Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Diploma nélkül a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diploma nélkül a férfiak értéktelennek?

Figyelt kérdés
Nők véleménye érdekelne. Ez miatt utasítottál már el férfit? Butának gondoltad a melós embert)
2022. nov. 18. 06:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem a diploma nélküliek az értéktelenek, hanem akik fejében ilyen gondolatok megszületnek
2022. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Azért jókat nevetek azokon a szövegeken amiben hölgyek komolyan elhiszik hogy egy papír dönti el hogy okosabbak e mint a másik. Vagy hogy ember - ember között van bármi különbség. 🤣💪


Bárki tovább tud tanulni akinek a családi háttere megvan. Ahol tanulhat akár 30 éves koráig is addig a gazdag szülők eltartjàk mint egy gyereket! Millió számra van olyan szakmunkás vagy 1 száll érettségivel ember akik a körülmények áldozati. És ők nem szellemileg kevesebbek csak nem úgy alakult az életük. Bármelyik ugyan úgy le tudott volna diplomázni ha oda jut.

2022. nov. 18. 16:36
 23/27 anonim ***** válasza:

22

Igen, a szakmunkásokkal nekem simcs bajom! Ők legalább jól keresnek. Engem a papir nem érdekel, de ha nem keres minim um annyit, mint én, akkor az kuka

2022. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
A férjemnek sem volt, igaz, nekem sem. Ugyanabban a technikumban végeztünk.
2022. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
49%

#22 Attól, hogy tovább tudott volna tanulni, még nem tanult.


Pl. Van egy srác, aki nagyszerű csellóművész lett volna, ha beíratják, de nem íratták. Ha te olyan párt keresel, akivel koncertet tudsz adni, akkor az elég nehéz lesz.


A házasság ugyanilyen, mindenkinek vannak elképzelései, hogy hogyan fogja csinálni és könnyebb olyan valakivel, akivel azonosak az elvárásaitok.


Nekem fontos, hogy legyen egy nehezebb diplomája. Mondhatjuk beugrónak, de nem az, viszont enélkül szinte megugorhatatlanul magas a léc és nagyon jó indok kell, hogy miért nem lett diplomája.


Amikor párt választok, akkor szempont, hogy neki is eddig “könnyű” élete legyen. Kiegyensúlyozott gyerekkor, tudásorientált szülők, nyugodt, tanulásra alkalmas légkör, támogató családi háttér stb. Ha valakinek egy komolyabb diplomája van (mérnök, fizikus, orvos, matematikus, jogász, biológus), amit a gimnáziumi tanulmányai után rögtön letett, egyenesben vagy kis csúszással, az azért nagyon sokat elmond a családi hátteréről és a munkamoráljáról is.


Ez nem azért fontos, hogy mennyi pénze van. Egy ács lehet, hogy gazdagabb lesz, mint egy matematika professzor, de egy matematika professzorral feltehetően közelebb áll egymáshoz az értékrendünk, mint egy áccsal.


Szerintem ez általánosságban igaz a nehezebb szakokra. Ha elvégzel egy fizika szakot, akkor nem akarsz magad mellé olyan párt, aki szerint “sokan el tudták volna végezni a szakmunkásképzőből is”. Mert te ezt érted el az életben. Ahogy vállalkozóként sem szeretnél olyan párt választani, aki szerint mondjuk “gáz dolog sokat dolgozni” vagy “túl gazdagnak lenni”, vagy “nem életed célja se a pénz, se az, hogy jól érezd magad”.


Vagy valaki egy civil szervezetből nem fog összejönni valakivel, aki nagyon kirekesztő.


Mindenkinek meg kell találnia azt a típust, aki elfogadja az ő életvitelét és életszemléletét. Lehet mondani, hogy egy diploma, munkahely, hobbi nem számít, de ha pont azt az embert találod meg, akinek ez kizáró ok, akkor nem lesz igaz.


Viszont nem vagy kevesebb attól, hogy nincs diplomád.

2022. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
75%

6 órában biztos kényelmesebb dolgozni, de ha nem tanulsz akkor nem látom értelmét.

Nekem nem kéne olyan aki nem törekvő,vagyis kényelmesebb mint én. Ennek tényleg semmi köze a végzettséghez. Ismerek diplomásat is aki elvan mamahotelban és folyton panaszkodik hogy kevés a pénz is. Hát előttem mint férfi megbukott, nehogy már én dolgozzak többet, keressek többet mert nekem vannak céljaim, neki meg nincsenek. Ha valaki úgy él felnőtt férfi létére mint egy gyerek, akkor nem tudok rá felnézni. Ki is ábrándultam.

2022. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
58%

Azért az érettségizettek meg a fizikai munkások elenyésző része a környezete meg a helyzete áldozata, a többi csak b...ott tanulni suliban. Simán bekerülhet államilag támogatottra, ha nem is menő "mérnökinfóra". Ma már felvételizni sem kell egyetemre, már több, mint egy évtizede, elég, ha 11. év végén meg 12.-ben jók a jegyei, VAGY az érettségit kifejezetten jól írja meg (amit egyébként, ha vki tanul, elég könnyen meg lehet írni, főleg hogy sok érettségin még segédanyag is van), és pár pluszpontot is össze tud kaparni (na, ilyen helyzetben meg még előnye is van annak, aki szegény családban nő fel, vagy egy szülő neveli pl.), ha annyira fontos neki. Csak legtöbbször a bulikázás, a pia, a csajozás / pasizás, a bandázás fontosabb.


Amúgy emberként nem ítélem el azt, aki butább vagy műveletlenebb, de hadd ne legyen már kötelező letolni neki a bugyit, ha ez a személyiség nem vonz.

2022. nov. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!