Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Új párkapcsolat keresését...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új párkapcsolat keresését megakadályozó lelki sebek feldolgozása, milyen könyv? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van valaki, akit egy párkapcsolatban sok évig aláztak meg lelkileg nagyon csúnyán. Azóta az illető hölgy bár tudatosan tudja, hogy "nem minden férfi ilyen", mégis a múltbeli fájdalmak elkerülése vezeti életét.

Milyen könyv (vagy szépirodalmi regény) lenne az, amely erősen rávilágít arra, hogy egy múltbeli illető miatt nem lenne érdemes a másik nemmel a kapcsolatot megszakítani?

Közeledik az idő, amikor majd már gyermeke sem lehet és fájdalmas, nagyon fájdalmas, hogy egy múltbeli illető miatt történt ez.

Az áldozathibáztató, "akivel ezt sok évig meg lehet tenni, az", "velem nem lehetett volna" és hasonló kommentek nélküli, segítő válaszok nagyon-nagyon jól jönnének.



2021. nov. 6. 17:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Akkor neked se ártana egy ilyen könyv.
2021. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom ezt a videót, és magát a YouTube csatornát is!

2021. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

elöször is, neked lenne szükséged segítségre, ha évekig egy reménytelen szerelemben vagy, és nem vagy nyitott a saját boldogságodra.

Az illető csak lelki szinten kihasznál téged, és ez függőség neked szintén káros, ahogy neki az egyéb problémája.

Először tedd rendben a saját lelki életed és utána segíts másoknak...

2021. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Engem nem használ ki, mert amint kiderültek érzéseim, megszakította volna a kapcsolatot és azóta sincs köztünk semmi.

Az, hogy "lelkileg kihasznál engem", csak a te gondolatod, ha nem keresném, nem keresne, egyébként is rendkívül ritkán tudunk találkozni.

Belegondoltam abba, hogy egy csapodár, beteg fickó miatt soha többet nem tud megbízni férfiakban és ezért nem lesz gyereke, stb. Nagyon rossz érzés ebbe belegondolni.

2021. nov. 18. 11:59
 15/23 anonim ***** válasza:

"Belegondoltam abba, hogy egy csapodár, beteg fickó miatt soha többet nem tud megbízni férfiakban és ezért nem lesz gyereke, stb."

Nőként sosem értettem ezt a logikát. Ha összetörik alattam egy szék, többet nem ülök székre? A felfogással nagy bajok vannak.

2021. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ezt a megmentőszerepet le kell tudni vetkőzni. Neki kell akarni meggyógyulni, te hiába erőlteted. Ő is tudja, hogy létezik pszichológus. Amúgy meg nem tudod pontosan, mi történt a kapcsolatukban. Aki sok évig hagyja, hogy bántalmazzák, az se komplett eleve. Az ilyen ember jobb ha nem vállal gyereket, pl. mert jó eséllyel megint bántalmazó fél mellett köt ki, a gyerekét meg nem védi meg a bántalmazottak 99%a. Nem kell továbbörökíteni a rossz mintákat.
2021. nov. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy áldozathibáztatásba torkollik ez az egész. Valakinek össze lehet törni annyira a lelkét, hogy ne akarjon többet ismerkedni, mert elhitette vele a rosszul sikerült párkapcsolat, hogy lelki fájdalmakat kell átélnie.
2021. nov. 18. 14:15
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem az hitette el hanem a traumatikus gyerekkora ami miatt belement egy ilyen kapcsolatba és évekig benne maradt.
2021. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
És nem látott még tévében, akárhol normális párkapcsolatot?
2021. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
De, biztos látott, csak nagy a fájdalom. Egyébként nekem nem panaszkodott és nem várt megmentést tőlem, mielőtt még esetleg ez is nekem lesz szegezve.
2021. nov. 18. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!