Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg a férfiak már csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg a férfiak már csak kisebb részére jellemző a határozottság, magabiztosság, férfiasság?

Figyelt kérdés
A nőknek ezek a tulajdonságok kellenek egy férfiban, de úgy hallottam hogy már a férfiak kisebbe része rendelkezik ezekkel a tulajdonságokkal, a legtöbb férfi már bizonytalan, nem igazán határozott, inkább feminin jegyei vannak....
2023. szept. 21. 21:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

8, az első fele még akár igaz is lehet annak amit írsz.

Ugyanakkor végig írtad, hogy "ők" elvárnak, széttépik, nem törődnek, stb. És kik azok az ők?

Merthogy az a nagy helyzet, hogy az "ők"be bizony mi férfiak is beletartozunk.

Mi vagyunk azok, akik nem törődünk a lelkünkkel, fura elveket követve nem engedünk meg magunknak érzlemeket, elhanyagoljuk az egészségünket, hülyére hajtjuk magunkat, stb. Persze rá lehet ezt kenni "a társadalomra" de valójában ez legtöbb esetben belülről jön.

Oké, tény és való, ez kultúrális örökség, hiába mondja valaki azt, hogy éld meg az érzéseidet, ha senki szülei nagyszülei nem tudtak ebben példát mutatni, sőt. Ezt most nekünk kell kitalálnunk, kikisérleteznünk, feltalálnunk.


Az meg, hogy a határozottság arcoskodást és nagyképűséget jelent, az nettó bullshit. Pont az a férfi tűnik határozottabnak, aki egy kötekedő, arcoskodó embert nyugodtan leokéz és nem áll bele a vitába, mert tisztában van azzal, hogy fölösleges.

Nomeg a pszichológia popularitásának növekedésével egyre több ember tisztában van a kompenzálás fogalmával és gyakorlatával, azaz hogy gyakran pont azok félnek a legjobban, akik a leghangosabbak.

2023. szept. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
72%
Minden nőnek ugyanaz a néhány férfi kell, a többieknek szinte kizárólag kudarcélmények jutnak. Nem csoda, hogy eltűnik belőlük a magabiztosság.
2023. szept. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
12, te nőkbne méred a határozottságot, magabiztosságot?:D Mi köze hozzá?:D
2023. szept. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

#12-nek igaza van.


Amúgy ezeket a tulajdonságokat az emberek 1 kalap alá veszik.


Nem mindegy, hogy miben magabiztos valaki, a munkájában, a pénzügyi helyzetében, a megélhetésében...ezt egy nem jóképű ember is el tudja érni. De itt a kérdésnél is a társas kapcsolatokról van szó..ugye...ami más tészta.


De a nők többsége mindezt arra érti, hogy az a pasi aki tetszik nekik az odamenjen hozzájuk elhívja őket, legyen egy magabiztos lakás vagy ház, és persze ne szenvedjen hiányt semmiben.


Azok a férfiak akik sikeresek a nőknél, ami első körben ugye a külsőt jelenti, mert senkinek nem látsz bele a pénztárcájába, nem látod a bankszámláját, a házát lakását, senki nem DC vagy MARVEL szuperhős aki különleges képességgel rendelkezik és belelát az emberek fejébe....így a külső az első...és azok akiket sorra elutasítanak, noss....még is mitől legyenek magabiztosak határozottak? elég nehéz így.

2023. szept. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Milyen az a magabiztos ház? Nem dől össze?:D


Nem, a nők nem azt akarják, hogy merj odamenni. Mármint igen, ezt is akarják, de nem ebből áll a határozottság.


Óriási probléma manapság, hogy a férfiak úgy próbálnak kedvesek lenni, hogy mindent ráhagnyak a nőre. na, pont ez az, ami a határozottság hiányát sugallja.

"-Te mit szeretnél?

-Nekem mindegy, legyen ahog yneked jó"

Ismerjük ezt? na, ez nem kedvesség, ez nyámnyilaság. Az ovlt a kérdés, hogy te mit szeretnél. Nincs véleményed? Nincsenek gondolataid? Másoktól függ, hogy te mit szeretnél? Akkor azt tnyleg te szeretnéd, vagy te igazából csak megfelelni szeretnél, mindegy milyen áron?


Eg yhatározott embernek van véleménye. KÉpes kertelés nélkül igent vagy nemet mondani függletlenül attól, hogy ez tetszést vagy rosszallást vált ki.

És egy határozott ember tartja magát a véleményéhez.


nagyon sok férfinak nincs véleménye. Egyszerűen nincs. Nekik mindegy, legyen ahogy a nő akarja, csak hogy véletlenül se mondjanak ellent neki és ezzel nehogy megbántsák. Elárulom: a nők nem fognak megbántódni azon, ha te egy másik filmet akarsz megnézni, nem tetszik az adott program vagy neadjIsten nem jön be egy adott (a nőn lévő) ruhadarab.


