Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a "tudj boldog lenni egyedül is" nem csak egy álszent önámítás?

Figyelt kérdés
Főleg amikor olyanoktól hangzik el, akik kapcsolatban vannak. Ha olyan jó lenne egyedül, akkor nem lenne ennyi ember kapcsolatban. Ha már évek óta egyedül vagy egyszerűen szar, pl. olyan programokat csinálni, amit egy párral sokkal jobb lenne pl. utazni, túrázni, étterembe menni, filmezni stb.
2022. szept. 7. 19:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Egyáltalán nem biztos, hogy párral jobb lenne. Attól függ, ki az a pár. Van, akivel például sokkal rosszabb. Az ember általában akkor van egyedül, amikor ezekből választhat, és nem érzi azt, hogy mennyivel jobb lenne ez egy sz@r párral. Legalábbis én így vagyok. És ettől még simán lehetek boldog, ha meg úgy alakul, hogy jön valaki, akivel még jobb, mint egyedül, akkor legfeljebb még boldogabb leszek🤷🏼‍♀️
2022. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%

Egyedül is lehet boldog és kiegyensúlyozott az ember, de szerintem csak egy darabig. Kinek hosszabb, kinek rövidebb az az idő amíg valóban el tud lenni egyedül. Egy idő után ez csak önámítás lesz, mivel hiányozni fog egy VALÓDI TÁRS, hiányozni fog az intimitás, a szerelem/szeretet érzése.

A prosti nem ad intimitást, se szeretet, kb. olyan mintha az ember a szükségleteit intézné (ürítés). Az egyéjszakás / alkalmi (szex) kapcsolatok sem olyanok, mintha valakinek lenne párja, akivel normális, egészséges kapcsolatban él.

A gond az, hogy egyedül az ember elveszíti a motivációját MINDEN téren, hiszen: "minek jobb munkahely, egyedül így is elvagyok, minek bármilyen más hobbi, minek más társaság stb." Egyszerűen az alapvető emberi motiváció a mai napig a legerősebb természetes ösztönünk kielégítése: ez pedig a szaporodás. Az ember 99,99%-ban ez az "alap szoftver", hogy tovább KELL adni a géneket, utódok kellenek. Ez adja az élet valódi értelmét. Persze a modern társadalomban ez már sokkal szofisztikáltabb dolog, de lebutítva, lecsupaszítva akkor is csak ez marad mindennek az érdeme. Ezért tanulunk, ezért dolgozunk, ezért akarunk minél jobb feltételekt teremteni magunknak és ez által a leendő utódainknak is.

Ha valaki feladja a társkeresést igazából felad mindent. Mert minden más elfoglaltság csak az ösztöneink elnyomására fog szolgálni. Persze lehet, sőt biztosan fogja az ember így is élvezni a hobbiait, szeretheti a munkáját, találhat célokat egyéb területeken is, de a legfontosabb dolog az életben számára kimarad.

Hozzáteszem nekem nincs se párom, se gyerekem, de ettől függetlenül ezt akkor is így gondolom. Nem csak valami "propaganda" szinten írtam ezeket.

2022. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%
Figyelj, én elfogadtam azt, hogy nekem nem jár senki. Rengeteg ember van akik jobbak nálam, nekik kell a pár, egyszerűen nekem nem jár mert én oda születtem ahova. Ez ilyen. Ezért jó a GYK, mert itt legalább megerősíti bennem azt a tudatot, hogy nekem tényleg nem jár senki és a lányok csak a sikeres alfákra, csedekre hajtanak. Jó ez így. Persze élőben már nem merek kezdeményezni, mert ha kiderül, hogy még sincs így, akkor ciki van. De én azért örülök, hogy van egy hely, ahol megerősítenek az elgondolásaimban.
2022. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

#12


És aki nem szeretne házasságot, gyereket?


Aki csak élvezni szeretné az életet úgy hogy van egy társa? Akkor ő önző valójában, úgy értem ha ugyanúgy magáért él, magának keresi a pénz, maga miatt csinál minent a társra csak mint egy plusszként tekint?

2022. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

Nálam működött. Amíg csak egy erőlködő görcs voltam a párkapcsolati piacon, addig hamar le lettem pattintva, vagy azonnal visszautasítva.

Amint rendbe raktam, elfoglaltam magam, és már nem volt időm agyalni marhaságokon, rögtön jöttek opciók.


Megváltozottt a kisugárzásom, jobb lett az önbizalmam.

2022. szept. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
98%

"Ez a "tudj boldog lenni egyedül is" nem csak egy álszent önámítás?"

Szerintem nem. Az ember egyik legelőnyösebb tulajdonsága a rugalmas alkalmazkodókészsége. Ha legjobb igyekezeted ellenére egyedüllétet dob a sors, akkor is csak egy életed van - luxus, hogy ne próbáld meg a lehetőségekhez képest boldogan leélni.

2022. szept. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%
én jól elvagyok magamban. de hazudnék, ha azt mondanám, hogy jobb egyedül sétálni, filmet nézni, enni stb. el tudom magam foglalni, de sokkal jobb, ha van kivel megbeszélni a gondolataimat, az érzéseimet. és nem, egy barát erre nem elég. szóval igazán boldog akkor szoktam lenni, amikor ezeket a pasimmal csináljuk. viszont szükségem van olyan időre is, amikor egyedül vagyok
2022. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 MolotovPunk ***** válasza:
80%
Nem az. Aki rövidtávon egyedül sem tud boldog lenni, az komoly kapcsolatban sem biztos, hogy sokáig lesz boldog. Ugyanakkor vannak emberek, akik elvannak párkapcsolat nélkül is. A család és gyerek az társadalmi elvárás, azonban nem mindenkinek való az. Én pl nem tudom elképzelni azt, hogy nekem egyszer lesz feleségem, mivel sosem voltak túl hosszú kapcsolataim.
2022. szept. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávon önámítás ha lehet így fogalmazni.


És nem mindegy, hogy miért vagy egyedül.


Azért mert szingli vagy és te döntesz így, vagy pedig azért mert egyedülálló vagy és hiába minden próbálkozás senkinek nem kellesz.

2022. szept. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 MolotovPunk ***** válasza:
95%
Hosszútávon egy sz_r kapcsolat is lehet önámítás, csak sokan eljátsszák a "minden rendben van" boldogok vagyunk helyzetet. Sokan élnek nem kifejezetten jó párkapcsolatban. Sajnos már baráti körben is látom ezt.
2022. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!