Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Komolyan félek hogy életem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan félek hogy életem végéig egyedül maradok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem el, elég hosszú kérdés lesz és köszönöm ha valaki végig elolvassa. Huszas éveim elején járó ,,férfi" vagyok. Egy-két éve még volt bennem remény, de az utóbbbi időben napról napra nő bennem az elkeseredettség és a minden mindegy életérzés, főként a társkeresési kudarcaim miatt.


Ha valaki, akkor én kijelenthetem, hogy finoman szólva előnytelen külsővel rendelkezem és ezt mindenki látja rajtam, rokonok-barátok nem szólnak be miatta de az utcán vagy neten sok megjegyzést kapok ismeretlenektől. Rengeteg fizikai és lelki betegségem van és ezeknek a többségén képtelen vagyok önerőből változtatni. Itt most csak párat sorolok fel: számtalan bőrbetegség, súlyos gerincferdülés, lúdtalp, pánikbetegség, szorongás, aránytalan arc. Pszichiáterhez is jártam evégett de úgy érzem semmit nem segített és a kondizás meg hasonló tevékenységek is ki vannak zárva az előbb említett betegségek miatt.


Egészen 18 éves koromig nem jártam senkivel, még egy csók sem volt, semmi. A szüleim sokáig azt hitték meleg vagyok mert nem vittem haza senkit, közben meg soha nem engedtek el sehova és ha át akartam hívni akár egy haveromat még azt sem hagyták... Aztán másik suliba kerültem és összejöttem egy nálam kicsivel idősebb lánnyal. Ez amolyan tini szerelem volt, akkor boldog voltam, de az is fájdalmas szakítással ért véget, mert egyetemre mentem.


És itt nem ,,fullos" meg bomba nőkre kell gondolni, próbálok magamhoz illő társat keresni de egyszerűen nem megy. Én soha nem a szexre mentem hanem komoly kapcsolatot kerestem és szeretnék egyszer családot is de mintha el lennék átkozva és ezt túlzás nélkül mondom. Próbálkoztam megannyi társkeresőn, bárokban, kocsmákban, bulihelyeken, volt osztálytársaknál, de mindez hiábavaló volt.


Elkeseredettségemben az utóbbi években gyakran alkoholhoz vagy drogokhoz fordultam, ezek alatt kb mindent értek ami a kezem ügyébe került, talán épp emiatt hogy elnyomjam magamban ezt a megoldhatatlannak tűnő, számomra zavaró és fájdalmas állapotot, mivel más megoldást nem találtam. Erre egy jó nagy lapáttal rátett a COVID-járvány meg a lezárások is.


Lassan lediplomázok, már munkám is van, de nagyon üresnek és céltalannak érzem az életem pont emiatt, hogy nincs senkim, magányos vagyok. Kezdek belefáradni a sok visszautasításba amit eddig kaptam, úgy érzem nekem ez a sorsom. A külvilág (főleg a családom, közeli ismerősők, haverok) felé próbálok egy pozitív képet mutatni magamról, de belülről egyre jobban felemészt ez az egész. A hétköznapokon munkába menekülök, a hétvégéken, vagy ha több szabadidőm van, akkor önpusztításba, züllésbe. Ilyenkor általában társaságban vagyok, de gyakran egyedül, a négy fal között. Van néhány haverom de ezek inkább ivócimborák meg bulizós figurák, semmi több.


Valódi pozitív tulajdonságomként talán kiemelném, hogy értelmesnek, nyitottnak és empatikusnak tartom magam/tartanak engem, de mindez hiábavaló ha túlsúlyban vannak a többnyire negatív fizikai tulajdonságaim.


Végezetül pedig a kérdés: mit tegyek hogy kikerüljek ebből az állapotból?



2022. ápr. 16. 10:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Fogadd el a agglegény életet. Millió másik férfi is így él.
2022. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

1.


És a többségük alkesz, cigikirály, drogos vagy gyógyszeres. A kérdező is erre halad, tovább rontva a magyar helyzetet.

2022. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
Azt írja magáról a kérdező hogy ő normális ember. Hát akkor tegyen valami jót a csajozas helyett. Pl adakozz beteg gyerekeknek az alkoholra költés helyett.
2022. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

,,Azt írja magáról a kérdező hogy ő normális ember. Hát akkor tegyen valami jót a csajozas helyett. Pl adakozz beteg gyerekeknek az alkoholra költés helyett."


