Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A 2000-es évek előtt szerintet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 2000-es évek előtt szerintetek könnyebb volt az ismerkedés?

Figyelt kérdés

Én y-generációs vagyok, tehát 90' után születtem. Tanúja voltam annak, hogy hogy lett a puttonyos tévéből plazmatévé, hogy lettek a videókazettákból netes filmek, hogy lett a Bravo magazinból meg a Juniorból facebook meg twitter.


Lehet, hogy csak a szokásos nosztalgia, de nekem az a benyomásom, hogy valahogy nyitottabbak voltak régebben az emberek. Főleg amiket a '70-es, '80-as évekről hallok, hogy ott házibulikban, koleszokban minden megtörténhetett. Én ma már ezt nem tapasztalom. Lehet, hogy csak én nem voltam elég házibuliban, de a "legvadabban", amiben voltam is alig történt valami. Kollégium ugyanez, legalábbis ahova én jártam. Beléptetőkártya, sterilitás. Olyan, mintha a közösségi média meg a net minden spontaneitást hazavágott volna. Valahogy már nem "izgi" semmi, nincsenek tiltott gyümölcsök, mindenki mindent neten old meg és mintha félnének egymástól kicsit az emberek. Nekem még gólyatáborban is ez volt a benyomásom, pedig ott mindenki eleresztette magát, de valahogy ott se nagyon volt spontán szex vagy hasonló. Ez az életérzés, amit a Tankcsapda a "Fiúk ölébe a lányok"-ban énekel meg ma már mintha nem lenne meg. Vagy régen se volt?


2021. szept. 25. 10:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%

Én '88-as vagyok, vagyis az ismerkedés bőven a 2000-es évek második felétől indult nálam. Szerintem 2007 és 2021 között ilyen szempontból nincs különbség (azt leszámítva, hogy értelemszerűen 30+ évesen mások a lehetőségek, mint egyetemistaként). Az megint más, hogy a szüleimtől hallottam sztorikat a '70-es, '80-as évekről, mert szerintem az ő fejükben is csak a nagyon jó vagy rossz maradt meg, nem pedig az átlagos, szürke napok.

Szerintem a fő különbség a net jelenléte, de ha mindent egybeveszek, akkor az is inkább segítség. Gondolj bele, élőben ha ismerkedsz, akkor egy buliban jó esetben max. 2-3 csajt fogsz leszólítani. Ha heti egyszer bulizol átlagosan, az évi kb. 100-150 próbálkozás. Tinderen ennyi csajt egy délután alatt átpörgetsz... Mellesleg, a kettő nem zárja ki egymást, lehet párhuzamosan is. Én pl. a nettel úgy vagyok, mint egy ingyen lottóval: bármikor bejöhet, de ha mégse, akkor semmit sem vesztettem.

Tudom, hogy a bőséges felhozatal miatt az ember kezdetben azt érzi, hogy "mindig lesz jobb" ill. "bárki lecserélhető", de általában 25 év felett belátják, hogy normálisat találni mindenhol nehéz, azt meg kell becsülni.


33F

2021. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%

"Ehhez a sok csok digger járul hozzá nem feltétlenül a lángoló érzelmek."


És? megismerkedtek. Párkapcsolatuk van. A kérdező azon sír, hogy nem lehet ismerkedni. ez nyilvánvalóan nem igaz.

2021. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Régen semmit nem kaphattál meg azonnal. Fél estét ültél a rádió előtt, ha a kedvenc zeneszámod fel akartad venni kazettára. Ma 2 kattintás és úgy hallgatod, ahogyan akarod. Nincs az a "varázs", hogy bármiért is küzdeni kellene. Sajnos párkeresésnél is a "2 perc alatt átlapozok 50 embert tinderen" a trend. Minden rögtön kell és azonnal, 0 befektetett erővel. Sajnos.
2021. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
53%

Nem volt könnyebb!

Ez megint csak olyan "régen minden jobb volt" nosztalgia

2021. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%
14: Akár lehetne az is, de tény, hogy régen nem volt ennyi egyedülálló ember akár a kisebb környezetedben sem. Megintcsak tény, hogy nem az volt, hogy 300Km-re neten beszélgetnek az emberek, hanem városon vagy környéken belül ismerkedtek. Volt persze levelezés, de ott sem 10 emberrel egyszerre, hanem 1-2 -nek vártál a válaszára 1 hetet mire jött a postás. Az egész sokkal "kezelhetőbb", átgondoltabb és kevésbé rohanó volt, mint ma.
2021. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

14 vagyok

Nekem ez személyes tapasztalat. Neked?

2021. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
9%
16: Nekem is, azért írtam.
2021. szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%
Manapsàg sokkal könnyebb, az internet miatt. 40N
2021. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 1995-ben voltam 18 éves. Az első barátomat 25 évesen, 2002-ben ismertem meg, és külföldre kellett mennem érte, mert itthon a kutyának sem kellettem soha. Nő vagyok.
2021. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

"Gondolj bele, élőben ha ismerkedsz, akkor egy buliban jó esetben max. 2-3 csajt fogsz leszólítani. Ha heti egyszer bulizol átlagosan, az évi kb. 100-150 próbálkozás. Tinderen ennyi csajt egy délután alatt átpörgetsz..."


Igen, de azok képek. A buliban leszólított csajokból szerintem nagyobb eséllyel tanulsz. Nem mondom, hogy "lesz valami", de valami tanulsága lesz. De az, hogy képeket pörgetsz, és 150-ből 0 reakciót kapsz, az csak annyit mond el, hogy a tinder algoritmusa nem érdekelt abban, hogy te ott nyerj.


Nem tudom, lehet, hogy az én szelektív emlékezetem, de nekem úgy rémlik, hogy amíg nem volt ilyen széles körben elterjedt a net, addig valahogy közelebb voltunk egymáshoz. Mintha nem lett volna mindenki ennyire individualista.

2021. szept. 25. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!