Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha nincs se hipergámia(a nők csedeznek), se férfitöbblet, akkor miért van az ismerkedőhelyeken sokkal több férfi?
Online a Tinderen sokkal több férfi van.
Offline a szórakozóhelyeken is sokkal több férfi van.
Mindkét helyen a férfiak szinte egyáltalán nem válogatnak és mintha kétségbe lennének esve, míg a nők közbe nagyon válogatósak.
Lehet mondani, hogy a nők a való életben vannak, nem ezeken a helyeken, viszont a férfiak nyilván azért vannak fenn Tinderen, mert a való élet nem működött nekik vagy nem?
A nő ismerőseim legtöbbje soha nem regisztrált egyetlen online társkeresőre sem.
Még az a barátnőm se, aki több, mint másfél éve keres párt. Facebookos ismerkedős csoport, havervagy események, rapid randik amiken próbálkozik. A legtöbb ember szemében, legalábbis a környezetemben a tinder és társai az utolsó szalmaszál kategória.
Bulizni az értelmes nő nem egyedül megy, a csoporttól nem szakad el és főleg nem marad kettesben egy idegen férfivel, így eleve minimális az esély arra, hogy ott találkozik valakivel.
A nők egy része "csedezik", egy része köszöni, remekül el van egyedül is és/vagy nem hisz a direkt párkeresésben, hanem egyszerűen megteremti a lehetőséget az életében a természetes, spontán ismerkedésre. Így az utóbbi két csoport pl biztos, hogy nem lesz fönt a netes felületeken. A nők igen nagy hányada kapcsolatban van (tudom, ez eleve lehetetlen, hiszen mind a fsz körhintán ül, amíg túlkoros nem lesz és ugyanazon a pár pasin osztozik). Az ő nagyrészük se lesz fent oldalakon.
Marad az a szűkebb réteg, akinek már mindegy hogyan, de férfi kell, így minden létező platformon próbálkoznak. Na, őket látod te. Ők valóban lényegesen kevesebben vannak, mint a teljes populáció.
Ezzel szemben, a nem párkapcsolatban lévő férfiak szívesen adnak esélyt a netes dolgoknak, hiszen nincs mit veszíteni. Így belőlük eleve több lesz online. Emellett sok pasi keres a nője mellett nyíltan plusz pnát, ami szomorú. A nők diszkrétebben csalnak általában, legalábbis nekem úgy tűnik. Persze, utóbbi se legitimebb, egyszerűen talán kevésbé megalázó.
Emellett, a nők szűkebb határokon belül keresnek jellemzően, mint a férfiak. Értsd, a legtöbb 35-40 éves nőnek nem opció a 20 éves egyetemista srác, fordítva elég jellemző. Valamint a 200+ kilométer távolság sem. Ezzel szemben, a férfiak jellemzően nagyon távoli célpontra is tüzelnek, hátha alapon. Tehát, a férfiak egy nagyobb köre vadászik ugyanarra a korosztályra, sokszor figyelmen kívül hagyva a távolságot, a nő jelzett preferenciáit és minden észérvet. Hogy sikerrel, vagy sem, az más kérdés. De, aki elég kitartó és pofátlan, általában célt ér. Így ilyen szempontból többlet van. De, ezt magatoknak generáljátok.
"Lehet mondani, hogy a nők a való életben vannak, nem ezeken a helyeken, viszont a férfiak nyilván azért vannak fenn Tinderen, mert a való élet nem működött nekik vagy nem?"
Nagyon sokan meg se próbálnak esélyt adni a szerencsének. Ugyanis, aki otthon és munka közt ingázik, se a baráti társaságát, se a hobbijait, se az érdeklődési körét nem változtatja meg, nem bővíti, az mindig ugyanazzal az X emberrel fog kapcsolatba kerülni. Így valóban lehetetlen a dolog, hacsak a pizzafutár lány nem lesz halál szerelmes a 200 forint borravalótól.
Tehát, ezek az emberek a kényelmes "arctalanságot" vállalva a neten keresnek, mondván, hogy így nagyobb a merítés és egyszerűbb, gyorsabb, kényelmesebb.
Nos, lehet. De semmivel nem valószínűbb, hogy párt találnak az alapján, amit a környezetemben látok. Mert itt jön képbe az, hogy kik mennek fel a netes keresőre a nők közül és hányan, illetve a netes társkeresés általános problémái, mint a kommunikáció akadozása, a figyelem megoszlása, vagy hiánya, a ghosting, stb.
Valójában szerintem marhára nem éri meg a netes próbálkozás, mert egyszerűen tönkre teszi az illető lelki világát. Sikertelen (folytatás nélküli) ismerkedések, randik, kidobott idő, elutasítások, illetve mások elutasítása, állandó erőltetett, unalomig ismételt témák, ciklikusan visszatérő kérdések és válaszok, csupa negatív, kellemetlen élmény.
De mi a probléma? Bemész egy szórakozóhelyre és van 100 nő és 300 férfi. Ha te jobban nézel ki mint a legtöbb jelen levő férfi akkor lesz sikered.
Jah hogy nem nézel ki jól? Akkor meg mi a fészkes fenét vàrsz?
A szórakozóhelyeken több a férfi --> férfitöbblet van
A jógaórákon több a nő --> nőtöbblet van
A Pride felvonuláson több az LMBTQ ember --> LMBTQ többlet van
Az iskolákban több a gyerek --> nem elöregedő a társadalmunk
Na kb ennyi értelme van a gondolatmenetednek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!