Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg a férfiak már csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg a férfiak már csak kisebb részére jellemző a határozottság, magabiztosság, férfiasság?

Figyelt kérdés
A nőknek ezek a tulajdonságok kellenek egy férfiban, de úgy hallottam hogy már a férfiak kisebbe része rendelkezik ezekkel a tulajdonságokkal, a legtöbb férfi már bizonytalan, nem igazán határozott, inkább feminin jegyei vannak....
2023. szept. 21. 21:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

20, de ha meg érted a helyzetet és nem tudsz vagy akarsz alkalmazkodni, az a te hibád, nem másé.

A minden mindegy embereket meg nem véletlenül nem csípik társkeresésben. Unalmasak, hisz egy cosmó dologról nincs véleménye, tehát nehéz vele beszélgetni, ráadásul ki tudja, lehet az is mindeg yneki kivel van éppen.... és mielőtt azt mondanád, hogy ez abszurd (ahogy szeirntem is az) sokan vannak így. Nekik mindegy milyen a másik, csak legyen.

De az emberek meg nem akarnak a leendő társuk számára akárkik lenni. Te összejönnél olyannal, akinek bárki más is megfelel? Nem hát, józan ember nem tesz ilyet.


És nem az tmondom, hogy ez objektívan így van, csak azt, hogy ez sokaknál így csapódik le. Márpedig ha emberi kapcsolatokat akarunk létesíteni, nem az tkell nézni, hogy objektívan mi hogy van, hanem azt, hogy milyen benyomást kelt az adott dolog a másikban.

2023. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"de ha meg érted a helyzetet és nem tudsz vagy akarsz alkalmazkodni, az a te hibád, nem másé."

A helyzetet értem, leírtam, hogy alkalmazkodok is. Aki ez alapján kategorizál, azt az ő szintjén kezelem.


"A minden mindegy embereket meg nem véletlenül nem csípik társkeresésben. Unalmasak, hisz egy cosmó dologról nincs véleménye, tehát nehéz vele beszélgetni, ráadásul ki tudja, lehet az is mindeg yneki kivel van éppen.... és mielőtt azt mondanád, hogy ez abszurd (ahogy szeirntem is az) sokan vannak így. Nekik mindegy milyen a másik, csak legyen."

Dehát, ezt mondom: Nem vagyok mindegy ember. Van véleményem mindenről. De, az, hogy most meki vagy burgerking, az égvilágon semmit sem jelent.


"És nem az tmondom, hogy ez objektívan így van, csak azt, hogy ez sokaknál így csapódik le. Márpedig ha emberi kapcsolatokat akarunk létesíteni, nem az tkell nézni, hogy objektívan mi hogy van, hanem azt, hogy milyen benyomást kelt az adott dolog a másikban."

Persze, ez érthető és jogos is. Ezért is tartanak (jogosan) válogatósnak engem, mert ezeket is nézem, hogy kiben mi csapódik le.

2023. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Ismerjük ezt? na, ez nem kedvesség, ez nyámnyilaság. Az ovlt a kérdés, hogy te mit szeretnél. Nincs véleményed? Nincsenek gondolataid? Másoktól függ, hogy te mit szeretnél? Akkor azt tnyleg te szeretnéd, vagy te igazából csak megfelelni szeretnél, mindegy milyen áron?"


Fúj undorító. A véleménye, amihez tartja magát. A prosztó egoja. Mikor semmiről nem lehet beszélgetni, mert a véleményét, az egóját kell hallgatni fél napokon át. Igen, csodálatosak azok az emberek, akik néha meg akarnak felelni, akiknél másoktól IS függ, mit szeretnének, akiknek nincsenek kőbe vésett véleményeik, hanem ha megtud valamit változik, Istenem, micsoda hiánycikk az ilyen férfi, az ilyen emberek. Mikor még a sikertelen lúzereknek is olyan "vélemény"-eik vannak a semmiről, mint egy hegy.

2023. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

23, nem azt írtam, hogy mindenről bő nyállal hangoztatni kell a véleményedet és tűzzel-vassal védeni és legyalulni minden más véleményt:D


ha kérdeznek, elmondod. Lényegretörően, ha lehet. Meghallgatsz másokat és akár tetszik, akár nem, elfogadod az ő álláspontjukat. És vagy a magadéba építesz belőle, vagy sem.


Bocsánat, hogy nem írtam le, hogy amellett, hogy legyen véleménye az embernek, legyenek alapvető szociális készségei is:D

2023. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Én most nem akarnék az éppen folyó beszélgetésbe belefolyni, inkább csak magára a kérdésre válaszolnék pár gondolattal.