Sok férfi oda mer menni a nőkhöz. Ez tök jó. De odamegy, aztán becsicsukl nekik. Ez nem jó:D Ha TE odamész valakihez, akkor TE menj oda, nem pedig valaki, aki mások véleményéhez igazodik.

2023. szept. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

#11: Nem az első fele lehetne igaz, hanem az egész az. Akkor is, ha neked nem kényelmes.

Értelemszerűen az ők és a társasalom alatt a férfiakat is értettem. Nem mentettem fel őket.

Belülről jön? Inkább a külső ingerekre adott reakciók. Ha azt látják és azt kapják, hogy törtetőként díjazzák őket, érzelmesként meg eltiporják őket, akkor logikus, hogy nem érzelgősködni fognak. Ezt nem úgy mondanám teljesen, hogy belülről jön.

A határozottságról meg... Értem én, hogy a te túlidealizált világodban így működne, de a valóság nem ilyen. Soha, sehol nem láttam olyat, hogy a "leokézós" embereket bárki is határozottnak tartotta volna. Én is ezzel a típussal értek egyet, de nem tartják őket határozottnak.

És de, egy csomó toxikus, arcoskodó ember van körbeugrálva társkeresés terén.

Az meg a gyakorlatban a kutyát nem érdekli, hogy ki kompenzál. A pszichológia elterjedése a gyakorlatban abból állt, hogy mindenkire ráhúzták, hogy intró meg nárci. Ennél nagyobb szintre azért a többség most sem jutott.


#13: Hogyne lenne köze annak IS hozzá?


#15: Na, pont ez is egy óriási tévedés és előítélet, amit te írtál.

Nekem pl. volt, hogy egy lány barátommal mentem kajálni. Megkérdezte, hogy hova menjünk és kb. lejátszódott az általad említett beszélgetés. (Hova menjünk? Nekem mindegy.)

Na, én is megkaptam, hogy nem vagyok határozott. Jéézusom... Ennek semmi köze nincs a határozottsághoz vagy ilyesmihez. Szimplán minden kajáldában van olyan kaja, amit szeretek. Tök mindegy, hova megyünk, ha éhes vagyok, enni fogok. Nem azért találkozok valakivel, hogy speciálba a húdegiganagy mekis limitált hamburgert egyem ajándék pohárral, hanem a társaság miatt. Tökéletes példa ez a helyzet arra, hogy mennyi embernek fogalma sincs arról, hogy mit jelent a határozottság és mennyire előítéletesek. (És tádám, bizonyítva is lett a régebbi hozzászólásom, hogy a határozottságot teljesen máshogy állapítják meg.)

(Abba meg inkább bele se menjünk, hogy szerinted sok nő nem sértődik meg bizonyos dolgokon. Nem volt még barátnőd, úgy tűnik.)

2023. szept. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Az érzelgős emberket eltiporják?

Nem érzelgősnek, hanem érzelmesnek kell lenni. És attól még, hogy érzlemes vagy, lehetsz határozott és bizony megvédheted magad. Megint kevered azt, hogy valaki jó és gyengéd ember és azt, hogy valaki nem tudja megvédeni saját magát.



"És de, egy csomó toxikus, arcoskodó ember van körbeugrálva társkeresés terén."


Igen, és? Van kezetlen-lábatlan ember is aki tök boldog, ez nem azt jelenti, hogy minden kezetlen-lábatlan ember boldog.

Igen, vannak népszerű toxikus emberek. De ahogy te utálod őket, amúgy a legtöbben utálják őket. Hogy miért? Mert by definition ártanak nekünk és nem érezzük jól magunkat mellettük:D Márpedig a legtöbb ember - akinek van egy csöpp esze - nem tölt együtt időt olyan emberrel, akivel nem érzi jól magát.


Az tény, hogy az utóbbi időben nem volt barátnőm. A feleségem tuti berágna miatta:D

De ha meg megsértődik valami szaron, hát akkor nem kell vele foglalkozni. Mi vagy te, porcelángyáros, hogy így vigyázni kell minden kis törékeny fis-fosra? Ha nem tudja feldolgozni, hogy neked valmai nem tetszik, akkor majd keres valakit, akinek az adott dolog tetszik. Ne legyünk már hülyék, hogy saját magunkat alárendeljük valaki más ízlésének, aztán meg szarul érezzük magunkat, mert mindig a másik akarata érvényesül...


És yep, én is férfi vagoyk, tökre értem, hogy "Éhes vagyok - enni akarok, ennyi". Teljesen értem, nem kell túlspilázni a dolgot.

Csakhogy azt is érteni kell, hogy egy randihelyzetben kiderül, hogy ki hordja a nadrágot és ki a szoknyát és a nők nagyrésze absozlút nem akar nadrágot hordani, de ha állandóan nekik kell dönteni, akkor ebbe a helyzetbe kényszerülnek.

