Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Új párkapcsolat keresését...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új párkapcsolat keresését megakadályozó lelki sebek feldolgozása, milyen könyv? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van valaki, akit egy párkapcsolatban sok évig aláztak meg lelkileg nagyon csúnyán. Azóta az illető hölgy bár tudatosan tudja, hogy "nem minden férfi ilyen", mégis a múltbeli fájdalmak elkerülése vezeti életét.

Milyen könyv (vagy szépirodalmi regény) lenne az, amely erősen rávilágít arra, hogy egy múltbeli illető miatt nem lenne érdemes a másik nemmel a kapcsolatot megszakítani?

Közeledik az idő, amikor majd már gyermeke sem lehet és fájdalmas, nagyon fájdalmas, hogy egy múltbeli illető miatt történt ez.

Az áldozathibáztató, "akivel ezt sok évig meg lehet tenni, az", "velem nem lehetett volna" és hasonló kommentek nélküli, segítő válaszok nagyon-nagyon jól jönnének.



2021. nov. 6. 17:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Almási Kittinek vannak jó könyvei, pl. Bátran élni, Ki vagy te?, Újrakezdés, elengedés, Hűtlenség. De szerintem jó lenne ha keresnél egy pszichológust, aki terápia keretén belül tudna neked segíteni. 28/N
2021. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Olyan könyvre gondolok, ahol a szereplő hasonlókat él át és kijön belőle, vagy direkt ezzel foglalkozó könyv: megmondják, miképp lehet kijönni ebből. Ami természetesen nem lehet egyénre szabott, de a felismerések lehetnek nagyon sorsfordítóak.
2021. nov. 6. 17:57
 3/23 anonim ***** válasza:
Mira.
2021. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Kérdések: miért könyvből szeretnél felismeréseket szeretni, pontosan úgyanolyan elég ritka, amire aha élményed lehetne, pl lehetne film is, de ehhez saját intuició kell.

családi minta: valószinűsíthető, hogy valamilyen negativ mintát követhetsz amiért hagytad, hogy évekig megalázzanak, ehhez szintén segitség kell, egyedül nehéz.

gyakorlatok a múltbéli negativ minták törléséhez.

Nem az éveket kell nézni, hanem hogy rendbe tedd az életed, ha a jövőben élsz, és a múlton siránkozol a jelened nem tudod megélni.

2021. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Valakinek szeretnék segíteni, nem én vagyok az a személy, akire a kérdés vonatkozik.
2021. nov. 6. 18:16
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
önbecsülésedet kell helyre tenni, valószinűleg a padlón van amig nincs rendben addig, hiába olvasol könyveket...
2021. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
kérte a segítséget? valószinűleg nem te vagy az aki tud neki segíteni, ha nem értesz hozzá, közvetitő inkább lehetsz, de úgy nem lehet segítséged adni valakinek, hogy 2-3 kézből kérsz segítséget, ismétlem, csak közvetitőként, úgy igen...oda irányitod az illetőhöz aki a megfelelő ajtót nyitja ki neki.
2021. nov. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem kértem "kettő-három kézből" segítséget.
2021. nov. 6. 18:30
 9/23 anonim ***** válasza:
Tenyleg nem a te feladatod beleszólni, és egy könyv nem fog segíteni, kevés ehhez.
2021. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Segíteni szeretnék neki, mert nagyon sok éve szerelmes vagyok bele és azt szeretném, ha megtalálná párját, aki viszont szereti őt, akivel teljesen boldogok tudnak lenni.

Én tudom, hogy férfiként nem jövök be neki, szóval nem azért szeretnék segíteni neki, hogy "utánna hátha megnyerhetem a szívét", hanem mert szeretem és annyira szeretem, hogy boldogságot kívánok neki olyasvalakivel, akivel kölcsönösen szeretik egymást.

2021. nov. 13. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!