Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért jellemző ez a jelenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jellemző ez a jelenség és így miért találják a nőket érzelmesebbnek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évben a közvetlen környezetemben 8 olyan eset volt, amikor több éves kapcsolatokból a nők egyszerűen kiugrottak és összejöttek valaki olyannal, aki csak szexre használta őket. 1-2 találkozón belül mentek az ágyba és sokszor olyanokat is megadtak, amit a tartós kapcsolatban nem. Mindig egyből beleszerettek az új férfibe és mindig jobb kinézetűekről volt szó, akár arc, akár magasság, akár testalkat terén.

A több éves kapcsolatokban a srácok tényleg odaadóak voltak, törődtek ezekkel a nőkkel. Ezek a nők gyereket akartak, van, ahol volt is már. Szerintük is minden rendben volt, csak valami újra vágytak. Ezeknek a nőknek még a barátnők is csak pislogtak, hogy milyen rendes pasikat dobtak el.


3 kérdés merült fel így bennem:

1, Ha ez annyira jellemző a nőkre, akkor miért tartják őket érzelmesebbnek? Egy érzelmes ember nem tud egy több éves kapcsolatból gyorsan másba beleszeretni. Egy érzelmes ember nem a másik kinézetébe szeret bele.

2, Férfiként gyakorlatilag csak akkor van az embernek esélye komolyabb kapcsolatra alapozni, ha valami olyat nyújt, amit a környezetében más nem? Ha ez nem megy, akkor úgyis lelépnek mellőle egy jobbért, mert a nők ennyire mennek az ösztöneik után?

3, Ha ez így okés az érintett feleknek, akkor miért sír annyi nő, hogy nem találnak egy normális férfit sem? Láthatóan, nem kellenek ők igazán.


(Félreértés ne essék, férfiaknál is bőven láttam ilyet, de ott egyszerűen szexről volt szó. A kapcsolat már rossz volt, mással akartak szexelni, de ezeknek a kapcsolatoknak a végét mindkét fél is érezte és nem lettek a férfiak szerelmesek az új szexpartnerbe.)



2021. okt. 3. 19:01
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
57%

"tehát lehetőségként ott vannak"


De nem lehetőség, ha nem választanám soha. Ha vegán lennék, és bemennék a henteshez, mondhatnánk elméletben, hogy lehetőség van az ételre, de igazából azt fogom mondani, hogy nincs ott semmi ehető.

2021. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
75%
Soha ne mondd hogy soha. Amíg hozzájutsz vegán kajákhoz, addig nyilván nem, de ha hosszabb ideig nem jutsz hozzá, hidd el, jó lenne onnan a hentestől is valami. Talán nem ma vagy holnap, de előbb-utóbb akkor is. Mészáros Lőrincnek is van lehetősége egy putrit vásárolni valamelyik eldugott tanyán, vehet egy átlagos családi házat is egy átlagos környéken és építtethet luxusvillát is, ha akar. Ő nyilván ez utóbbit választja, mert lehetősége van rá. Kovács Pistinek már csak az első kettőből van lehetősége választani az átlagos munkájával és keresetével, Az alkoholista közmunkásnak meg marad a putri, már ha egyáltalán. Neki már nem nagyon vannak lehetőségei, míg a többieknek igen és természetesen ezekből a legjobbat fogják választani. De a lehetőség akkor is ott van.
2021. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
57%

40:

‘ Az, hogy egy nőnek milyen lehetőségei vannak, teljesen egyéni. Nyilván egy szép, csinos, nőies alkatú, okos 20 éves lány nem fog foglalkozni a 35 éves férfiakkal, de ettől ők még szívesen összejönnének vele, tehát lehetőségként ott vannak.

Csak ennek a lánynak vannak jobb lehetőségei is.’

igen, es mire megy vele? az egyik valaszolo nagyon jo peldat hozott erre, a vegan-hentesboltos hasonlatot. amikor egyetemista voltam ram is rammozdultak ezek az idosebb ferfiak, akik minden ertelemben szintem alatt voltak, de nemhogy boknak vagy ‘lehetosegnek’ tudtam volna venni ezeket, inkabb kifejezetten undoritottak, rossz erzesekkel toltottek el es kellemetlenul erzetem magam, amiert 20 evesen 40-es creepy fazonok csorgatjak a nyalukat ram. a hideg raz toluk a mai napig. normalis, csinos fiatal lanyokbol ezek az alakok tobbnyire ilyen reakciot valtanak ki.


