Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nincs "kedvem" ismerkedn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs "kedvem" ismerkedni? (kicsit komplikáltabb, lentebb kifejtem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Világ életemben azt az elvet vallottam, hogy a szerelmet nem szabad keresni, hanem majd hirtelen jön.

Nem nagyon voltak próbálkozásaim, mert túlsúlyos voltam és társult mellé ez által egy erős önbizalomhiány is. Vagyis, volt önértékelésem, és tudtam, hogy ilyen külsővel a kutya sem fog szóba állni velem.


Aztán ez megváltozott, leadtam jópár kg-ot(-40kg), elkezdtem edzeni, másfél éve már heti 5x járok konditerembe, életem része lett a sport. (Nem, nem azért kezdtem el edzeni, hogy majd bejöjjek másoknak. Bármilyen közhelyes is ez, de magam miatt csinálom ezt és magam miatt kezdtem bele az egészbe.)


Aztán, ezek hatására a haverok mondogatták, hogy mivel kigyúrtam magam (az ő szavaikkal élve), így lehetnék kicsit bátrabb és kezdeményezhetnék.


Elkezdtem tavaly szeptemberben ismerkedni, de elég tapasztalatlan voltam, ez által fogalmam sem volt, hogyan kellett elkezdeni. Szerencsére, mivel jó nevelést kaptam, ezért azonnal rájöttem, hogy mi a norma, tudtam, hogy kell bánni egy lánnyal, ezért hamar belejöttem.

Nem próbálkoztam sok lánynál, de azt vettem észre, hogy nem jön össze semmi sem. Mindig mondták, hogy "Te más fiú vagy, mint a többi, de ez nem fog menni" (gondolom furának tartották, hogy nem kértem képeket tőlük, meg ilyenek, de hát az nem az én világom és undorítónak tartom ezt).


Megismertem 1 lányt, összejöttünk, majd átvert és azóta semmi kedvem ehhez az egészhez.. Hiába szeretnék magam mellé valakit, hiába vágyom rá, egyszerűen képtelen vagyok ismerkedni.

Mindig az játszódik le a fejemben, hogy "Mi van, ha megint átvernek?" "Mi van, ha megint közel engedek magamhoz valakit, és eldob?" Mindig megkérdezem magamtól, hogy ez megéri-e? Megéri-e, hogy időt és energiát szentelek valakibe, azért, hogy a végén ugyanoda jussak?

Tudom, hogy nem minden lány ugyanolyan, de én egy nagyon közvetlen és ragaszkodó személyiség vagyok, aki komoly kapcsolatot keresne, viszont a legtöbb lány meg épp az ellenkezője ennek ebben a korban..


Inkább úgy vagyok vele, hogy magamra fókuszálok, kihozom a maximumot az edzésből, és majd lesz, ami lesz, de ezek mellett mélyen legbelül vágyom is arra, hogy legyen valaki, akit szerethetek..


Tudom, hogy rengeteg csalódás fog még érni, de az elsődleges cél most az lenne, hogy rávegyem magam újra, mert tudom, hogyha most nem építek ki kapcsolatokat és nem próbálkozok, akkor később csak nehezebb lesz majd..


Tanácsok/tapasztalatok?


18/f



2022. júl. 10. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyenkor mindig azt látod, hogy a kudarcra van a legtöbb esély, ezért nincs kedved. Elég realisztikus gondolat, mivel így is van. A kudarc mindennek az alapja,mert nem kell érte tenni semmit,míg a sikerért igen. Ez a te más srác vagy mint a többi, az esetek többségében mindig azt mondja meg, hogy nem vagy a képbe való,mert van benned valami taszító jellegű,ez a taszító jelleg az érzelmesség, szerintem itt inkább arról van szó hogy ezek a lányokból ez hiányzik (nem feltétlen,de az aktualitás szerint nem fontos szempont),valamilyen szinten tükörképet mutatsz nekik,és inkább menekülnek. Meg ott a másik szempont, szerintük nem vagy pasis, mert egyből átmész nyálasba, közben meg már párkapcsolatban nem érdekelné ez a szempont,akkor van értelme ennek a szerepharcnak? Olyan csaj kéne neked, aki nem a szerepeket látja másban,olyanból meg kevés van,de ez lányban is ugyanúgy létező probléma, csak egy lánynak több mindent elnéznek, ezért nem túl kirívó. Meg lehet hogy csak a szimpátián ment el a dolog, csak hazudott ezzel kapcsolatban,nem tudjuk
2022. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A megfogalmazás alapján húszasnak vagy harmincasnak gondolnálak. Nagyon fiatal vagy még, előtted az egész élet. Nekem ebben a korban lett először barátnőm, nem maradtam le semmiről, sőt, kifejezetten szerencsésnek gondolom hogy így alakult. Ebben a korban a lányok (de a fiúk többsége sem) nem keresnek komoly kapcsolatot. Vagy elhitetik magukkal meg a másikkal, hogy az valami nagyon komoly dolog, de valójában nem az, sok esetben fellángolás. Ilyenkor még mindneki változik, érik, kevesen maradnak meg egymás mellett (sokszor egy becsúszott gyerek tartja össze a fiatal párokat). Azt ajánlom hogy legyél türelmes, ne akarj egyből "komoly kapcsolatot", ne akaszkodj rá erre a gondolatra. Lehet, hogy már az első lánnyal komolyra fordul (nincs ez sem kizárva), de ne kattogj ezen -ez a lényeg.
2022. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!