Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akinek a gondolkodása nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek a gondolkodása nem olyan, mint az itteni inceleké, de ugyanakkor nem sikeres a nőknél, incelnek számít attól még?

Figyelt kérdés
Nem jön össze neki semmi a nőkkel, ugyanakkor nem hibáztatja ezért a nőket. Incelnek tekintitek őket is?

2022. ápr. 18. 18:05
 1/9 Noren1989 ***** válasza:
81%
Ha próbàlkozik és nem a net előtt vernyog, vérben forgó szemekkel, akkor nem incifinci.
2022. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tudom incel az, aki szeretne nővel lenni (akár csak szexuálisan, akár romantikusan, párkapcsolatban is), de már évek óta nem jön össze neki a dolog. Más dolog, hogy egy részük olyan fejben, amilyen.
2022. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Bejövök a csajoknak (már). Feleségem van, és gyerekem lesz. De a fiatalságom nők nélkül múlt el, magányosan, szerencsétlenül. És én még mindig incelnek érzem magam. Szerintem ez életem végéig így marad. Incel vagyok, incel maradok, mindig is incel leszek.
2022. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Unokabátyám 31 éves lesz nemsokára. Életében eddig két nő volt, az egyiknek pár éve a szeretője volt, a másikkal most alakul a kapcsolat. Soha nem gondoltam rá incelként, mert, bár az eredeti definícióba bőven belefért, de az, amit a magukat incelnek definiáló férfiak művelnek.... Szóval, nem, a számomra semmiképp. Ezen az oldalon kívül pedig még senkivel nem találkoztam, aki egyáltalán ismerné a szó jelentését, szóval a való életben meg pláne nem kell attól félni, hogy incelnek tartanának.
2022. ápr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Tegyünk már rendet a fejekben. Ezer meg egy alkalommal le lett írva: az incel annyit tesz, hogy önkéntelen cölibátus. Ennyi, pont. Semmiféle mentális betegségre, elvakult gondolkodásra nem utal, hanem annyit jelent, amennyit szó szerint jelent. Tehát még egyszer, hogy az értetlenebb is felfogja: az incel az, aki akar szexelni, de nem tud. A félhivatalos 4chanes felfogás szerint még időintervallum is kapcsolódik ehhez a jelenséghez: aki fél éve van ebben a helyzetben, az az incel. Nem leendő tömeggyilkos, nem nőgyűlölő, pusztán a nők nem foglalkoznak vele. Persze van egy szélsőséges réteg, de az egy egész más kategória.


Ezerszer leírtam már a hasonlatomat, de (gondolom, sértődöttségből fakadó) lepontozáson kívül még soha nem kaptam rá reakciót: aki arab, az automatikusan terrorista? Vagy aki nemzeti, hazafias érzelmű, az náci? Na ugye.


Tehát a kérdésre a válasz: igen, aki legalább fél éve nem jut szexhez, az incel.

2022. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Aki nemzeti hazafias érzelmű, az általában rasszista? Ez pl nagyjából igaz.

Vagy, aki arab, az jellemzően hísoviniszta, kevesebbre tartja a nőket? Ez is igaz. Az általad mondott általánosítás, főleg az arabokra kevésbé él már a köztudatban, mint amit én írtam, ennek megfelelően kevésbé fekszik is. Nem minden általánosítás áll azonos mértékben, te direkt egy erős szélsőséget választottál. Ha másikat választasz, más a leányzó fekvése.

2022. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

@6

Szándékosan beszélsz mellé, ugye? Nagyon jól tudod szerintem te is, hogy miről van szó. Rovar és bogár esete.

2022. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

7 ez nem cáfolja azt, amit én írtam. Ha kialakult egy általánosítás és nem halványul el, akkor gyanúsan újra és újra igazolást nyer. Az, hogy te direkt olyat választasz, ami hallványulóban van, hogy igazolod a véleményed, nem teszi igazzá.

Nekem sincs feltétlen igazam, nehéz lenne bizonyítani, melyikünk véleménye helyesebb. De az tény, hogyha a többség elkezd valahogy használni egy szót, a jelentése átalakul. Erre írtam egy másik vitánknál a barbár kifejezést, ami teljes mértékben érzelmi töltet nélküli szó volt, majd a keresztények negatív jelentést adtak neki és így maradt fenn.

Ezen az oldalon, de bárhol, ahol ismerik a jelentését itthon, negatív töltetű, mert az igazi barmok használják magukra és betegebbnél betegebb weboldalak. Tehát a jelentés ezekben a körökben adott.

2022. ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös, alapjában véve tetszik, amit írtál, ugyanakkor mégsem tartom teljes mértékben igaznak. Nyilván lehetne erről naphosszat mindenféle tudományos vitát folytatni, hogy mi számít annak, és mi nem. A te megközelítésed nagyjából rendben is van. Én azonban, mint exincel, pontosan tudom, hogy valahol ez egy mentális állapot is.

Hogy én is éljek hasonlattal: aki megölt egy embert az gyilkosnak számít? Belemehetnénk itt, hogy nem, attól nem marad örök életére gyilkos, hogy megjavult, hogy megtért stb - de ez nem lenne igaz. És éppen ezért gondolom, hogy az incelség is hasonló. Ha te elég időt éltél incelként fiatalkorodban, akkor sajnos a későbbiekben is incel maradsz lelkiekben. Hiába lesz csajod, de az incel-évek következményei nyomot hagynak a lelken, és nem fogja azt egy csaj begyógyítani. De szerintem még 100 csaj sem.

Szóval igen, szigorúan véve az "önkéntelen cölibátus" tényleg annyit jelent, hogy akar, de nem jut nőhöz. Viszont mára az incelség inkább egy tudatállapot is lett.

2022. ápr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!