Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan keletkeztek azok a vélemények, miszerint a férfiaknak magasak az elvárásai a nőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyre inkább azt érzem, hogy az egész a média és a szépségipar műve. Meglátták az egyenjogúsított nőkben a piaci potenciált és elhitették velük, hogy olyasmiktől látják őket szépnek a férfiak, amik a többség számára semlegesek, egyesek pedig egyenesen irtóznak tőle. Olyanokra gondolok, mint kacsaszáj, műszempilla, mellméret, stb.


Más dolgok pedig fel se tűnnek a többségnek (töredezett hajvégek, aknék) amik miatt a nők depibe zuhannak.


És van egy pár olyan dolog, ami mivel a média úgy tálalta a dolgokat, hogy ez már alapnak minősül, ezért elvárássá lett. Olyasmik, mint hónalj, intim és lábszőrtelenítés vagy bajusz gyantázás, illetve bizonyos eseményekhez bizonyos dresscode (de ez a férfiakat is érinti).


Ezek lennének olyan hihetetlenül nagy elvárások?


Tényleg ilyen sok nőt nevelnek még a mai napig hidegtartással, hogy huszonévesen felháborodott véleményt fogalmaz meg arról, hogy tőle elvárják, hogy főzzön, mosson, takarítson meg gyerekeket szüljön meg otthon maradjon velük, meg ilyenek?


Kisközségben nőttem fel, ott nem volt ez divat, pedig ott tényleg voltak ilyen hagyománytisztelő öregek, de ott is többségében a nők szólták meg azokat a lányokat, akik egy tojásrántottát nem tudtak megcsinálni vagy akik már elveszítették a szüzességüket házasság előtt, nem a férfiak.


Pesten meg egyetlen embertől se hallottam ilyesmit.


Lassan már tényleg ott tartunk, hogy egyáltalán nem lesz elvárása a férfinek a nővel szemben. Még olyan sem, hogy ne legyen 150 kiló. Mert ha ezt meg meri említeni, akkor már szexista barom, akinek biztosan Instamodell kell.


Férfi oldalon azt látom, hogy maximálisan a végtelenségig toleránsak, egyesek már-már meghunyászkodóak, míg a nők kiverik azért is a hisztit, ha meg meri említeni neki valaki, sokszor nem is a párja, hanem a párjának a haverja nem bírja már a haver szenvedését nézni és megemlíti a csajnak, hogy igazán eltakaríthatna ÖNMAGA után. És már robban, hogy persze, mert ő a nő, ő takarítson a férfiak után, a szäros gatyát ne-e mossa. Olyan emberekről van szó, akik önálló háztartásban élnek évek óta, magukra takarítanak, mosnak, főznek és nem panaszkodnak senkinek, hogy férfiként ez az alapvető igényesség meg van bennük.


Vagy mikor a nőnek megemlíti, hogy azért olyan alap kajákat néha ő is megcsinálhatna, mint kifőzni egy tésztát szintén jön a robbanás, hogy persze, nyilván azért, mert ő a nő, neki nőként ez a dolga, nőként csak erre jó.


Mások is megfigyelték már ezt a jelenséget? És leggyakrabban pont annál a rétegnél, akiknek a gyűrű nem esett le az ujjáról soha életében, olyan életük volt.


Amelyik nő tényleg csicskáztatva meg kihasználva volt, nem feltétlenül férfi által, például legidősebb lányként az anyja folyamatosan vele persztráltatta a kisebb testvéreit vagy az idős-beteg nagyszülőket neki kellett ápolni, pelenkázni, a szülő kihúzta magát az idős korára és az életben elszenvedett terheire hivatkozva, az ilyen nők szó nélkül csinálják, úgy kell "lelőni" őket, hogy lazuljanak már, élvezzék már egy kicsit az életet, nem kell rögtön takarítgatni, mosogatni, holnap is van nap, most élvezzék az együtt töltött időt. Meg kiveszik a férfi kezéből a lapátot, hogy hagyják, azt majd ők megcsinálják, mintha ők ragaszkodnának görcsösen a nemi szerepekhez.