‘Közben a 20 éves barátnőjének, aki duci vagy sovány, kevésbé nőies, nem is olyan okos és ambiciózus, neki szintén ott vannak az akár 35 éves férfiak is és lehet hogy ő inkább egy ilyet választ és úgymond beleül a készbe.’

mar megint milyen ‘keszbe’ beleuleseol beszelunk?! attol, hogy valaki ‘duci’ nem lesz kevesbe ertekes es ugyanugy megvalogatja, kivel jon ossze. egy normalis, duci 20 eves lany tobbnyire ugyanugy undorodni fog ezeketol a para oreg fasziktol. nyilvan van kivetel is.


‘Na ugyanez a választék a 20 éves átlagos férfiaknak sehol nincs. A lúzerekről ne is beszéljünk. Egy 20 éves férfi ha átlagos, akkor a 16-20 éves lányok egy kis részénél rúghat labdába. Korban felfele eleve nem válogathat (illetve ő nem fog kelleni), lefele menni pedig már szinte törvénysértés lenne.’


miert ne valogathatna felfele?? nyilvan nem a 30 eves noket kell megkornyekezni, de egy 20 eves ferfi meg siman osszejohet 23-24 eves csajokkal. azert meg ne a nok legyenek mar a hibasak, ha valaki luzer. attol, hogy a luzer 20 eves janikanak egy no sem jon ossze, a 20 eves zsuzsika nem fogja magat jobban erezni, hogy ra legalabb nyomul a 40es joska az epitkezesrol, igaz hogy kopasz es pocakos, na meg kicsit alkesz, de mellette legalabb ‘beleulhet a keszbe’ - hogy teged idezzelek. ez nem igy megy.


illetve talan segitene a helyzeten, ha a 40 es pasik ahelyett, hogy azon sirankoznanank, hogy a csinos egyetemista lany elutasitotta oket, mondjuk korban hozzajukillo 35-40 eves noknel probalkoznanak.

2021. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
93%

"miert ne valogathatna felfele?? nyilvan nem a 30 eves noket kell megkornyekezni, de egy 20 eves ferfi meg siman osszejohet 23-24 eves csajokkal."

Már nagyon elkanyarodunk az eredeti kérdéstől, de még ha úgy is lenne, ahogy írod, akkor is töredék lehetősége lenne, mint a korabeli nőknek. A 23-34 éves csajoknál mégis mivel tudna versenyezni a 23-30-as férfiakkal? Meghívja fagyizni/pizzázni? Elkéri péntek délutánra aputól az autót és kirándulnak, míg tart a benzin? Megkéri anyut és aput, hogy ha lehet, szombaton menjenek el rokonlátogatóba, hogy ők kettesben lehessenek? A 23-24 éves lányok ennél már többre vágynak.


"normalis, csinos fiatal lanyokbol ezek az alakok tobbnyire ilyen reakciot valtanak ki."

Én meg úgy látom, hogy a csinos fiatal lányok nagyon is helyén kezelik az ilyen helyzeteket. Bár nem vagyok sem 45 éves sem apuka, de nem titok, ha látok egy csinos, fiatal lányt, én is megnézem. Van, hogy a tekintetünk is össze akad. Ők általában ilyenkor vissza is mosolyognak, én úgy vagyok vele, hogy bár lennék 10-12 évvel fiatalabb és mindketten megyünk tovább. Ez egy win-win helyzet, én megnéztem egy csinos lányt, ő meg kapott arról plusz 1 visszajelzést, hogy tetszik a férfiaknak. Azt is megértem és tudom, hogy vannak olyan férfiak is, akik a szemükkel szinte vetkőztetnek és az sugárzik róluk, hogy elképzelik a csajt valami megalázó szexpozícióban. De nem mindenki ilyen, sőt a többség nem.

Ezzel együtt azt is látom, hogy azok a fiatal lányok viszont, akik nem olyan csinosak és kevésbé vonzóak, már többnyire sértésnek veszik az idősebb férfiak tekintetét. Mintha mi tehetnénk arról, hogy a 20-25 éves srácok nem mennek oda hozzájuk.

