Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kivèdeni a bántalmazó kapcsolat kialakulását?

Figyelt kérdés
Nekem kètszer volt tizenèvesen olyan erőszakos karakterű zsarnokoskodásra hajlamos párom,de hamar szakítás lett belőle szerencsère.Èn csendesebb vagyok,de sokszor hallom,ès látom,hogy sokszor a határozottabb ,,erősebb"nőknek van ilyen párjuk,ès valamikor èvek után derül ki.Felnőtt emberkènt hogyan lehet kiszűrni az ilyet?Milyen ne legyek?

#bántalmazás #Megelőzès
2021. ápr. 25. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első határátlépésre (felemeli a hangját, vagy ilyesmi) azonnal reagálni kell. Nem csak pislogni döbbenten. De ez nagyon nehéz.

Szóval ha ez nem sikerül, szerintem a második határátlépésnél (mielőtt elidegenítene a szeretteidtől, bekorlátozna, elvenné a pénzed, stb) szakítani kell. Nem kell felülni az idióta baromságra, hogy 'kűzdj a kapcsolatodért'.

2021. máj. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hallottam ilyenről hogy a bántalmazott azért marad sokszor a kapcsolatban mert a bántalmazó a bántalmazást követően megbánja és bocsánatot kér és ezzel erősödik valamilyen kötelék a bántalmazott és a bántalmazó között.

Persze maga a bántalmazás, mivel a bántalmazó mentális beteg újra és újra előjön amíg általában vagy tragédia nem lesz belőle vagy a bántalmazott nem menekül el végképp.

Szóval az hogy kikerüld ahhoz szerintem erős személyiség kell és az első vagy a második bántalmazás után lelécelni.

De a legjobb stratégia még mindig a megelőzés. Az ilyen személy előbb vagy utóbb mindig elhasal valamin. Agresszívabban reagál le valamit ami nem volt annyira nagy dolog.

Az rendben van hogy ha valaki valami miatt frusztrált lesz de tudnia kell jól levezetni a dühöt, stresszt.

2021. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Először is azt mondom, hogy neked nem kell megváltozni, maradj nyugodtan csendes és kedves. Jól mondod, a kifelé határozottnak, magabiztosnak látszó nőket is előfordul, hogy bántja valaki. Ennek egyébként fordítottja is igaz, többnyire aki a kocsmában legjobban keménykedik, otthon papucs. Gyakran mást mutatnak az emberek.

Tehát ne változz meg.

Hogyan kerüldd el a vadbarmokat?

Ahogy előttem is írták, ezek gyakran megjátszák magukat, de ahogy mással viselkednek abból lehet látni. Ha pultossal... stb-vel fölényes,lekezelő akkor csak óvatosan, ha viszont ismer olyan kifejezéseket min "kérnék szépen", "legyen szives" az jó jel.

Meg madarat tolláról.. igyekezz megismerni a barátait, ha normális társasága van akkor valszeg ő is normális, de ha az összes havera egy vadbarom akkor ő is.

2021. jún. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt domináns párom. Minden vokt benne, amit el tudsz képzelni: szexben önző, én sehol sem voltam. 10- ből 8 nő buta; ostoba k rosszabb napjain. Munkában rohadt sikeres. Öntörvényű. Szadista. Kék- zöld foltok a karomon. Parancsolgató. Perverz. Én meg hozzámentem volna feleségül... igen..meg lehet kövezni, miért. Alacsony önbecsülésnek nevezik az okát.
2021. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem, ami a legfontosabb, az az, hogy húzd meg a saját határaidat, hogy milyen viselkedést nem fogsz mástól eltűrni - ha már volt ilyen tapasztalatod, akkor példákat is tudsz rá mondani... és nem hagyod azt, hogy ezen a határon túlmenjen a férfi, nem pedig legyintesz, ha valami olyat tesz, ami neked nem szimpatikus csak azért, mert "hátha csak én vagyok problémás", "nem akarom, hogy hisztisnek lásson", "más nő ezt elnézi a pasijának".

Illetve még azt érdemes tudatosítani magadban, hogy a féltékenység, vagy ha helyetted akar dolgokat eldönteni, nem enged ezt-azt csinálni, ide-oda menni, az nem a szeretet jele, hanem a birtoklásmániáé.

2021. júl. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!