Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mennyi reális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi reális esély van rá, hogy manapság egy fogyatékkal élő ember párt találjon magának?

Figyelt kérdés

A kérdés nem rólam szól, hanem egy nagyon jó barátomról. A harmincas éveinket tapossuk, és neki még sohasem volt párkapcsolata. Cerebrális parézissel született, ez egy olyan izmot is érintő betegség, ami miatt tolószékbe kényszerül sajnos. Enyhén koordinálatlan a mozgása, túlmozgásai vannak, ami miatt olyan alapvető dolgokat, mint az evés-ivás, írás, nem tud elvégezni, segítségre szorul. Viszont számos jó tulajdonsága is van, szellemileg teljesen ép, tehát lehet vele beszélgetni, gyönyörű verseket ír, okos a reáltudományokban, számítógépet tudja kezelni stb. ..

a kérdésemet az ihlette, hogy mostanában egyre többször hozza fel a párkapcsolat témát, és ez kezd kicsit kínossá válni. Természetesen támogatom őt, hogy ne adja fel, biztos van valaki, akit neki szán az élet, de egyre kétségbeesettebnek tűnik, mert minden nőtől elutasítást kap. Ép barátnőt szeretne magának, házasságot-gyerekeket, de nem tudom, hogy a valóságban lenne-e valaki, aki bevállalná egy életre a vele járó gondokat. Van munkája is, tehát nem elveszett, de nyilván gondozásra szorul. Szerintetek ma Magyarországon mennyire reális ilyen betegséggel, vagy bármilyen fogyatékkal párt találni? Ti ismertek ilyet a saját környezetetekből? Mit gondoltok? Azt sem igazán tudom, hogy hol ismerkedhetne ilyen betegséggel. Minden vélemémy érdekelne. Bocsi, ha hosszú lett, és köszi, ha elolvastad.



2022. jún. 6. 13:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Hogyne volna. Egyrészt ugye a saját szintjén levők, pl. dagadt nők másrészt van valami komplexus (nem tudom van-e neve), ahol a másik arra gerjed, ha kiszolgáltatott embert gondozhat. Vagy keressen hasonló betegségben szenvedő nőt. Én csak internetes "influenszereket" ismerek, akik ilyen betegséggel nőt újítottak be, de akire konkrétan gondolok, annak dollár milliói vannak :). Szóval vagyon is egy opció.
2022. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha a realitást nézzük, akkor 0%. Ha az itteni hozzáállásokat, hozzászólásokat (fogjuk) nézni, akkor természetesen jobb képet fog a helyzet mutatni, mert ez az ország arról híres, hogy teljesen "elfogadó" mindennel, és mindenkivel szemben"...
2022. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Most ez lehet bunkóság lesz, de tényleg érdekel...

Hogyan alapítana családot, ha kerekes székben kell lennie?

2022. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Megint: az, hogy valaki elfogadó, nem azt jelenti, hogy kufircolna azzal, akit elfogad.
2022. jún. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%

Van esélye! Abban az esetben ha szem előtt tartja a szinteket. Úgy értem ha ilyen beteg mint írod, keressen egy ugyan ebben a cipőben járó nőt.


Egészségesre meg nincs lehetősége az biztos. Ha csak nem milliárdos és goldigger megtalálja.

2022. jún. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Én őszintén megmondom, hogy nem vállalnám be épként. (Más megítélés alá tartozik, amikor meglévő kapcsolatban történik egy betegség, sérülés.) Minden szempontból ép partnerre szerintem nincs nagy esély, bár így ismeretlenül is szurkolok! Esetleg „esztétikai hibás” hölgy, más fogyatékkal rendelkező partner, aki még képes segíteni, nem jöhet szóba?
2022. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az az esztétikai hibás hölgy?
2022. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%

#7


[link]

2022. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek!

3# nem tudom, hogy lehetséges -e, de az lenne, én akkor sem akarnám az utódaimnak ezt átadni.

Amennyire pedig elmondta, átlagos, csinos lányokat próbált randira hívni, de az én véleményem az, hogy nem látja reálisan a helyzetét. Csak megbántani nem szeretném, mert a barátsága nagyon fontos nekem.

2022. jún. 6. 13:54
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

7-es és 8-as: Durván előnytelen külsejű, esetleg komolyabban deformált a testén ez-az mondjuk baleset következtében. És tényleg nem bántás, de egy átlagos külsejű, ép nővel eljutni ilyen helyzetben egy randiig is…


Kérdező, a családalapítással kapcsolatban még az is gond, hogy gyermeket úgy bevállalni, hogy vki maga is segítségre szorul mindennapi dolgokban, nem túl nyerő. Nehéz helyzetben vagy, de szép a hozzáállásod, és leírás alapján bizonyára remek ember a barátod.

2022. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!