Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért jellemző ez a jelenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jellemző ez a jelenség és így miért találják a nőket érzelmesebbnek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évben a közvetlen környezetemben 8 olyan eset volt, amikor több éves kapcsolatokból a nők egyszerűen kiugrottak és összejöttek valaki olyannal, aki csak szexre használta őket. 1-2 találkozón belül mentek az ágyba és sokszor olyanokat is megadtak, amit a tartós kapcsolatban nem. Mindig egyből beleszerettek az új férfibe és mindig jobb kinézetűekről volt szó, akár arc, akár magasság, akár testalkat terén.

A több éves kapcsolatokban a srácok tényleg odaadóak voltak, törődtek ezekkel a nőkkel. Ezek a nők gyereket akartak, van, ahol volt is már. Szerintük is minden rendben volt, csak valami újra vágytak. Ezeknek a nőknek még a barátnők is csak pislogtak, hogy milyen rendes pasikat dobtak el.


3 kérdés merült fel így bennem:

1, Ha ez annyira jellemző a nőkre, akkor miért tartják őket érzelmesebbnek? Egy érzelmes ember nem tud egy több éves kapcsolatból gyorsan másba beleszeretni. Egy érzelmes ember nem a másik kinézetébe szeret bele.

2, Férfiként gyakorlatilag csak akkor van az embernek esélye komolyabb kapcsolatra alapozni, ha valami olyat nyújt, amit a környezetében más nem? Ha ez nem megy, akkor úgyis lelépnek mellőle egy jobbért, mert a nők ennyire mennek az ösztöneik után?

3, Ha ez így okés az érintett feleknek, akkor miért sír annyi nő, hogy nem találnak egy normális férfit sem? Láthatóan, nem kellenek ők igazán.


(Félreértés ne essék, férfiaknál is bőven láttam ilyet, de ott egyszerűen szexről volt szó. A kapcsolat már rossz volt, mással akartak szexelni, de ezeknek a kapcsolatoknak a végét mindkét fél is érezte és nem lettek a férfiak szerelmesek az új szexpartnerbe.)



2021. okt. 3. 19:01
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
80%

Átlátszó kamu kérdés.

Ezen kívül: gondolom, olyanról még csak nem is hallottál, mikor a kedves férj sok év után a gyerekei anyját dobja egy olyan nőért, akinek egyetlen előnye, hogy huszonéves gyerektelen nőként feszesebb a teste.

Na, ezért mondják, hogy a nők érzelmesebbek, mert te csak 8 ilyen nőt tudsz, miközben ismered az egész várost. Ne aggódj, betöltöd a 40-et, és a férfi ismerőseid fele azért válik el, mert belezúgott egy lánya korú libába. 50 évesen meg ott bőgnek a fröccsük felett, hogy se nő, se család, a gyerekeik is tojnak a fejükre.

2021. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg ferdítesz, ugyanis az én köreimben nagyon nem ez a jellemző. Mondjuk én nem ilyen suttyó körökben mozgok, ahol mindenki elmeséli a kocsmában, hogy a Gizi neki engedi fenékbe, az régi pasijának bezzeg nem engedte. Eszméletlenül alja emberek között mozogsz, ne onnan vonjál már le következtetéseket.

Az meg, hogy nem tud egy rossz szót sem mondani a srácra, nem jelent semmit. Nyilván nem szerette, ha otthagyta. Érdekes, ilyenkor nem jön elő az egyik kedvenc érvetek amit a nőknek mondogattok: elég rossz emberismerő aki ilyen párt választ. Ez most már nem érvényes? Micsoda kettős mérce megy itt, agyam eldobom.A válások nagy részénél meg még mindig apuka költözik el a szeretőjéhez és anyunak jó, ha pár év múlva lesz pasija, ha már feldolgozta a traumát.

2021. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
97%
És arra nem gondolsz, hogy van aki esetleg megtartja magának a magánéletét, a kíváncsiskodó fajtádnak meg azt mondja, hogy minden rendben van? Csak hogy szálljanak már le róla? Hihetetlen mennyire pofátlan emberek vannak. Törődj a saját magánéleteddel. Ja, hogy nincs.
2021. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

9-es: Az első bekezdésedre nem igazán lehet mit mondani. Elfogadom, hogy amit nem vagy képes befogadni, az szerinted nem létezik és más beteg agyszüleménye. Fogj kezet az oltásellenesekkel és laposföldesekkel, erre nem tudok mit mondani.