Szóval ha valakit elhívsz és taliztok és enni mentek, akkor dobj fel 2 környékbeli helyet, hogy te ezekre gondoltál, neki melyik szimpi. Azért dobod fel, mert te annyira oda akarsz menni? Dehogyis! Azért, mert flekészültél arra, hogy egy ödntési helyzetben neked döntened kell. Ennyi.

2023. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

#17: Érzelmes-érzelgős.

Nyilván lovagolhatunk a szavakon, ha számodra az a lényeg, hogy valami apróság miatt megnyerj egy vitát. Ha viszont a valóság érdekel, akkor ennek így sok értelme nincs.

És a kutya nem írta, hogy egy érzelmes ember ne lehetne határozott... Arról van szó, hogy az érzelmes embert nem kezelik határozottként.


"Igen, és? Van kezetlen-lábatlan ember is aki tök boldog, ez nem azt jelenti, hogy minden kezetlen-lábatlan ember boldog."

Ennek mondjuk így nincs értelme. Most leírtad, hogy mindenben van kivétel. Éééés? Általánosságban beszélünk a dolgokról. Nyilván nem mondjuk, hogy minden gázszerelő milliárdos, mert lölö az. Megint szimplán a vitát akarnád megnyerni és nem megnézni azt, hogyha kimész az életbe, mit látni.


"Igen, vannak népszerű toxikus emberek. De ahogy te utálod őket, amúgy a legtöbben utálják őket. Hogy miért? Mert by definition ártanak nekünk és nem érezzük jól magunkat mellettük:D Márpedig a legtöbb ember - akinek van egy csöpp esze - nem tölt együtt időt olyan emberrel, akivel nem érzi jól magát."

Végül is, csak naponta jönnek a kérdések nőktől, hogy toxikus a párjuk.

De, rengetegen a toxikus emberek köré gyűlnek. Volt olyan, hogy jött egy munkahelyre egy nagyon toxikus arc, de jól adta elő magát. Kezdetben egyedül én nem bírtam. Kellett közel egy év, mire pár másik embernek is kezdett leesni, hogy milyen. Első körben minden nő körbeugrálta pl.


"Az tény, hogy az utóbbi időben nem volt barátnőm. A feleségem tuti berágna miatta:D"

Hát, nyilván. Itteni átlag női szintű választ íróknak mindig berágna a feleségük.


"Csakhogy azt is érteni kell, hogy egy randihelyzetben kiderül, hogy ki hordja a nadrágot és ki a szoknyát és a nők nagyrésze absozlút nem akar nadrágot hordani, de ha állandóan nekik kell dönteni, akkor ebbe a helyzetbe kényszerülnek."

Ez okés, de egy kajálás eldöntése még nem a nadrág hordása.


"Szóval ha valakit elhívsz és taliztok és enni mentek, akkor dobj fel 2 környékbeli helyet, hogy te ezekre gondoltál, neki melyik szimpi. Azért dobod fel, mert te annyira oda akarsz menni? Dehogyis! Azért, mert flekészültél arra, hogy egy ödntési helyzetben neked döntened kell. Ennyi."

Jelenleg, ha csak szexet akarok az illetőtől, ezt teszem. Ha többre tartom, akkor meghagyom neki a döntést. Elég jó szűrő arra, hogy kire lehet később építeni. Ha valaki ebből azt vonja le, hogy határozatlan vagyok, akkor úgysem passzolunk, mert nem illik hozzám olyan, aki előítéletes és játszmázik.

2023. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Ahogy érzed.

Nem célom megnyerni semmit, de úgy tűnik igencsak máshogy látjuk a dolgot.


De azt azért megjegyezném, hogy ha egyszer létező női igény az, hogy tudj mondani valami ötletet hogy mit akarsz... akkor miért is véózzuk meg, hogy erre van igény? Azért, mert valami elméleti síkon nem kéne, hogy így legyen? Így működnének az emberi érzelmek? Nem hiszem.

2023. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

#19: Hát, az igény el lett mondva: Enni akarok.

Nyilván, van rá igény, hogy a helyet is elmondjam, de ettől ez még mindig nem írja le egy ember határozottságát.


(Egyébként engem azért triggerel enyhén a téma, mert a saját bőrömön tapasztalom az egész helyzet nevetséges részét. Jó páran határozatlannak tartanak, mert egy csomó helyzetben nekem teljesen mindegy, mi lesz. Pl. a kajálás helye vagy hogy mondjuk a Balatonon belül melyik partra menjünk. Ugyanazt kapja az ember. Aztán, amikor jön valami húzósabb szitu, pl. elrontott termék a munkahelyen, balhé egy szórakozóhelyen, akkor meg hirtelen megkapom csodálkozva az emberektől, hogy jééé, milyen határozott vagyok. Szóval, szimplán az emberek teljes mértékben előítéletesek és azt sem tudják, hogy mi alapján.)

2023. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!