És még társadalmi réteghez sem köthető a jelenség. Sikeres, tanult, karrierista nők között is van ilyen ösztönösen házias, esetleg még hozzáteszi, hogy ő ezt mennyire szívesen csinálja meg nem érzi megalázónak azért, mert ilyen meg olyan sikereket ért el meg ötször annyit keres, mint a férfi.


Meg 8 általánost végzett, takarítónőként dolgozók között is, akik még élvezettel oda is szúrják, hogy ők eleget takarítanak a munkában, nehogymár otthon is azt kelljen és ismétlem: olyan férfiakról van szó, akik önmaguk után rendet tartanak, csak rossz néven veszik, ha természetesnek veszi az otthonukba becuccoló nő, hogy majd őutána is ugyanezt rendszeresen megteszik.



2022. máj. 8. 14:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
🥱🥱🥱
2022. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
20%
A nőkkel pozitívabban bánik általában a társadalom és többségük az áldozatszerepbe szocializálódik be. Tökéletes példa erre ez az oldal: Akárki, akármit mond, ami akárcsak néhány nőre is negatív lenne, a női felhasználók többsége gondolkodás nélkül elkezdi támadni az illetőt. Merthát', nehogymá' le merd írni, hogy esetleg nőként valami könnyebb lenne, akkor hova lesz az áldozatszerep?
2022. máj. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Vége a mesedélutánnak? Alig bírtam végigolvasni, úgy meguntam már.
2022. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon sok lány félre lett nevelve, ebben igazad van. Gyakorlatilag minden házimunka, otthoni teendő alól ki lettek vonva, mert nekik az volt a dolguk, hogy tanuljanak. 20 évesen pedig se főzni, se háztartást vezetni nem tudnak, a maguk után való rendrakásért már-már dicséretet várnak el és mindezt úgy tálalják, hogy ők nem cselédek és nem is lesznek azok.
2022. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Mindig is nehezebb volt nőnek lenni, úgyhogy ezt be is fejezheted #2 mielőtt jobban belemelegednèl.
2022. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
4-es, csak felzárkóztunk a férfiak mellé.
2022. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%
6-os: Miben is?
2022. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
14%

Na, íme a szokásos szint. Meg is jelentek a nők, akik magukat valami extra értelmesnek gondolják, miközben épp olyan kő egyszerű a szintjük, mint az inceleknek...


Aki a #4-es válaszra minuszt nyomott, az nagyon gyorsan elhúzhatna az említett korosztály közé körülnézni, ahelyett, hogy "jajj, rosszat mondtak a nőkre, hisztizek egyet" szintet nyomnák. Albérletkereséskor jó pár helyen azzal fogadtak, hogy egyetemista lányok helyett csak srácokat akarnának, mert a lányok annyira igénytelenül lelaknák a lakást. Haveri kerti partikkor sokszor a lányok még a panírozás sorrendjét sem tudták. És, kedves lepontozók, hány 20 körüli lány albérletében voltatok? Kb. mindegyik sarokban áll a por a többségnél.


#5: Mondd már meg, hogy jelenleg mi nehezebb nőként? Erről beszéltem... Az örökkévelóságra be is toltad az áldozatszerepet és 0, azaz NULLA érvet voltál képes felhozni. Ciki, amikor a gondolkodás nem megy, de azért magadra rántanál valamit, ami ott sincs, mert kényelmes.

2022. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%
Nem rakunk rendet, nem főzünk, és dicséretet várunk, amiért kitöröljük a seggünket.
2022. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nemtudom máshol mi megy és mi nem, csak saját tapasztalatot. Én akkor robbantam, hogy nem vagyok cseléd, mikor a párom aki hozzám költözött és nem én hozzá, elvárta volna hogy csak én takarítsak mert én vagyok a nő. Nem rosszból gondolta így, csak ehhez szokott hozzá. Főzök, mosok, rendet tartok de nem pakolok senki után csak azért mert puncival születtem.
2022. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!