A második bekezdésre: Nem igazán tudok mit mondani ezekre a férfiakra. Én sem gondolom, hogy ők csodálatosak, de miért szúrjak oda nekik? Általában hitegetésről sem volt szó. Simán randiztak, szexeltek és ennyi. Nem mondták ezek a hapsik, hogy komolyat akarnak, hanem hogy majd meglátják és igaz is volt. Aki ismerte őket, mindenki tudta, hogy mire mennek. Sőt, még sokszor a lányok is, csak remélték, hogy mégis más lesz. Mindenki azt választja, akit akar. Áldozatnak nem igazán tudom tekinteni ilyenkor a nőket. Fordított esetben egy férfit sem tekintenék annak. Vannak olyan férfi ismerőseim, akik érezhetően problémás nőkre startoltak rá, őket sem tudom sajnálni.

A negyedik bekezdésre szintén nincs mit mondani.


Kedves válaszoló. Szerintem a női sértettséged ápolgasd máshol.


11-es: A kamus részig olvastam, ugyanazt tudom írni, mint feljebb. Itt mindent kamunak éreztek, ha nőkről szól? Ennyire egyoldalúan működik az egótok nemek szerint?


12-es: Szintén ugyanez.


13-as: Amit írtál, már arról is írtam.



2 dolgot jegyeznék meg:

- Többen is jöttek azzal, hogy a férfiakat miért nem támadom. Az illetők egyáltalán elolvasták a kérdést? Ott az utolsó, bekezdéses részt is? Vagy ennyire sértődékenyen csak haraptok?

- Elgondolkodtató, hogy az itteni közegben milyen lazán ráhúzzátok bizonyos dolgokra, hogy kamu. Ha férfiakról szól hasonló kérdés, hol bujkáltok? Boldogabb lennék, ha tényleg kamu lenne a kérdés.

2021. okt. 3. 19:45
 15/51 anonim ***** válasza:
97%

Na akkor elmesélek egy ilyen(nek tűnő) esetet belülről:

A volt férjem teljesen elhanyagolt, mind érzelmileg, mind szexuálisan. Volt, hogy évekig nem volt szex, ha nagyon könyörögtem, akkor évente kétszer egy gyors kétperces menet. Megcsalt, tagadta, de lebukott. Mindennapossá váltak a veszekedések, olyankor nagyon durván, megalázóan beszélt velem, egy idő után már meg is vert.

A környezetünk semmit nem tudott a problémáinkról, még a közeli barátaink sem. Én szégyelltem beszélni róla, ő meg előadta, hogy ő a mintaférj, amit el is hittek neki.

Amikor úgy döntöttem, hogy elegem van, nagyon nehéznek tűnt egy sokéves kapcsolatot lezárni, sokáig bíztam a pozitív változásban. És amikor már nem bíztam, akkor belementem egy alkalmi kapcsolatba. Nem vártam tőle semmit, csak annyit, hogy kilendítsen a holtpontról, amiben éppen voltam. Hogy elhiggyem, hogy nő vagyok, hogy kellek még valakinek. Ennyi kellett akkor attól a kapcsolattól és nem több. Segített abban, hogy lezárjam a sz.r házasságom és új életet kezdjek.

És konkrétan tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen nő, akinek hasonló módon sikerült kilépnie.

2021. okt. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
68%
Azért kamu, mert nem életszerű. A valóság nem barátokközt, hogy mindenki tovább súgja a másiknak, hogy Annácska az új kapcsolatban bevállalja az anált.
2021. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

15-ös: Ez teljesen érthető történet, van ilyen is. Nem tagadtam. Csak, az egy másik téma. Itt nem erről van szó. Ilyeneket is láttam. Volt olyan, hogy egy lány barátomnak én segítettem elcuccolni hasonló szitunál. Volt olyan, akit én beszéltem ki a kapcsolatából.

DE, most nem erről van szó. Fura látni, hogy egy bizonyos jelenségre mennyire próbálnátok mást ráhúzni. Miért nehéz elhinni azt, amit tapasztaltam?

2021. okt. 3. 19:59
 18/51 A kérdező kommentje:
16-os: Elfogadom, ha számodra az életszagú világ egy full zárkózott nomád közösség. Felénk nem.
2021. okt. 3. 20:02
 19/51 anonim ***** válasza:
96%
17: Olvasd már végig, amit írtam (15 vagyok). Az én helyzetemről SENKI nem tudott, a legközelebbi barátaim sem. Simán láthatták azt kívülállók, hogy egy szuper kapcsolatból ugrom egy alkalmiba, amiben aztán koppanok. Pedig ennek egyik része sem volt igaz.
2021. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Itt a nők is közölték, hogy jó volt a kapcsolatuk, csak valami elmúlt. Én elolvastam a tied, de újra leírom: Nem ilyen jellegű helyzetekről szól a kérdésem.
2021. okt. 3. 20:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!