Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mitől alakul ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mitől alakul ki vonzalom a két nem között?

Figyelt kérdés

Társkeresési problémáim vannak, ami abból fakad, hogy nagyon el vagyok hízva 196cm 171kg ebből kifolyólag kevés önbizalmam van, ami az egzisztenciát illeti, még tanuló vagyok(egyetem) de vannak terveim, amikért küzdök az életemben, jelenleg albérletben lakom.


Sokszor kérek tanácsot a családomtól/ismerőseimtől ez ügyben, de úgy érzem nem fejtik ki hatásukat úgy ahogyan én azt szeretném.


Olyan tippeket kaptam, hogy a belső értékek a fontosak a figyelem, megértés, törődés, értékes beszélgetések, önbizalom...stb.


Idővel észre vettem, hogy ha csak ezekre alapozom a próbálkozásaimat akkor hamar a "friend zone" ba kerülök, ezért úgy döntöttem hogy változtatok a fizikai megjelenésemen többek között, hogy lefogyok egyenlőre. Ennek az eredményét, és hatásosságát még nem tudom, mert csak 1 Hónapja kezdtem el.


Ezalatt az idő alatt viszont kialakult, egy sajátos gondolkodásom a témával kapcsolatban, ami a legtöbbször eltérő mások véleményétől. A kérdés pedig, hogy ti mennyire érteket egyet ezzel, nők és férfiak egyaránt.


Az alap koncepció a következő: "Belső értékek a fontosak"


Saját magam, és mások(nem közvetlen közeli emberek)tapasztalata alapján:


Három nagyobb időszakba lehet csoportosítani az embereket(direkt nem írok életkort mert relatív ki milyen korban lép ezekbe bele):

-Párválasztási időszak

-családalapítási/fenntartás időszak

-szép időskor időszak


Mindhárom korszaknak más és más a fontos, de általánosságban elmondható, hogy van három nagyobb gyűjtő fogalom, aminek a közös variációi vonzalmat váltanak ki egy emberben:

-belső vonzalom(személyiségek, illetve amiről már fentebb írtam)

-külső vonzalom(olyan tulajdonságok, amik által beindul az ellenkező nem fantáziája, akár már első találkozásnál is erős nemi vágy keletkezhet +öltözködési stílus, és higiénia)

-anyagi vonzalom(ide tartozik minden amit az ember eddig elért, el akar érni a jövőben, tervek jövőkép, biztonság érzet nyújtása stb....)


Ezek a halmazok egymást kiegészíthetik, kompenzálhatják egymást, meglétük előnyt, hiányosságuk hátrányt jelent a párválasztásban.


Elméletem szerint legalább kettő vonzerőnek jelen kell lennie a háromból, hogy párkapcsolat alakuljon ki, még ha a relativitás elmélet keretein belül is gondolkozom, akkor sem tudom elképzelni, hogy csak a "belső értékek" elegendőek lennének egy párkapcsolatra.


Lehet hogy valaki(Akár Nő vagy férfi) életében rengeteg lehetőséget elszalasztott, csak azért mert "nem vették észre"....



Mi a véleményetek a gondolataimról? :D Mennyire tükrözik a valóságot?


26/F



2022. febr. 7. 17:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyetemen csomó lehetőség van konditerembe járni akár (van, ahol a kötelező tesi órák is kiválthatóak vele)

Ha csak nem valamilyen betegség miatti az elhízás, akkor formába jöhetnél fizikailag.

2022. febr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem vagyok beteg. Inkább a saját igénytelenségem miatt híztam el. Most már lassan több mint egy hónapja járok edzőterembe heti 2-3x attól függően, hogyan tudom összeegyeztetni a tanulmányaimmal.


Azon kívül, hogy rendbe jövök fizikailag ha így folytatom, érzem az önbizalmam is egyre növekszik. :)

2022. febr. 10. 13:20
 13/15 anonim ***** válasza:

Az emberek először a külsőd látják, ha csúnyának tart, esélyed nincs megmutatni a belsőd. Előfordulhat, hogy baráti társaság kapcsán valaki kezdetben semleges veled, és miután megismerte a gondolatmeneted, belső tulajdonságaid, elkezd vonzódni, de ahhoz nagy szociális élet szükséges, kiemelkedő kommunikációkészség és a kiszemelt számára vonzó belső tulajdonságok.


Jelenleg a 171 kg-mal hátránnyal indulsz a nőknél, mivel a korosztályodban kevés ennyire elhízott férfi van, így külsőleg sokkal több jobb opció van. Önbizalmad pedig ne a kilogrammjaid miatt ne legyen, attól még ugyanúgy lehetsz határozott, bátor, férfi!


Szerintem ne gondold túl, fiatal vagy, élj minél aktívabb szociális életet, ismerj meg minél több új ember, figyelj oda az egészségedre, alakodra, így maximalizálhatod az esélyeid.

2022. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Régi mondás a külső megfog a belső megtart.


Te már bocs de xarulnézelki.

Egzisztenciálisan nulla vagy ès mèg az is maradsz egy darabig.


Nincs tovább.


Majd ha lefogy és melózni kezdesz akkor lehet valami.

2022. febr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A női agyban a kövér férfi, ha van pénze, egzisztenciája: Aranyos nagy mackó

Ha nincs: Igénytelen hájas disznó

2022. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!