Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Racionális döntés a párválaszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Racionális döntés a párválasztásban tökéletes recept egy komfortos,de boldogtalan élethez?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nemtől függetlenül sokan listákat írnak, konkrét elvárásokat támasztanak, olyan dolgokat helyeznek előtérbe, hogy a másiknak mi a munkája, a fizikai világban milye van, mihez ért, mit tud megcsinálni stb. Mintha állásinterjú lenne a randizás.

Na most én sok olyan párt ismerek ahol egyik vagy másik fél ilyen szempontok alapján válaszott párt, és egyik se lett boldog, volt aki végül kilépett ebből, volt aki kényelmi szempontból benne maradt. Na és persze lehet egyedi példákat hozni, hogy "az én férjem/feleségem pont olyan dolgokat csinál ami nekem tetszik és emellett nagyon jó vele együtt lenni",de valahogy mégse látom,h ez lenne a jellemző.

Na nem azt akarom mondani,h semmilyen ésszerű szempontot nem kell figyelembe venni, a gondot inkább abban látom,amikor valakinél ezek a szempontok dominálnak és adott esetben emiatt marad le élete párjáról, mert az mondjuk nem lett orvos vagy mérnök vagy konyhatündér akármicsoda, ami éppen a kis noteszben fel van írva szempontnak.


2022. máj. 29. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

30 éves koromra, pontosan tisztában vagyok azzal, hogy egy csóró, lúzer, 8 általánost végzett, mamahoteles, sori dolgózóval, nem tudnék boldog lenni!

Ha valaki ennek az ellentétje, azzal sem biztos, mert vannak egyéb elvárásaim is, de enélküle biztosan nem!

2022. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon jó.

Én meg sok párt ismerek, ahol szerelmesek lettek, semmi más nem számít. Aztán mindennapos lett a veszekedés az anyagiak miatt, és mire rájöttek, hogy kikapcsolt áram miatt gyertyával világítani nem annyira romantikus, már nem volt visszaút, mert ott rángatta a ruháját egy éhes gyerek.

Szép dolog a szerelem, de önmagában nem tesz boldoggá. Te lehetsz úgy boldog, hogy kint csöveztek az aluljáróban, de az a te igényszinted. Nekem meg igenis kell a boldogságomhoz, hogy kényelmes legyen a lakásom, biztonságos az autóm, tele a hűtőm, és akkor is maradjon tartalékom, ha befizettem a nyaralást. Ebben az esetben egyedül is boldogabb vagyok, mint amikor egy pasi mellett azon sakkoztam, miből fizetem a ki a rezsit.

2022. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

#2

+1! 👍

2022. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Igen

Nem egy bnőm ugy ment férjhez csak, mert milyen rendes becsuletes támogato ember a masik, jo férj jo apa.

És csorgatjak a nyálukat a jó pasikra, meg irigyek másokra ahol szerelem szenvedély van. Megkereseredettek lettek. De fő a családi biztonság meg a pénz.

2022. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#4

Igen, amelyik nőnek vam esze, íg dönt

2022. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

A szerelem kell, de önmagában nem elég semmire. Ahogy fentebb írták, a szerelemből aztán nem lehet kaját venni. A rózsaszín köd felszáll, és akkor ott marad a valóság. Felnőtt emberek azért általában már tudják, mi teszi őket boldoggá és mi boldogtalanná. Én például tudom magamról, hogy nem lennék boldog egy olyan ember mellett, aki műszakokban meg hétvégente dolgozik, és kvázi alig látom. Nekem is csak a sima hétköznapi nyolcórás munka felel meg, ameddig nem a létfenntartásom múlik rajta, de akkor is az lenne a cél, hogy abban a másodpercben, hogy kapok egy jobb ajánlatot, húzom is el a belem. De azért tanultam baromi sokat, hogy ne is kerülhessek ebbe a helyzetbe... Ahogy egy tartalmas életet is szeretnék élni, ami nem abból áll, hogy hó végén számolgatjuk a filléreket, hogy most vegyünk-e kaját vagy a rezsit fizessük be.


Szóval én csak olyan emberrel vagyok hajlandó együtt lenni, aki szerelmes vagyok ÉS MELLETTE tudom, hogy hosszútávon is boldog tudok lenni mellette, és biztonságos életünk lehet. Nem vagyok már kamasz, ahol minden mindegy, és az ember rengeteget változhat.

2022. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem csak anyagiakra gondolok, sokan azt is kitalálják előre, hogy nekik csak orvos pár jó, mert csak és kész. Pl. szüleim orvosok ,szóval tudom miről beszélek.
2022. máj. 29. 10:14
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem itt most pont a 2 véglet van kiemelve...


Úgy értem:

opció a.) lehetek én nagyon szerelmes egy gazdag apuci fiába, aki viszont drogos és életképtelen, akinél alárendelt szerepet tölt egy nő csak be, aki mellettem más nőkre csorgatná a nyálát. (kicsit valós tapasztalat).


opció b.) És van a másik véglet, amikor nincs ugyan vakszerelem, de kötődés és szeretet igen, a másikban látok egy jó társat, alkalmasnak látom férjnek és apa szerepre, mert tudom, hogy ezek az értékek neki is fontosak, egyezünk a fontos kérdésekben és értékekben.


Kit választanál magad mellé, kire építenéd az életed?

Én is utóbbit választom/választanám, az 1. elég idióta döntés lenne., ahogy írták, csak pusztán szerelemre sem lehet építeni..


Ideális eset nyilván az lenne, amikor olyat találsz, aki 2 között van, de ez a ködös szerelem is idővel a 2.á alakul jó esteben.. Így hosszútávon én így gondolkoznék.

2022. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5# a pr.stik is hasonlók. Ésszel kell élni tenyleg. Most erre mit lehet mondani?

A szerelem nem mindig jár biztonsággal is együtt és forditva a biztonság sem jár szerelemmel együtt.

Én nem tudnék így élni de sok nő így él hogy inkább egy papucs mint a szerelem

2022. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9

A szerelemben is lehet boldogtalan és tehet tönkre téged az illető lelkileg. A szerelem is leszarhatja az érzéseidet. What is the point??

2022. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!