Szoktam is adakozni viccen kívül, adakoztam az ukrajnai menekülteknek meg elég gyakran adok pénzt hajléktalanoknak, ha látom hogy normális vagy ételt veszek nekik, de ne tereljük a témát, másról szól ez a kérdés és ez nem változtat a személyes problémámon.

2022. ápr. 16. 10:30
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

3.


Ez a cinizmus kb. az a szint, amikor Cartman kiordibál a túrabuszból a fejlődő ország szegénynegyedében élőknek: "Takaroggyatok dógozni, lusta dögök!!!"

2022. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
Megnéznék rólad egy képet.
2022. ápr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Annyit tudsz tenni, hogy egyéb "élvezeti cikkek" helyett inkább próbálj meg többet dolgozni.

Több munkával több megtakarított pénzed is lesz, amivel fel tudsz készülni az esetleges örök agglegény életre.

Igaz, erre egyből rá lehetne "böfögni", hogy de hát a pénz az nem boldogít, nem helyettesít semmit bla-bla-bla...

Persze az tény, hogy nem boldogít, viszont legalább nem leszel kiszolgáltatott ha mégis netalántán egyedül maradnál, illetve emiatt sem azon fog kattogni az agyad, hogy épp nincs csajod.

Ha viszont abból a nézőpontból közelítjük meg a dolgot, hogy döntés előtt állsz, mert kétségeid vannak, akkor azt rakd helyre a fejedben. (Tedd fel magadnak a kérdést, hogy pontosan mit is akarsz, számodra mik az elérhető célok, és mik nem?)

Ha barátnőt akarsz, akkor ne azzal foglalkozz, hogy mi történt meg veled a múltba, hányan néznek le a külsőd miatt stb... Foglalkozz a jeleneddel és a jövőddel, és tegyél is érte!

Szerinted a nagymenő csajozógépeknek minden próbálkozásuk sikerül?! Ugyan már... Csak ők nem azon keseregnek, hogy lekoppintotta őket egy csaj, hanem akkor keresnek egy másikat, harmadikat és így tovább... :,D

2022. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

,,Megnéznék rólad egy képet."


Képet legfeljebb privátban küldenék, de azt is arc nélkül, így is túl sok mindent árultam el magamról és nem akarom hogy itt valaki megtaláljon aki esetleg ismer engem.

2022. ápr. 16. 10:45
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szomorú ezt a történetet olvasni, megértem a fájdalmadat amiatt, hogy egyedül vagy.


A pártalálás szerencse kérdése is.


Ugyanakkor szeretnék gratulálni neked az iskolához, és a munkához, és az elért teljesítményedhez. Ez nem semmi :) legyél büszke magadra :)


Tudom hogy mondani könnyű, csinálni meg nehéz, de meg kell találnod, mi az ami boldoggá tesz.

Gondolom hiányzik az emberi kötődés, érintés, az hogy számítasz. Nade ezt nem csak romantikus szerelmi kapcsolatban kaphatod meg, hanem őszinte barátságban is. Talán először ezen kéne dolgoznod, hogy találj egy barátot, akire számíthatsz, és aki számít rád. Igen, a barátságban nincsen csók és nincsen szex, de rengeteg minden gyönyörű és fontos dolog van benne.

2022. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Átérzem a csalódottságot és a frusztrációd, mert én is hasonló helyzetben vagyok már egy jó ideje. Végső megoldást nem találtam ezekre az érzésekre, mert szerintem a magányt nem lehet teljesen legyőzni, sőt ha valakiből kiveszik ez a vágy az az aggasztó. Ami viszont nekem segíteni tud az az, hogy igyekszem úgy tekinteni erre a dologra, mint az életem egy aspektusára a sok közül, ami bár nyilván fontos, de nem teljesen meghatározó. Igyekszek azokra a dolgokra fókuszálni, amikre büszke lehetek vagy elégedett. Persze sokszor nem megy és így is gyakran vagyok keserű, de úgy gondolom, hogy ez valamennyire az élet része és ezen a ponton sokkal inkább el tudom már fogadni és nem bántom magam annyit.
2022. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!