Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nálam miért alapfeltétel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálam miért alapfeltétel a barátság kialakulása, hogy randi, járás, kapcsolat lehessen később belőle?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fiatal. Voltak hosszabb és rövidebb kapcsolataim. Mindenhol azt látom elkezdtek úgy randizni, hogy alig ismeritek a másikat, hátha szimpátia lesz. Ha valaki főleg külsőre, testi, lazább dolgokra megy, akkor működik is. De amikor már valaki élete párját keresi érettebben, akkor ezek a találkozók alig ismerve egymást csak felesleges körök. Főleg akkor, ha az ember tudja, hogy már van egy kialakult életmódja, amiben kevéssé tud rugalmas lenni új társ megismerésekor. Ha már van egy kialakult barátság, akkor tudom mennyire értek szót a másikkal, mennyire hasonlít az élettervünk, életmódunk, mennyire vagyunk szimpatikusak, kedvelem-e a másikat, érdekesnek tartom-e, megbízom-e benne, eltudnék-e vele többet képzelni. Ezek után érzem azt, hogy randiznék a másikkal párkapcsolat reményében. Mi bajom van, hogy így működöm? A többségnél miért nincs ez így? Van aki hozzám hasonló ebben?

2021. nov. 9. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nézz utána a demiszexualitásnak.
2021. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Feleségemmel másfél évig voltunk nagyon jó kollégák, mielőtt járni kezdtünk. Nekem mindig alap volt, hogy először megismerjek, megkedveljek egy nőt, mielőtt összejövök vele. Nincs veled semmi baj.
2021. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ezzel semmi baj szerintem. Csak egyfajta biztonságos kötődésre vágysz! Hol találod meg legkönnyebben a biztonságot? Ott ahol már megtapasztaltad, a barátaid körében! Én is így működöm. Ezzel csak egy nagy baj van, hogy jó sok időbe telik mire valakiből barát lesz, és utána lehet szó többről is! Szóval elmúlik az élet! :D
2021. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem baj, mindenkinek más a prioritás meg a sorrend, ha neked ez, akkor ez .

Nekem egy olyan kapcsolatom volt, ahol először barátok voltunk és utána jártunk, nekünk sajnos nem nagyon jött be hosszabb távon (és ennek oka volt az is, hogy előtte nagyon sokáig barátok voltunk), de ez nem jelenti azt, hogy másnál nem működhet.

2021. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolkodom, de sajnos tényleg nagyon sok idő kell hozzá és legrosszabb esetben a barátság is megszűnhet ha kiderül hogy nem illetek össze vagy kínosan elutasít az addigi "barát". Sajnos nekem szűnt meg már emiatt barátságom és utólag már bánom hogy próbálkoztam :(
2021. nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Leszarom, ha a véleményem van lepontozva, de tényeket leszavazni elég érdekes.
2021. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így működöm, és sajnos azt látom, hogy az emberek nagy többsége viszont nem. Nagyon időigényes valóban, de így nem ugrálsz egy kapcsolatból a másikba ahogyan azt az emberek 70%-a ma teszi.
2021. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#1-es én "fel"pontoztalak.


Többieknek mondom: nem gondolom, hogy baj van ezzel. Az aszexualitás már szélsőség valóban, de érzelmi alapokon működni, nehogy ciki legyen már. ;)

2022. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Jól van ez így... Sokan vannak így vele, bár a hétköznapi életben nem ez van a kirakatban.

Nem kevésbé normális egy érzelmeken és kötődésen alapuló párkapcsolat, mint egy ösztönökön nyugvó...Sőt, én stabilabbnak gondolom.

2022. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!