Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyi lehet nagyjából az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi lehet nagyjából az aszexuális nők aránya? Közülük mondjuk 20 és 40 között mekkora hányaduk keres társat?

Figyelt kérdés
2022. jún. 4. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Google szerint az emberek kevesebb, mint 1%-a aszexuális. Feltételezem ez az arány érvényes a 20-40 közötti nőkre is.

Azt nem tudom, hogy mekorra hányaduk keres társat, de gondolom az aszexuálisok egy rétege szexmentes párkapcsolatot sem akar, szóval meglehetősen kevesen lehetnek.

2022. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aszerint a statisztika szerint, amire a legtöbben szoktak hivatkozni az aszexualitással kapcsolatban, a népesség kb. 1%-a aszexuális, ezek között viszont picit többen vannak a nők, mint a férfiak. Viszont benne lehet a pakliban az, hogy valaki nem tudja magáról, hogy aszexuális, mert ez még egy eléggé kevéssé ismert fogalom, úgyhogy a szám lehet nagyobb 1%-nál.


Az is fontos, hogy azon belül, hogy aszexuális nőt keresel, milyen legyen a hozzáállása a szexhez? Úgy láttam, hogy aszexek között többen vannak, akik undorodnak a szextől, vagy egyáltalán nem szeretnék, viszont vannak olyanok is, akik nem zárják ki, illetve ott vannak a szürke aszex és demi emberek is... Csak azért mondom, hogy fontos pontosítani, mert ha pl. elkezdesz ismerkedni egy aszex hölggyel, és szeretnél majd valamikor nemi életet élni, lehet, hogy ő automatikusan úgy veszi, hogy soha nem lesz köztetek ilyen szempontból semmi, mert hát mindketten aszexek vagytok. Hogyha pedig nyitott vagy a szexualitásra, jobbak az esélyeid, ha nem aszexuális emberek felé is nyitsz - természetesen olyanokra, akik elfogadnak az orientációddal együtt.


Azt nem tudom, hogy pontosan mennyien keresnek társat, de ismerek aszexuálisokat, akik párkapcsolatban élnek, vagy akik nyitottak volnának rá, úgyhogy nem lehetetlen. (Én is egyébként 25 éves demi vagyok, jelenleg erőt gyűjtök társkeresési szempontból, de majd valamikor kikerülök a piacra. :D Szóval ha már itt is beleakadtál egybe, talán mégsem olyan rosszak az esélyeid.)

2022. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet megmondani, mert sokan nem tudják, valóban mit jelent az aszexualitás. Pl. ha valakinek van libidója, azt hiheti, akkor már nem aszex, pedig simán lehet.
2022. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem egy egzaktul megválaszolható kérdés, mert ha pl. én definiálnám, mi az, hogy szexuális vágy, azon több milliárdan elcsúsznának. Tudod, esti fogmosásra se vágyik felajzva az ember, tízből kilenc mégis elvégzi... Nem, jobb példát mondok, esti hátvakarásra sincs felajzva az ember, de ha már úgy mégis megtörténik, sokan találnak benne valami egész kellemeset. Na de az nem másik ember formás testére vonatkozó szexuális vágy, amit egy hátvakaró kefe is elvégez. Azt hiszem, értitek a példát.
2022. jún. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!