2021. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
55%

"Soha ne mondd hogy soha. Amíg hozzájutsz vegán kajákhoz, addig nyilván nem, de ha hosszabb ideig nem jutsz hozzá, hidd el, jó lenne onnan a hentestől is valami."


Nem. Az önismeret egyik átka, hogy megismered önmagad. Lehet, hogy te ilyen beérős, nem-komolyan-gondolós ember vagy, én rugalmatlan, makacs, és a soha-sohát-jelent ember vagyok.

2021. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
55%

‘A 23-34 éves csajoknál mégis mivel tudna versenyezni a 23-30-as férfiakkal? Meghívja fagyizni/pizzázni? Elkéri péntek délutánra aputól az autót és kirándulnak, míg tart a benzin? Megkéri anyut és aput, hogy ha lehet, szombaton menjenek el rokonlátogatóba, hogy ők kettesben lehessenek? A 23-24 éves lányok ennél már többre vágynak’


nem. biztos akad 100-bol egy ‘magas fenntartasu’ maca, akinek az a lenyeg, hogy furikazzak a segget ide oda, draga helyekre vigyek es vegyenek neki dolgokat, de ezek nem A LANYOK. atlagos 23-24 eves lany meg tanul, egyetmre jar vagy epp most kezd el dolgozni maximum, siman ossze tud hangolodni egy szimten egyetmista sraccal. mindig minden baratnomnek a sulibol lett parja kb, akik ugy ugy tanultak es igen, volt hogy az alberletbe vittek a lanyt es nem kocsival mentek valahova, hanem vonattal. na es??! nem ez a lenyeg. ne allitsuk mar be ugy az osszes not, mintha ilyen penzhajhasz felszines liba lenne, akinek csak a kocsi meg sajat lakas szamit.

2021. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
ja es mielott meg..: nem, nem csunya lanyokrol volt szo, akiknek ‘nem jutott mas’ csak az egyetmista srac.
2021. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
93%
45: Az az önismeret lehet ám hibás is. Ha csak a párkapcsolatoknál maradunk, tudod hány olyan nőt és férfit ismerek, akik egykor szilárdan, szinte megrengethetetlenül állítottak valamit, hogy nekik milyen párjuk lesz illetve milyen biztosan nem lesz és ehhez képest gyökeresen más döntést hoztak? Én sem vagyok híve a nagy korkülönbségnek a kapcsolatokban, soha nem is volt még olyan kapcsolatom, ahol 6 évnél nagyobb különbség lett volna kettőnk között. De azt is látom, hogy vannak a környezetemben olyan kapcsolatok, ahol 10-12 év korkülönbség van a felek között és kapaszkodj meg: a nők éppen úgy tepertek ezekért a kapcsolatokért, mint a férfiak, ha nem jobban. Pedig mindegyiküknek bőven volt lehetősége fiatalabbat is választani. A makacsság és a rugalmatlanság egyébként sem éppen pozitív emberi tulajdonságok.
2021. okt. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
90%
46: Látom arra akarod terelni a beszélgetést, hogy szerintem a lányok aranyásók és csak a pénzre mennek, mert ezzel könnyű lenne vitatkozni és el lehet puffogtatni a szokásos "a lányok többsége nem ilyen" mantrát. Hát én nem ezt állítottam. Én azt állítottam, hogy egy 23-24 éves lány már az életének egy más szakaszában van, mint egy 20 éves fiú. 5-10 év múlva ez már jelentéktelen lesz, de most még igenis nagy különbség. És ugyanazért nem fogja a 24 éves lány (aki már inkább nő) a 20 éves fiút választani, amiért a 19 éves érettségizett lány sem a 15-16 éves fiúk között keresgél. Ettől még nem lesz magas fenntartású maca és nem a 100-ból 1 lesz, sokkal inkább a 100-ból 99.
2021. okt. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

49: ertem. de akkor ne a kocsi hianyaval es anyuketol

kolcsonkert lakassal ervelj, mert az anyagias erzetet kelt, hanem az eletszakasszal. az eltero eletszakasz problemas lehet, valoban, de mint mar irtam 23-24 evesen meg azert sokan tanulnak, tehat ha nincsenek mas eletszakaszban, akkor mukodokepes lehet a dolog.

illetve a mas eletszakasz az forditva is problemas lehet egy koliban lako diaklany es egy dolgozo felnott ferfi parositasban.

2021. okt. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!