Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mitől alakul ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mitől alakul ki vonzalom a két nem között?

Figyelt kérdés

Társkeresési problémáim vannak, ami abból fakad, hogy nagyon el vagyok hízva 196cm 171kg ebből kifolyólag kevés önbizalmam van, ami az egzisztenciát illeti, még tanuló vagyok(egyetem) de vannak terveim, amikért küzdök az életemben, jelenleg albérletben lakom.


Sokszor kérek tanácsot a családomtól/ismerőseimtől ez ügyben, de úgy érzem nem fejtik ki hatásukat úgy ahogyan én azt szeretném.


Olyan tippeket kaptam, hogy a belső értékek a fontosak a figyelem, megértés, törődés, értékes beszélgetések, önbizalom...stb.


Idővel észre vettem, hogy ha csak ezekre alapozom a próbálkozásaimat akkor hamar a "friend zone" ba kerülök, ezért úgy döntöttem hogy változtatok a fizikai megjelenésemen többek között, hogy lefogyok egyenlőre. Ennek az eredményét, és hatásosságát még nem tudom, mert csak 1 Hónapja kezdtem el.


Ezalatt az idő alatt viszont kialakult, egy sajátos gondolkodásom a témával kapcsolatban, ami a legtöbbször eltérő mások véleményétől. A kérdés pedig, hogy ti mennyire érteket egyet ezzel, nők és férfiak egyaránt.


Az alap koncepció a következő: "Belső értékek a fontosak"


Saját magam, és mások(nem közvetlen közeli emberek)tapasztalata alapján:


Három nagyobb időszakba lehet csoportosítani az embereket(direkt nem írok életkort mert relatív ki milyen korban lép ezekbe bele):

-Párválasztási időszak

-családalapítási/fenntartás időszak

-szép időskor időszak


Mindhárom korszaknak más és más a fontos, de általánosságban elmondható, hogy van három nagyobb gyűjtő fogalom, aminek a közös variációi vonzalmat váltanak ki egy emberben:

-belső vonzalom(személyiségek, illetve amiről már fentebb írtam)

-külső vonzalom(olyan tulajdonságok, amik által beindul az ellenkező nem fantáziája, akár már első találkozásnál is erős nemi vágy keletkezhet +öltözködési stílus, és higiénia)

-anyagi vonzalom(ide tartozik minden amit az ember eddig elért, el akar érni a jövőben, tervek jövőkép, biztonság érzet nyújtása stb....)


Ezek a halmazok egymást kiegészíthetik, kompenzálhatják egymást, meglétük előnyt, hiányosságuk hátrányt jelent a párválasztásban.


Elméletem szerint legalább kettő vonzerőnek jelen kell lennie a háromból, hogy párkapcsolat alakuljon ki, még ha a relativitás elmélet keretein belül is gondolkozom, akkor sem tudom elképzelni, hogy csak a "belső értékek" elegendőek lennének egy párkapcsolatra.


Lehet hogy valaki(Akár Nő vagy férfi) életében rengeteg lehetőséget elszalasztott, csak azért mert "nem vették észre"....



Mi a véleményetek a gondolataimról? :D Mennyire tükrözik a valóságot?


26/F



2022. febr. 7. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Ez nyilvánvaló!

De ne gondold, hogy újból feltaláltad a spanyol viaszt!

2022. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz pontosan? A saját gondolataimról írtam.
2022. febr. 7. 17:55
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Sztem anyagi vonzalom nincs, mert azok csak tárgyak. Konkrétan nem az emberhez vonzódik, aki pénzért van veled.


És nem, nekem mindig mindkettő (külső, belső) fontos volt és lesz.

2022. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

171kg vagy, egyetemista, nem nyugdíjas!

Igen fontosak a belső értékek, de a te korodban 1000-ből 950 megfelel külsőre, nagy a merítés, a plusz 70-80kg pont ugyanaz a hátrány, mintha alapból ronda lennél.

2022. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez a három tulajdonság megléte és az is, hogy nem elég csak jó embernek lenni.

Ezt mindenki tudja!

2022. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Külső és belső egyaránt fontos. Nincs igazából mit ezen ragozni.
2022. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

4es


Igen pont én is erre gondolok, hogy alapból ronda megjelenéssel nehezebb.

Sokat elárulhat magáról az ember külseje.

2022. febr. 7. 18:25
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Az, amit te anyagi vonzalomnak tekintesz, az:

a, nem valódi vonzalom, hanem a pénz iránti szerelem

b, igenis a személyiség, belső iránti vonzalom. Mert ha valaki nem beleszületett a jóba, és örökölt milliárdokat, akkor a siker, az anyagi javak mögött sok munka van, egyfajta mentalitás, intelligencia, tudatosság stb. NYilván más-más arányban minden sikeres embernél, de így van. Sőt, sokszor akkor is, ha az alapokat ugyan örökölte, de a vagyont, a céget fejleszteni, gyarapítani, fenntartani tudni kell. Ezek a tulajdonságok pedig mik, ha nem belső tulajdonságok? Egy sikeres, magabiztos, tudatos ember vonzó akkor is, ha nincsenek milliók a bankszámláján.



Illetve, bármilyen hihetetlen, de a külsőt és a belsőt olyan élesen azért nem lehet elválasztani egymástól. Persze, vannak dolgok, amik adottak, pl. ha ferde az orrod, azon tényleg csak a plasztika segíthet. De a súlyod igenis a belső tulajdonságaidat is tükrözik: azt, hogy nem törődsz megfelelően az egészségeddel, nem vagy kitartó, nem élsz aktív életet, stb. Amikor lefogysz, izmosodsz, ugyanúgy a belső tulajdonságaidat fogja tükrözni: hogy kitartó vagy, mert le tudtál adni egy nagy adag túlsúlyt, hogy érdekel az egészséged, hogy tudatos vagy az életben. Nyilván ezt árnyalják olyan dolgok, mint egy esetleges betegség, de azért a legtöbb betegség, ha valaki ügyel a diétájára, és mozog mellette, ekkora túlsúlyt nem okoz. Tehát, aki elutasít a súlyod miatt, az nem csak és kizárólag a külsőd miatt utasít el, hanem amiatt, amit a külsőd sugall feléjük.


Egyébként meg a külső és belső egyaránt fontos, de mindenkinek más arányban.

2022. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
99%-ban a kulso szamit...a tobbi bullsh*t!!!
2022. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8as


Köszönöm a válaszodat, jó gondolatok. :)


Ebből a szemszögből már könnyebb megértenem.


Akkor nézhetjük úgy is, hogy az alap gyökér a belső érték, és a fizikai vonzalom, majd egzisztencia belőle nő ki megfelelő hozzáállással, és kitartással?


Az anyagi vonzalomnál direkt nem írtam luxuscikkeket vagy tárgyakat, és egyet is értek azzal, hogy nagyon sokat számít az erőfeszítés, munka elhatározás, eltökéltség, de azért hiszek abban, hogy vonzó erővel bír az, hogyha lehet élvezni az erőfeszítés gyümölcsét.

És itt nem a pénzre gondolok, hanem az élményekre amik már meghaladják a Margit szigeti séta/beszélgetést. :)

2022. febr. 7. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!