Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért mondják a nők hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják a nők hogy az őszinte férfiakat szeretik,miközben minden őszinte választ lepontoznak?

Figyelt kérdés
Na erre adjon valaki logikus magyarázatot. Azok a válaszok vannak felpontozva, ahol azt olvassák amit hallani akarnak, de annak semmi köze a valósághoz.
2023. jún. 28. 07:47
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
23%
40: De igen, szerintem éppen az ilyen pici, önmagában ártatlan dolgokból tud összeállni egy olyan méreg, ami a kapcsolatot aztán tönkre tudja tenni. Már ha nem tudják megbeszélni. És ha valamit nem tudsz megbeszélni a pároddal, vagy csak a családi béke érdekében nem forszírozod, akkor lényegében szerintem nem teljesen őszinte az a kapcsolat. Nyilván nem ugyanaz, mint amikor a másik arcába hazudsz, de akkor sem őszinte.
2023. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
30%
41, oké, de akkor nem az őszinteség vagy annak hiánya okozza a kapcsolat tönkremenetelét, hanem az, hogy képtelenek megfelelően kommunikálni a saját érzéseikről, konfliktusaikról.
2023. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
0%

42.


De ha a legtöbb ember így van ezzel, akkor vajon mi lehet a dolog társadalmi, vagy globális szintű megoldása? A helyzet egyre csak romlik, lásd Japán vagy Dél-Korea világát, ahol már a fiatalok ismerkedni sem tudnak, nemhogy kapcsolatban lenni. Ennek oka kell, hogy legyen és nem tudom elfogadni azt a választ "mert mindenki incel" vagy ilyesmi. Ez nem lehetséges.


A "nem voltak katonák" sem, mert Dél-Koreában sorkötelezettség van.

2023. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
30%

Öhm, én ennyire globálisan nem gondolkodnék. Nincs egy nagy válasz mindenre, mert a problémák eltérőek. Egy japán helyzet abszolút nem hasonlítható össze egy európai vagy amerikai helyzettel. A japánoknál mintha a szándék tűnt volna el a párosodásra.


Valószínűleg közrejátszik az Egérutópia is. Keress rá YouTube-on, elég elgondolkodtató kísérlet. Megoldást ugyan nem kínál, de magát a folyamatot jól bemutatja.


De pl a rossz kommunikációt szerintem nem lehet nagy léptékbne megoldani. Először is az embereknek kell legyen igénye jobb kommunikációra. Ez generációról generációra fejlődik, a mostani Y vagy fölötte lévő generációk jobbak benne, mint az öregebbek. Asszertivitásról ugye apáink nem is hallottak még. Talán 50 év múlva már eljutunk oda, hogy közismert fogalom lesz, ha nem is széles körben gyakorolt.

Az sem ártana, ha megszűnne az a tévképzet, hogy pszichológushoz csak a bolondok járnak. Sőt, én pl minden évben kutalnék minden állampolgárnak egy 10 alkalmas pszichológiai üléssorozatot. Nem, nem azért, hogy irányítsam a gondolkodásukat, hanem azért, hogy képesek legyenek mit kezdeni a frusztrációjukkal, és legyen igény bennük a konfliktusok megoldására, ne csak halmozzák a szart maguk előtt, mint oly sokan manapság.


Mert őszintén, ha egy pár egyik tagja kedvel valamit, a másik meg nem, az kit vag ymit zavar? Senkit. Semmi probléma nincs vele, ez teljesen természetes, hiszen két emberről van szó, nem egyről. De ehhez kell egy bizonyos szintű belátás. Ennek semmi köze az őszinteséghez, ez az érzelmi érettségen, kommunikáción és konfliktuskezelésen múlik.


Összességben mit lehet kezdnei a helyzettel? Tanulni kell, fejlődni.

De akkor még mindig ott van az Egérutópia, amivel nem tudunk mit kezdeni. Deee legalább jobb esélyeink vannak.

