Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi alapján győződhetek meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alapján győződhetek meg arról, hogy aszexuális / aromantikus vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párkapcsolatokhoz való hozzállásom felkeltette bennem annak gyanúját, hogy aszexuális, vagy aromantikus vagyok. A másik két opció, hogy egyszerűen csak túl nagyok az elvárásaim/későn érő típus vagyok (22 évesen..khm). Nagy segítség lenne számomra, ha az alább leírt tapasztalatokból kiinduva segítenétek objektív véleményetekkel. Bár elég valószínű, hogy a halandzsámból semmit sem lehet majd levonni :D


Elmondható, hogy már tini koromban sem különösebben mozgatott meg a téma. Nem izgat annyira, mint másokat, hogy párt találjak. Tiniként sem vágytam egy másik félre/ szerelemre a korosztályomtól eltérően. Többen feltételezték rólam, hogy leszbikus vagyok, azonban voltak kisebb-nagyobb fellángolásaim az ellenkező nem iránt...szám szerint háromszor.:"D De irányukban is elutasítóan léptem fel. Nem akartam volna ténylegesen párban lenni velük. Nem tudom, van e össszefüggés, de a mai napig nem szeretem a romantikus filmeket / romantikus zenéket. Nincsenek nagy fantáziáim és ábrándjaim. Nem érdekel a szexualitás.


Párkapcsolatom csak 1x volt, illetve páran randira is elhívtak, de minden esetben ugyanazt éreztem: Semmit. Nem volt fellángolás, nem voltak pillangók. Élveztem a társaságukat és a beszélgetést, ennél többet viszont nem éreztem. Szívesen barátkoztam volna bármelyikőjükkel, de egy párkapcsolattól megriadtam volna. Minden lehetőséget elutasítottam, ami kínálkozott volna arra, hogy valakivel megismerkedjek. Mostanában is csak a "szükség" és külső nyomás vett rá, hogy keressek párt. De nem megy, és ez megrémiszt. Fejben még egy 13 éves szintjén állok és körülbelül így is reagálok minden ezzel kapcsolatos témára.


Meg kell még említenem, hogy külsőleg hamarabb tetszenek meg emberek, mint belsőleg. Felismerem és látom, ha valaki megkapó külsejű. Ellenben az emberek személyisége kevésbé szokot megfogni. Valami nagyon mély intellektualitást keresek, és csak olyankor érzem úgy, hogy okéééé..vele talán megpróbálnám. De amint észlelem a közeledést, bunkózni kezdek és zárok automatikusan. Teljesen ambivalens. Noha nem vágyok párra, mégis mocorog bennem valami, hogy azé' csak nem kellene leélni egyedül az életet. Megpróbáltam úgy kapcsolatban lenni, hogy nem voltak érzéseim, de nem ment, és a másik félell sem szeretnék kitolni...Ez egyáltalán nem szép és tisztességes, belátom.


Próbáltam olvasni a téma kapcsán, de csak jobban összeravart. Külső szemmel ennyiből megállapítható valami? Honnan tudhatom, hogy valóban ez e probléma és nem valami más pszichológiai malűr? Aszexuálisként / aromantikusként nincs is lehetőség boldog párkapcsolatot élni?


(Tudom, hogy egy szerencsétlen idióta vagyok, ezt nem is kell külön taglalni :D)



2022. ápr. 11. 22:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy szapioszexuális vagy. [link]


Persze konkrét diagnózist csak pszichológus vagy pszichiáter tud mondani. Ilyen fiatalon még kiforrhat bármi. Sokan vannak így ezzel 30 évesen is, hogy nem tudják megmondani magukról, hogy aszexuálisak,demiszexuálisak,heteroszexuálisak,homoszexuálisak, biszexuálisak, pánszexuálisak vagy csak szimplán valamilyen mentális sérülés,trauma érte őket, amit fel kellene dolgozni.

2022. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem semmi értelme ennek a skatulyázgatásnak. Én sem viselkedek tipikusan párkapcsolatok terén, biztos lehetne valami jelzőt aggatni rá, de kit érdekel? 22 évesen meg, amúgy is tök fiatal vagy. Ha úgy érzed, hogy szeretnél valakivel együtt lenni, akkor tegyél érte, ha meg nem érzed, akkor ne legyél. Azért, mert a társadalom fele társfüggő (igen, ez is egy skatulya), még nem kell magadra erőltetni semmit, amit nem akarsz. Ha nem érzel semmit, minek lennél kapcsolatban? Van erre valami szabály?
2022. ápr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Tíz évvel idősebb vagyok nálad, és nem tudom, mi vagyok. Nekem azért kéne "skatulya", hogy segítséget kapjak, hogy hogyan lehetnék jobb, tudnék-e változtatni.
2022. ápr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha ronda pasi vagy, emelle aszexualis es aromantikus, akkor szerencses ember vagy.....



37F incel

2022. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

#3! De miért gondolod, hogy rossz vagy, hogy jobb szeretnél lenni? Egyáltalán kinek akarsz "jobb" lenni? Magadnak akarj megfelelni, ne másnak. Ha nem vagy kapcsolatban, akkor ez simán működik. Ha meg igen, akkor, úgy is kiderül,hogy a párod elfogad-e úgy, ahogy vagy, mindegy, minek nevezik. Ha nem, akkor nem kell együtt lenni, majd lesz olyan, aki téged akar.

