Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A "lassan járj, tovább érsz"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "lassan járj, tovább érsz" elv a társkeresésben nem érvényes?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztalom, hogy mindenki nagyon gyorsan szeretné eldönteni kivel akar párkapcsolatot és ha nem vagy nagyon lehengerlő az elején, akkor nem tűnsz ki a tömegből és nem leszel partiképes. Amúgy szerintem is fontos a testi vonzalom és a kémia, de az összeillőség már egy kicsit más kérdés és (legalábbis nekem) hosszabb idő, amíg egy reálisabb képet kapok a másikról értékrend, célok, hétköznapi életvitel összeegyeztethetősége szempontjából. Persze ha tetszik külsőre az illető, az katalizátor és nyilván több energiát teszek bele az ismerkedésbe, mint ha csak úgy "elfogadhatónak" találom, de szerintem úgysincs instant kapcsolat, hogy egyből mondjuk ki, hogy együtt vagyunk és minden működik majd, mert a filmekből és romantikus regényekből ezt a mintát képzeljük el.

Nekem amúgy tapasztalataim alapján közösségekben ment jól az ismerkedés, mert van több idő és látom azt is hogyan viselkedik másokkal. Ha meggondoljuk az emberek mindig is így találtak párt, olyan társas eseményeken ahol élő emberi interakció volt és jobban megtudták figyelni egymást, csak talán látszólag kevesebb lehetőség is volt, mint ma.



2022. aug. 3. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Párommal 3 évig voltunk legjobb barátok, mire szerelemmé érett a dolog :D Azóta együtt vagyunk, együtt élünk, tervezzük a babát.


Szüleimmel ugyanez volt, ott is hosszú barátság előzte meg a kapcsolatot. Szuper pár voltak.


Mondjuk itt az is lényeg, hogy mennyire szimpi a másik, és mennyire egyeznek a tervek. Ha nem illünk össze, akkor esélytelen a dolog.

2022. aug. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
1 gondolom az A,B,C stb terv nem jött össze így előléptetés történt a barátzónából
2022. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

#1 Hát persze. Mi csúnya, gonosz nénik :)


Nem. Soha nem volt A, B, C... terv. Egyszerűen nem érdekelt a párkeresés, a pasik. Aztán ezzel a sráccal - a sok együtt töltött program után - már úgy éreztem, hogy folyton vele szeretnék lenni, ami introvertáltként érdekes felfedezés volt.

2022. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Akiknek van lehetőségük közösségen belül ismerkedni, azoknál ez működhet. De akik netes társkeresőre kényszerülnek, azok nem fogják tudni így csinálni. Hozzáteszem, sajnos, mert szerintem is így lenne jobb.
2022. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nem

Aki hezitál bizonytalankodik nem akar randira hívni vagy csak összefutni akar vagy hónapokon át is CSAK csetelgetni, nálam helyből off.


És nem azért mert én rohannék valahová, hanem nekem olyan kell aki kapcsolatot akar velem, nyitott rám es nem a cset az élete, vagy a sunnyogások esetleg, ami miatt huzza a randikat.

2022. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
Az ilyenek talonnak jók csak, amik egyszer majd beérnek mint 1-nél. Egyszer majd elő lehet húzni a fiókból.
2022. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Aki siettetett valaha is, az nem hogy nem a párom, de már nem is az ismerősöm. A saját tempómban haladok mindennel, akinek ez nem tetszik az mehet ahova akar.


Mégis van párom.

2022. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt vallom hogy mindenki csinálja a saját tempójában. Annyi körülménytől függ az ismerkedés.. lehet erőltetni is, de hetek alatt amúgy sem ismersz ki senkit, van akit évekig se.. kapcsolatba kerülni valakivel egy döntés.
2022. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mindegy, milyen értelemben értjük a "lassan járást" ebben az esetben. Szerintem azt azért érdemes nem a végtelenségig halogatni, hogy eldöntsük, a másik érdekel-e annyira, hogy egyáltalán megpróbáljuk vele. Utána lehet tisztázni, hogy "figyu, én nem szeretek ajtóstul rontani a házba / nehezen nyílok meg másoknak / nekem több idő kell a kapcsolódáshoz". De azt, hogy vonzódom a másikhoz meg szeretnék-e vele találkozni, azt azért el lehet dönteni viszonylag hamar - max. ha ismerkedés alatt valami olyat mond / tesz, ami nagyon nem szimpatikus, akkor megszakítani az ismerkedést.


Az ilyen játszmázást meg tutyimutyiskodást a többség nem szereti, hogy "hát, még nem döntöttem el, hogy akarok-e tőled valamit" (de azért ott őgyelgek körülötted, félreérthető jeleket adok, szeretem az egótuningot), meg három hétig feléd sem nézek, mert tesztelgetlek meg fontosabbak a haverjaim. Ilyenkor szoktak azok a kérdések jönni itt gyk-n, hogy "tetszhettem igazán a nőnek, ha mást választott, amikor le sem tojtam a fejét hosszú ideig? most már amúgy kellene".


Amúgy meg azoknak, akik csak úgy akarnak randizni, hogy már mélyebben ismerik a másikat, azt ajánlom, hogy barátkozzanak sokat, és fogadják el barátként is az általuk preferált nemet... ott nagyobb eséllyel alakulnak ki ilyen "az elején nem csúszott le rólam miatta a boxeralsó / bugyingó, de belezúgtam a személyiségébe" jellegű kapcsolatok... mert abban a közegben tényleg természetes, hogy csak úgy beszélgettek bármilyen elvárás nélkül. Ha valaki vadidegennel ismerkedni akar, attól nem lehet elvárni, hogy akkor még hónapokig vagy urambocsá évekig várja, amíg a másik hajlandó eldönteni, hogy akar-e tőle valamit.

2022. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

"Utána lehet tisztázni, hogy "figyu, én nem szeretek ajtóstul rontani a házba / nehezen nyílok meg másoknak / nekem több idő kell a kapcsolódáshoz". De azt, hogy vonzódom a másikhoz meg szeretnék-e vele találkozni, azt azért el lehet dönteni viszonylag hamar"


Igen, én is pontosan erre gondolok, az érdeklődést ki kell mutatni, hogy észrevettem a másikat, de pár találkozás után nem kell rögtön kitenni a közösségi médiába és úgy viselkedni, mintha megtaláltam volna a "másik felem". Persze sarkítok, de úgy érzem elég nagy a nyomás, hogy felgyorsuljon ez a folyamat és minél előbb legyen ez kimondva, sokan meg azt gondolják, ha nem teszi meg ez, akkor megyek a következőhöz, akivel hamarabb le lehet ezt az egészet zongorázni.

2022. aug. 3. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!