2023. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
24%

42: Igen, tehát végeredményében akkor is az jön ki, hogy nem őszinték.

43: Ez egy nagyon jó kérdés. A probléma talán az, hogy társadalmi szinten túlzásba vittük a politikai korrektséget.

2023. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
30%

45, nem, nem az jön ki, hogy nem őszinték.

Az, hogy valaki nem tud megfelelően kommunikálni, nem azt jelenti, hogy nem őszinte.


A minap volt egy kérdés, ahol anyuka be WD40ezte a gyerek biciklijének fékpofáit, mert azt hitte, hogy gond, ha az nyikorog, pedig ezzel valójában csak azt érte el, hogy a fékpofa ne tudja megállítani a kereket, amikor fékezel.

Erre apuka elkezdett ordítani, hogy "a saját bicikliddel megcisnálhatod, de ha a gyerekéhez hozzányúlsz, eltöröm a karodat".

Kifejezte apuka aharagját? Igen. Tehát őszinte. Ugyanakkor végtelenül agresszív módon tette, ami nem épp azt segíti elő, hogy a helyzetet megfelelően kezeljék.


Valóban, a jó kommunikáció alapja részben az őszinteség, de a kifejezés módja és célja jóval nagyobb részt tesz ki magánál a közölt információnál.


ugye itt említették a cipőboltos témát.

Lehet az tmondani, hogy "utálom, hogy mindig cipőkre vered el a pénzt" meg "Fszért kell nekem mindig jönnöm a shoppingolásodra" meg az is, hogy "menj nyugodtan, rám ott különösebben nincs szükséged, majd találkozunk eg yóra múlva akijáratnál".

A három közlés célja ugyanaz. Szerinted melyik célravezetőbb?

2023. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
69%

46: "A három közlés célja ugyanaz. Szerinted melyik célravezetőbb?"

Szituációja, egyénje válogatja. Először mindenképpen az utolsó lehetőséggel kezdenék, de ha erre a válasz nem az, hogy megérti és elfogadja, hanem elkezd teátráliskodni, követelőzni, akkor direktebb módon kell közölni, hogy nem. Persze nem tapló módon.

2023. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
30%

47, de ha elkezd teátráliskodni, követelőzni, akkor továbbra is ott tartunk, hogy nem megy a rendes kommunikáció, kifejezés.

Nem érted a dolog lényegét:D A jó kommunikáció eredménye az, hgoy mindkét fél megérti a másik igényeit és azt, hogy mivel tehet jót vag ymivel árthat amásiknak. Ennek hiányában ezek az információk nem mennek át és az emberek úgymozognak egymás érzelmein és idegein mint elefánt a porcelánboltban.

Teszik mindezt úgy, hog ymindkét fél teljesen őszinte. Ezér tmondom, hogy nem az őszinteség az elsődleges probléma, hanem az asszertivitás hiánya.


és értem, hogy ha elsőre nem megy szépen, akkor átváltasz vadparasztba, de őszintén, akkor elérted a célodat? Azaz, hogy a párkapcsolat és a másik megsértése nélkül érvényesítsd az akaratodat? Szerintem nem.

2023. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
17%

48: Nem. Ha teátráliskodik, akkor nem a kommunikációval van a baj, hanem egyszerűen kontrollmániás és az a fontos neki, hogy az legyen, amit ő kitalált. Ha meg akarná érteni, akkor megértené azt is, hogy "megvárlak kint, esetleg addig elnézek a barkácsüzletbe". Felnőtt emberekről beszélünk.

És nem vadparaszt módjára kell beszélni, hanem tisztán és világosan közölni, hogy nincs hozzá kedved. Ha akar menjen be egyedül, megvárod. Ha nem, neked akkor is jó.

2023. jún. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
30%
49, értem. De ennek továbbra sincs semmi köze az őszinteség kérdéséhez.
2023. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!