Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kivèdeni a bántalmazó kapcsolat kialakulását?

Figyelt kérdés
Nekem kètszer volt tizenèvesen olyan erőszakos karakterű zsarnokoskodásra hajlamos párom,de hamar szakítás lett belőle szerencsère.Èn csendesebb vagyok,de sokszor hallom,ès látom,hogy sokszor a határozottabb ,,erősebb"nőknek van ilyen párjuk,ès valamikor èvek után derül ki.Felnőtt emberkènt hogyan lehet kiszűrni az ilyet?Milyen ne legyek?

#bántalmazás #Megelőzès
2021. ápr. 25. 13:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Olyan hölgyeknek is van ilyen párjuk,akikről nem feltèteleznèm,mert határozottak.Mi befolyásolhatja az ilyen kapcsolatok kialakulását?
2021. ápr. 25. 13:58
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a “gond”, hogy sokan az első pár hónapban simán úgynevezett maszkozást alkalmaznak és elrejtik a rosszabb tulajdonságaikat, de alapvetően azt lehet mondani, hogy pl dominánsabb férfiak hajlamosabbak agresszióra. Szégyen nem szégyen én magam is dominánsabb férfit keresek, de benne van a pakliban, hogy egyszer eltűnik a határ... Számomra nagyon fontos, hogy az illető, hogyan beszél/gondolkodik az anyjáról, exeiről. Van akinek már akkor nagyon rossz gondolatai vannak, számomra az is egy komoly jel.

Apróbb megnyílvánulások segíthetnek, de az életében is történhet valakivel olyan, hogy nagyon megváltozik, így simán lehet, hogy évek múlva történik változás. 1000%ig sosem lehetsz biztos, de alapvető kis jeleket figyelve jobban el lehet ezeket kerülni.

2021. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Amióta egyszer volt ilyen dominánsabb fèrfim,aki sokat költött rám,ès cserèbe rámerőltette az akaratát,azóta inkább taszítanak,ès inkább a szelídebbeket szeretem,akkor is ha mások furcsálják.
2021. ápr. 25. 14:03
 4/15 A kérdező kommentje:
Amit írtál,az a nőkre is igaz.
2021. ápr. 25. 14:04
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha felkutatod magadban, hogy miért ezekhez az emberekhez vonzódsz. Pl felkeresel egy pszichológust, feltérképezitek a kapcsolati mintáidat, felfejtitek, hogy honnan eredhetnek ezek a minták.
2021. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én határozotzabb nő vagyok, fiatalon nekem ia volt ilyen barátom. Szakítottam vele és 10 éve olyannal vagyok, akinél fel sem merül hasonló. Elborzadok, ha látok ilyet a környezetemben is. Kivédeni úgy lehet, hogy az első jelnél lezárod a kapcsolatot.
2021. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben mondjuk 2-3 hónapon keresztül csak ismerkedjetek, randizzatok, barátkozzatok. Ki fog ütközni a világképben, hozzáállásban, véleményben nagyjából az, hogy milyen a jelleme. Aztán ha ugrat vagy becéz, akkor figyelj arra is, hogy milyen szavakat használ rád. Ha nem egyezik a véleményetek, akkor figyeld meg azt is, hogyan reagál. Red flag, ha már az elején negatív, sértő jelzőket kapsz akár "poénból" is. Szintén red flag az is, ha butábbnak tart téged magánál eltérő vélemények, tapasztalatok miatt. A bántalmazók szeretik rád kenni azt is, hogy qrva vagy, kokettálsz másokkal. Olyankor az van, hogy ők próbálnak meg nőlet befűzni erre-arra a hátad mögött, csak nem jön össze nekik.
2021. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7-es! Gondolom azèrt nem jön össze,mert már ismerik.
2021. ápr. 25. 18:27
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Vannak nők akik imádják. Pl. a lámnyom. A férje seggfej. Hallottam telefonban ahogy hazajött "Mi van te szar" -al köszönt. Szült neki. Közelükbe nem megyek.
2021. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehet kivédeni?

Figyelj oda, milyen a barátod, ne csak azt nézd veled hogyan viselkedik, sokkal fontosabb hogyan beszél másokról, pincérrel, futárral, exek, családról, ha találkoztok valakivel mennyire lekezelő, vagy egyenrangúnak tekinti. Hogyha észreveszed valami nem okés, tessék szakítani, nem szabad éveket várni, hogy hátha megváltozik, veled jelenleg nem olyan és sose lesz. De, aki másokkal erőszakos, idővel veled is az lesz.

2021. máj. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!