#2

2022. ápr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


#2

Köszönöm a hozzászólásodat. Attól tartok, félreérted a szándékomat. Nem az a cél, hogy kapjak egy skatulyát és utána örüljek a fejemnek, hanem hogy megértsem a "működésem" mögöttes okait. Hidd el, ha értem, hogy mi és miért történik, az sokat segítene nekem. Én nem tudok sodródni az árral, nekem ki kell ragadnom magamat abból, hogy számotvethessek magammal és megértsem, hol vagyok és hova tartok. A ,,tegyél érte" opció már kipipálva, de nem akart működni. Csak azt akarom tudni, miért nem. De tényleg köszönöm a válaszodat, megértem az álláspontodat.


#3

#2-es már megmondta a tutit, de ha gondolod és segít, szívesen meghallgatom a tapasztalataidat. :)

2022. ápr. 11. 23:56
 7/20 anonim ***** válasza:

Nagyon végletekben gondolkozol. Aszexuálisan is biztos lehet boldog kapcsolatban élni...egy másik aszexuálissal. De mi van akkor, ha te most tévesen annak diagnosztizálod magad és összeállsz eggyel, mert "csak nem kéne egyedül leélni az életet?" Aztán rájössz, hogy mégse vagy az, de benne ragadtál egy szexmentes kapcsolatban. Nem ez a két lehetőség van, hogy mindenáron kapcsolat, vagy örök egyedüllét.

Eleve azt írod, hogy gyerekesen gondolkodsz, hát ez még bőven változhat. Addig amíg így van, nem muszáj felnőtteset játszani, ha nem akarsz.

Volt egy párkapcsolatod, vagyis máskor is lehet. Korodhoz képest ennyi pont elég. Mennyinek kéne lenni? Ez nem egy verseny. Páran elhívtak randira, és nem voltak pillangók? Megsúgom, sokkal ritkább, amikor vannak. Jó is lenne, ha ilyen egyszerű lenne. Valaki randira hív, pillangók, szerelem, ásó, kapa, nagyharang.😂 Hát, nem. Kérdezz meg nálad idősebb embereket 30-40 éveseket, hányszor voltak szerelmesek? A többség 10 alatti számot fog mondani, de inkább 5 alattit. Sőt, legjellemzőbb a 2-3. Szóval, nem, nem lesz minden feltétes randiból szerelem.

"A szükség és a külső nyomás vett rá..." Nem írtad, mi az a "szükség", de ha a szex, akkor az aszexualitást kizárhatjuk.😂

Szerintem egyszerűen túl erőltetetten, tudatosan állsz a dologhoz. Először próbáld elengedni a "külső nyomást". Aztán kérdezd meg magadtól: Van olyan ember jelenleg, akivel párkapcsolatban szeretnék élni? Rosszul érzem magam MOST pár nélkül? Ha mindkettőre nem a válasz, akkor ne keress direkt társat. Csak élj. Vedd észre a jó külsőt, ahogy eddig, ha valakivel jó beszélgetni, beszélgess, de ne azt vizslasd, hogy akarsz-e egy pár lenni vele, vagy jönnek-e a pillangók. Kezeld úgy, mint egy embert, ne úgy, mint egy férfit. HA azon kapod magad, hogy hm, ez PASI(itt már minden tudatosság nélkül felkeltette az érdeklődésedet és nem "csak" embernek látod), lehet gondolkodni a következő lépésen. Itt már lehetsz tudatosabb. Pl., hogy ugyanúgy beszélgess vele, mint addig, és figyelsz rá, hogy ne legyél "bunkó."

#2

2022. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nevezzük nyugodtan gyermekkori traumának, lelki sérülésnek vagy nemi identitás válságnak. Ha nem egészségesen ment végbe az érési folyamat és ez kudarcokkal is társult, akkor nem biztos hogy tudsz kapcsolódni magadhoz, se a másik nemhez. Ha nem tetted belül rendbe magad, az mindig kísérteni fog. Érzelmi deficit, egyensúlytalanság, túlpörgés, túlgondolás. Sok mindenben jelentkezhet. Az intimitászavaroktól kezdve a társfüggőségig, mégsem tud a másik emberrel mit kezdeni. Nem tudja elmélyíteni a kapcsolatait vagy egy ponton megszakítja. Szülőkkel kéne rendezni a viszonyt és persze önmagával, az érzelmeivel, a testével, a lelkével. Gondolom nő vagy! Ez nagyjából ismerős?
2022. ápr. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem csak szimplán nem voltál még szerelmes, és szerelmesen kezdesz majd el vonzódni a másikhoz szexuálisan is. Legalább is szerintem te az a típus vagy. Egyébként nincs veled semmi baj, ha nem érdekel a párkeresés. Éld csak nyugodtan az életed, aztán majd biztos lesz olyan az életed során, akivel találkozol és beleszeretsz, és akkor majd úgyis meglátod milyen vagy, ha szerelmes vagy. :D
2022. ápr. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék párt. Ezért akarok jobb lenni. Baromi kevés ember közül választhatok, ha nem lehetek normális. Én is könnyen adnék tanácsot bárkinek, akinek semmi közöm a problémájához.


"Nem írtad, mi az a "szükség", de ha a szex, akkor az aszexualitást kizárhatjuk"


Nem. Az aszexualitás a szexuális VONZALOM hiányát jelenti, nem a szexuális vágyét. Tehát lehetsz "kanos", de nem másik ember váltja ki. Ezért bonyolult az egész.

2022. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!