Tehát ez az egész jelenség nem magától alakult ki, és nyugaton hatványozottabb formában jelen van. Gyakorlatilag úgy alakították a trendeket a pc, feminizmus, woke és metoo vonalak kapcsán, hogy a férfi oldal néha már túlzott elnyomásba, büntetésbe is kerül, csupán nemi jelleg alapon. Ez nem annyira fair szerintem, ez már nem az egyenlőségről szól sokszor, hanem a másik fél többletjogairól. És az külön gáz, amikor ezeknek a mesterséges elnyomó hatásoknak hála, a kedvezményezettek - a nők- elkezdik számonkérni vagy rosszabb esetben ekézni a másik felet, hogy miért lett "gyenge".

De mondok példákat. Nyugaton nagyon gyakori már egy ideje, hogy egy rosszúl sikerült flörtölési kisérlet, esetleg még annyi se kellett csupán egy vád, és a férfit elbocsájtják a munkájából, esetleg perbe fogják bíróságon szexuális zaklatásért. Sok férfi így már inkább nem is akar, vagy nem mer közeledni. A másik ilyesmi túlkapás, hogy rengeteg esetben automatikusan a nő jár jól a válással, övé a gyerek, a férfinak hatalmas összegeket kell neki fizetni, sőt alap lett hogy a házban is a nő marad minden esetben. Nem meglepően a legtöbb válást is a nő kezdeményezi, sokszor valós indok se kell csak hogy ő úgy érzi. Ez annyira egyoldalú és elfogult, hogy nem csoda hogy sok férfit gyakorlatilag kiheréltek ezek a trendek. Vagy hogy inkább már nem akar semmit a másik féltől. És mindezt úgy, hogy a másik oldalon pedig sok esetben dívik, hogy a többi nő is erőszakos és aljas tettekre bíztatja a többi nőt a férfiakkal kapcsolatban, mert "az más" és azt lehet. Gondolok itt pl verbális erőszakra vagy passzív agresszív toxikus párkapcsolati erőszakra hogy "az nem is igazi erőszak", ellenben ha a férfi visszaszól akkor automatikusan őt fogják sokan hibásnak beállítani, vagy agresszívnek. Vagy hogy sok esetben a fiatal lányok már többet isznak és szexelnek mint a fiatalabb fiúk, mert nekik az jár meg éljék ki magukat stb. Baromi káros trendek terjengenek egy ideje, és iszonyatos kettős mérce. Többek között ezek a folyamatok is vezethetnek oda, amiről maga a kérdés szól. Az pedig ráadás hogy egyre több a válás, a gyerek a nőhöz kerül automatikusan, szóval a határozott férfi mintát esélye sincs megtanulni. Akinek mégis, abból pedig a jelenkori trendek próbálják erővel kiölni ezt. És végül ugyanezek a nők, akik ezt az egész helyzetet létre akarták hozni, ők fogják hiányolni a kiölt dolgokat, vagy ők maguk valósítják meg magukban, a férfi róvására. Esetleg az ösztöneiket megélik 3. világbeli férfiakkal, futó alkalmi kapcsolatokban. Ahova még nem gyűrűzött be ez a fajta agymosás, és a férfi az férfi maradhat.

2023. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
24 Az úgy jó. Jól megfogalmaztad. De mondjuk elég sok a másik véglet, szerintem több mint azok akikről írsz.
2023. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Meghallgatsz másokat és akár tetszik, akár nem, elfogadod az ő álláspontjukat."


Ezt mondjuk konkrétan nem értem, mikor jogállamban élünk, tehát nem semmisítheted meg valaki létezését mert nem tetszik az álláspontja, kénytelen vagy elfogadni. Ne tegyünk már úgy mintha ez egy külön erény lenne. Nem az, hanem mindössze kényszer, mivel nem tud mást tenni, nem tud olyanokat manifesztálni magának akik az ő klónjai. Viszont az hogy magában miket gondol szemforgatva, meg hol tesz keresztbe és milyen vallást csinál az ő "véleményéből", az már egy létező dolog, és semmit nem javít rajta az ha emellett naponta 20-szor elmondja (mint újabb kőbe vésett "véleményt"), hogy ő milyen elfogadó, és ilyennek kell lenni egy rendes embernek.

Szóval elég sokan ez a bort iszik vizet prédikál típusok.

2023. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

27, "elfogadod" alatt azt érdemes érteni, hogy.. tényleg elfogadja, hogy a másik másik állásponton van. Nem kell egyetértenie vele, sőt, ennek hangot is adhat, csak ne karja megváltoztatni a másik álláspontját mindenáron.

és valóban, ha azt mondja elfogadja a másik állásontját, aztán keresztbe tesz valahogy neki, akkor ő baromira nem fogadta el. De ez meg már az adott személyt jellemzi megintcsak.

2023. szept. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!