Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Találkoztál már a Ghostingolás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Találkoztál már a Ghostingolás jelenségével?

Figyelt kérdés
Közvélemény kutatást tartok a Ghostingolásról. Kérdésem, hogy találkoztál már-e ezzel a jelenséggel és milyen gyakran az internetes társkeresőkön/chat alkalmazásokon.

2022. jún. 29. 19:54
A kérdező szavazást indított:
Férfi vagyok ritkán találkozom ezzel a jelenséggel
Férfi vagyok gyakran találkozom ezzel a jelenséggel
Férfi vagyok nagyon gyakran/állandóan találkozom ezzel a jelenséggel
Nő vagyok ritkán találkozom ezzel a jelenséggel
Nő vagyok gyakran találkozom ezzel a jelenséggel
Nő vagyok nagyon gyakran/nagyon gyakran találkozom ezzel a jelenséggel
53 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megesik. Még barátok közt is.
2022. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Krónikus ghoster vagyok. akkor az voltam, amikor még neve sem volt a jelenségnek.
2022. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Én is bele szoktam futni, viszont én is tudatosan használom sajnos. De úgy érzem, nem tudom valakinek megírni, hogy "bocsi, unalmas vagy, inkább ne beszéljünk többet" - ezt olyan bunkónak gondolom. Mondjuk csak akkor használom, ha csak chatelünk. Ha már volt találkozó, akkor természetesen megmondom, hogy nem szeretnék folytatást. Akkor valamiért könnyebb.
2022. jún. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az esetek többségében ez úgy néz ki, hogy egy (akár egész hosszú) chatelés egyszer kb. mondat közben félbeszakad. Ilyenkor még elköszönök egy "biztos közbejött valami/bealudt, de jó volt beszélgetni" jellegű rizsával. Aztán ha később keres, lesz folytatás, ha nem, akkor én sem keresem...

Randi után mindig írok, pl. hogy érezte magát (ez nálam a nem jött be felvezetése, de direktbe nem akarok bunkó lenni). De egyesek még erre sem reagálnak, ők lesznek letiltva, mert ez már a gyökérség magas iskolája.


Szubjektív megfigyelésem, hogy minél fiatalabb, csúnyább(!) vagy műveletlenebb egy lány/nő, annál hajlamosabb a ghostingolásra.


34F

2022. jún. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Előfordult már párszor. Legutóbb egy igazán hosszú, pàr éves csetelésnek lett vége. Biztos volt oka, csak velem nem közölte a lány. Csak tiltás és annyi. 😀🙁
2022. jún. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne valami egységes definíció, mert így van, aki annyira érzékeny, hogy azt is ghostingolásnak veszi, amikor csak félbeszakad a beszélgetés vagy a másik nem reagál rá azonnal, mert közbejött neki valami, mire meg már reagálhatna le van tiltva.


Meg van, aki csak a tényleges ghostingot veszi annak, amikor valaki semmire sem reagál.


Nekem voltak már olyanjaim, amikor több hónap után írt rám a lány, hogy ne haragudjak, alakult neki valami és azóta boldogok, együtt vannak és csak azért ír, mert nem akar bunkó lenni, mert tök jót beszélgettünk és ha nem jön közbe a srác, akkor talán randi is lett volna.


Vagy utólag írta meg, hogy kibékült az exével. Vagy, hogy családi gondjai lettek.


Ezeket felhőztetésnek, talonban tartásnak hívják, nem ghostingnak.


A letiltást meg letiltásnak. Hiszen ott nem marad benned annyi kérdőjel, mert vagy ő tiltott le, vagy az új/régi pasija parancsolta rá.


A ghosting az az, amikor tudna reagálni, amikor látszólag semmi oka nem volt és mégis.

2022. jún. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!