámolással, másrészt reggel 5-kor otthon vagyok még.A munkahelyemen pedig saját helyem van,asztali géppel,de ez se érdekljen.

#7

2023. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A legutolsó zátonyra futott ismerkedésemnél pontosan ez történt amit az első mondatban ír a kérdező. A csaj 31 évesen egy felbontott eljegyzéssel a háta mögött érkezett az ismerkedésbe. Az első randink után közölte, hogy sajnálja, hogy nem hívott fel magához, mert annyira jól érezte magát és tetszettem neki, hogy bármire képes lett volna. Randizgattunk, megtörtént minden aminek férfi-nő között kell, ment az áradozás, hogy vele soha senki nem foglalkozott még ennyit. Sosem figyeltek rá, hogy neki milyen a szex, senkivel nem tudott ennyi mindenről beszélgetni. Ez ment két hónapig, majd egy szép napon közölte, hogy be kell fejezni. Az indok: Ő az eddigi kapcsolataiban az első szex után szerelmes lett és Ő rózsaszín ködöt akar és ez nem lesz már meg. Kérdeztem, hogy mi a baj? Nem tetszem neked? De igen. Nem jó a szex? Imádom veled. Akkor nem érzed jól magad amikor együtt vagyunk? De igen, kb senkivel nem tudtam ennyire fesztelen lenni. Nem értettem a dolgot aztán csak kibökte, hogy neki ez a rózsaszín köd kell, hogy idealizálja a párját. Én erre csak annyit mondtam, hogy nekem nincsen két évem arra, hogy vak legyek a szerelemtől. Értitek ezt mondja úgy a csaj, hogy felbontott egy eljegyzést a rózsaszín köd elmúlása után. Szerintem ez a kis story megmutatja azt a generációs problémát, hogy vannak akik már ebbe az instant fake világban nőttek fel ahol életigazságnak tekintik a cosmopolitan és hasonló remek magazinok álbölcsességeit. Igen, nehéz a párkeresés, mert amikor úgy érzed, hogy minden klappol ami egy kapcsolathoz elkezdéséhez emberileg kell akkor kaphatsz egy ilyen offot is egy álomvilágban élő valakitől.
2023. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#13

Sajnálom! Ez nagyon durva...

2023. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

"A munkahelyemen pedig saját helyem van,asztali géppel"


És akkor gyakorizhatsz munkaidőben? Neked nagyon jófej főnököd van. :)) Vagy titokban csinálod? Vagy a szünetedben? Mennyire kell ehhez függőnek lenni?

2023. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de léényegében az emberek önmagukat sem ismerik, a másiktól várnak el mindent, hogy jobb legyen nekik is, így ezzel is gond van.
2023. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!