Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők mennyire tartják vonzóna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők mennyire tartják vonzónak/taszítónak a buddhista lelkületű férfiakat?

Figyelt kérdés

Nem vallási fanatizmusra és térítésre gondolok (bár aki ismeri legalább érintőlegesen a filozófiát, az tisztában van vele, hogy ez nem is arról szól), hanem inkább a realitásokra vonatkoztatott életfilozófia megélésében mondjuk egy fogyasztói társadalom vezérelte nagyvárosban.


Ápolt, nem igénytelen, de minimalista életvitelt él. Nem aggódik a világ problémái miatt, nem veszik el a bulvárban, nem lehet őt belevinni aktuálpolitikai sárdobálásokba és vérre menő, megosztó vitatémákba sem, mert sokkal magasabbról szemléli a világot.


Nyugodt, higgadt, kiegyensúlyozott, megadja az alapvető tiszteletet minden embernek, de ez nem azt jelenti, hogy asszertív módon ne lenne képes képviselni a saját érdekeit, illetve hagyná önmagát kihasználni, elnyomni.


Képes örömét lelni a természetben és a természet adta lehetőségekben, nem vágyik anyagi javakra, emiatt a kapitalizmus szemüvegén keresztül szemlélve úgy tűnhet nincs benne ambíció és céltalan életet él, miközben soha nincsenek hétköznapi anyagi gondjai, mert tisztában van vele mennyi a saját igénye és mennyi az, ami elég számára, nem érez késztetést mesterségesen generált igények kielégítésére.


Nincs benne birtokló szemlélet, emiatt nem küzd egyetlen nőért sem. Ha a nő nyitott arra, hogy a társaságában legyen, akkor rá bízza a döntést, illetve azt is, ha már nem akar a társaságában lenni, emiatt passzívnak tűnhet vagy féltékenységet ébreszthet. Pedig teljesen őszinte az emberi kapcsolataiban és nem is szeret hazudni, kerüli azokat a helyzeteket, ahol a társadalom erre rákényszerítené.


Sokat olvas, művelődik, szeret az átlagnál jobban elvonulni csendesen és az elektronikát is kizárni ilyenkor az életéből és nem azért, mert kettős életet folytatna. Nyitott arra, aki ezt az oldalát is szeretné megismerni, de megérti, ha valaki ebben nem partner és kölcsönösen tiszteletben tartja, hogy a másik félnek erre nincs igénye, ezt unalmasnak és sivárnak tartja, nem akarja rákényszeríteni ezt a szokást.



2022. szept. 7. 15:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Kinézet számít. Leírásod amúgy is inkább illik egy buzіra mint egy férfira. Nők meg úgyse fogják az igazságot elmondani, azt nézd a valóságban mit csinálnak. Ha nem másznak rád a nők, akkor olvass a sorok között és megkapod a választ.
2022. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Én semennyire. Barátként, haverként ok, párkapcsolatra nem. Nekem fontos a hasonló világnézet.

Semmi gondom azzal, ha valaki ezt követi - bár személyes véleményem az, hogy valóban buddhista itt sosem lesz valaki. Inkább csak próbál valami ahhoz hasonló lenni és átveszi, amit át tud.

2022. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jobbára szimpatikus, pár dolgot kivéve, és van olyan, ami nekem majdhogynem vízválasztó.

- a leírás alapján nekem kicsit beképzelt "ÉN magasabbról szemlélem a világot", nem, egyszerűen csak más neki a fontos... attól még, hogy valakit érdekel a kommersz, bulvár, esetleg napi politika, nem lesz erkölcsileg vagy bármilyen más módon magasabban a másiknál

(persze nekem sem ezek a fő csapásirányok az érdeklődésemben, de nem nézem le azt, akinek jobban, vagy egyáltalán)

- az, hogy a világ dolgai nem érdeklik, az kifejezetten zavaró nekem - nekem szimpatikus, ha valaki h

- nekem fontos, hogy a másik kifejezze azt, hogy érdeklődik irántam, kezdeményez... nem az van, hogy elvagyunk, mint a befőtt, aztán ha lesz, lesz, ha nem, nem, majdcsak kialakul... nem tetszik a passzivitás


A többi része korrekt sztem. Illetve kérdés az, hogy hajlandó-e kompromisszumra, ha nekem az övénél világibb élet a szimpatikus, akar-e kedvemre tenni.

2022. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
+ 1 dolog: több buddhista vagy hasonló nézetű ismerősöm van, aki nekem már nagyon ezoterikus-spirituális beállítottságú, én meg jóval földhözragadtabb vagyok bizonyos tereken. Ez okozhat ellentéteket és frusztrációt.
2022. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Meh, egy darabig vonzó lehet ez az életforma, de a nő azon nyomban pattanna, ahogy komolyra fordulnának a dolgok, pl. ha már teherbe szeretne esni. Szép a rideg sztoicizmus, de arra nem lehet családi életet építeni. Ha semmi sem érinti meg vagy rázza fel a férfit, akkor a nő magára marad minden gondjával, de boldogságával is. Társas magányban. Nem véletlen, hogy a szerzetesek (akár keresztények) is magányos életet élnek, mert aki ennyire elkötelezödik Isten felé, az nem tud jól működni az emberek világában.
2022. szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3-as


Semmi lenézés nem volt abban, hogy magasabbról szemlélem a világot. Annyit jelent, hogy nem veszek el a részletekben, nem ragadok le olyan dolgokban, amiknek nagyobb léptékben nincs jelentősége.


Illetve a saját belső körömet alakítom, amire befolyással vagyok, mert azzal, hogy érzelmeket projektálok ki egy politikusra még nem fogok változtatni az általa hozott törvényeken, rendeleteken.


A bulvárra projektált érzelmeket pedig teljesen időpazarlásnak érzem.

2022. szept. 7. 15:57
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez vajon miért buddhista szemlélet?
2022. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Annyit jelent, hogy nem veszek el a részletekben, nem ragadok le olyan dolgokban, amiknek nagyobb léptékben nincs jelentősége."


A politikának van a legnagyobb hatása a világra.

2022. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Ez taoista szemlelet amugy :)



38F incel

2022. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kérdező, ahogy így körbeírtad, nekem ez egy szerepnek tűnik.
2022. szept. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!