Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Őszinte 30+ éves szingli nők,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszinte 30+ éves szingli nők, rajtatok is nagy a társadalmi nyomás?

Figyelt kérdés

Egy 30 fölötti nőnek akiknek még mindig nincs férje, de legalább egy komoly stabil barátja általában elkönyvelik sikertelennek.


A környezetben már jó eséllyel a legtöbb hasonló korú barátnőnek, gimis egyetemista barátoknak már van valakije, sokan már anyukák is.


Egy férfira még rá lehet fogni hogyha jó megjelenésű és az élet más területein sikeres hogy biztos agyba főbe csajozik, de egy nőnél ez sem működik mert az azt jelentené hogy egy ribizli.


2022. szept. 11. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 27 vagyok, kapcsolatban, de még így is nagy a nyomás, nemhogy a 30-as szingli nőkön... Nekem is már a velem egyidős ismerőseim nagy része házas, vannak olyanok, akik még mindig abban a hitben élnek, hogy 30 évesen szülni egyenlő azzal, hogy csak orvosi segítséggel eshetsz teherbe és fogyatékkal élő lesz a baba, úgyhogy szerintem senki nincs könnyű helyzetben. Ha meg 22 évesen házasodik valaki, akkor meg az a baj, hogy túl fiatal, 30 előtt nem is szabadna még csak eljegyezve lenni se, stb.


Úgyhogy mindig mindenbe belekötnek, nem tudsz mindenkinek megfelelni.

2022. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

35 vagyok, gyereket nem akarok, ha lesz kapcsolatom, lesz, de nekem ez a mai világ meg a gyors szex nem jön be, úgyhogy az sem baj, ha nem.


A nyomás meg... egyrészt senki nem mondja ezeket nekem, másrészt ha mondanák, kit érdekel? Szerintem az lehet nyomás csak, amit én is annak érzek. Ha most körbeállnának 50-en azt kántálva, hogy szülj, szülj, szülj, akkor sem szülnék. Ugyanannyit jelentene, mintha azt kántálnák, mászd meg az Annapurnát.


És nem akarok senkinek megfelelni. Most komolyan, inkább éljek egy szomorú életet, amit a szomszéd jóváhagy, mint egy olyat, amit tényleg élvezek? Na ne.

2022. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Maneko ***** válasza:
100%

Őszintén?

Egyáltalán nem érdekel mások véleménye, szóval lehet akármekkora a "társadalmi nyomás". Míg a szingli létem haszonélvezője/elszenvedője egyedül én vagyok, addig egyedül rám tartozik, hogyan s miként élek. Nem fogok csak azért párkapcsolatba ugrani, hogy Marika és Gyurika Sehol városában elégedett legyen. Azért meg pláne nem, hogy elmondhassam magamról, hogy nekem is van férj/gyerek és kipipálhassam egy képzeletbeli listán. Míg nem érzem, hogy nekem szükségem van párkapcsolatra, addig nem keresek senkit és kész. És ezen az se változtat, hogy rokonnak/régi osztálytársnak már férje, gyerekei vannak.

Amúgy kérdező: eléggé lesarkítod. Ha egy harmincas nő/férfi bevallja, hogy szingli, én nem rögtön arra gondolok, hogy "sikertelen". Van azért jó néhány más opció.

- Nem találta még meg a megfelelő partnert

- Talált már, de megromlott a kapcsolat, és most épp a romok alól menti, ami menthető

- Egyszerűen nincs rá szüksége, mert úgy teljes az élete, ahogy van

- Mérgező karakter, akitől minden józan ésszel megáldott ember messzire menekül

Nekem hirtelen ezek futnának át az agyamon, de biztos van még néhány.

2022. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ribizli, ez megint csak "eye of the beholder", felőlem férfi, nő annyit szexel, amennyit akar.
2022. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik faszi ágyba főbe csajozik az se küldömb, mindha nő csinálná!

Mindenki úgy él ahogy akar és mindenkinek más a siker.

A társadalmi nyomás meg soha nem érdekelt!

N 30

2022. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én idén leszek 31, de az én ismerősi körömben normálisan ésszerűen gondolkodnak az emberek.


Nem mindenkinek jön össze, és nem is kötelező.


Ezt én legtöbb esetben, hogy jujj mi lesz ha 30 akárhány évess korodra nem jön össze akkor baj lesz....ezt neten szoktam olvasgatni :)

2022. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
De el vagy tévedve. Egy 30+ nő, akinek önálló élete van, úgy elvan, mint a tehén a herében. Szexet bármikor kaphat a férfiakkal ellentétben. Még szép, hogy inkább választják ezt, mint az egyedülálló szülőként élést. Ha nem találtam volna meg a férjemet, akivel tényleg jó, én is inkább élnék így, mint szaporodjak egy semmirevalóval. 31/N
2022. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. A saját értékrendem szerint sikeresebb vagyok és jobban alakítottam az életem, mint a többség vagy mint amit a társadalom nekem szánt, ezen a ponton nem számít a véleményük.


Csinálják úgy, hogy vágyjak az ő életükre, akkor talán hallgatok is rájuk.

2022. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle nyomást nem érzek. Akkor éreztem utoljára társadalmi nyomást, amikor oviban nem pisilhettem az utcán amikor mentünk az uszodába.
2022. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Milyen nyomásról beszélsz? Ismered a másik oldalt? Ha egy srác 14-17 év között nem tud barátnőt vagy pénz nélkül elért szexet felmutatni , azt el könyvelik eletkeptelennek!
2022. szept. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!