Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A 2000-es évek előtt szerintet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 2000-es évek előtt szerintetek könnyebb volt az ismerkedés?

Figyelt kérdés

Én y-generációs vagyok, tehát 90' után születtem. Tanúja voltam annak, hogy hogy lett a puttonyos tévéből plazmatévé, hogy lettek a videókazettákból netes filmek, hogy lett a Bravo magazinból meg a Juniorból facebook meg twitter.


Lehet, hogy csak a szokásos nosztalgia, de nekem az a benyomásom, hogy valahogy nyitottabbak voltak régebben az emberek. Főleg amiket a '70-es, '80-as évekről hallok, hogy ott házibulikban, koleszokban minden megtörténhetett. Én ma már ezt nem tapasztalom. Lehet, hogy csak én nem voltam elég házibuliban, de a "legvadabban", amiben voltam is alig történt valami. Kollégium ugyanez, legalábbis ahova én jártam. Beléptetőkártya, sterilitás. Olyan, mintha a közösségi média meg a net minden spontaneitást hazavágott volna. Valahogy már nem "izgi" semmi, nincsenek tiltott gyümölcsök, mindenki mindent neten old meg és mintha félnének egymástól kicsit az emberek. Nekem még gólyatáborban is ez volt a benyomásom, pedig ott mindenki eleresztette magát, de valahogy ott se nagyon volt spontán szex vagy hasonló. Ez az életérzés, amit a Tankcsapda a "Fiúk ölébe a lányok"-ban énekel meg ma már mintha nem lenne meg. Vagy régen se volt?


2021. szept. 25. 10:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%

Ugyanígy érzem,ahogy leírtad.

Teljesen másként működik már a társadalom,arról nem is beszélve,hogy mindent a külsőségek és a pénz ural.Az emberek szinte már nem is a vonzalom meg a szimpátia miatt ismerkednek,hanem megbeszélnek randit a társkeresőn és kb az egész olyan,mint egy állásinterjú.

Nő megkérdezi,van-e a pasinak kocsija,lakása,kb ennyitől függ.A férfiak megnézik a nőt.Ha több 50 kilótól,kevésbé szép az arca már mennek is tovább.

2021. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%

volt egy idősebb, 50-es kolléganőm és ő mondta, hogy a 90-es években tök normális volt mindenki és az utcán is lehetett ismerkedni, meg kb bárhol. Nyitottabbak voltak az emberek.


Nem politika, de 2010 óta, amióta megy ez a mocskoljuk a másikat, mindenki annyit ér, amennyije van mantra, azóta az emberek átlag viselkedése is csúszik lefele

2021. szept. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Lazy Lover ***** válasza:
42%
Sokkal de sokkal könnyebb volt
2021. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

Igen valahogy régebben ha úgy alakult akárkivel szóba elegyedett az ember az utcán is….

Saját szüleim is úgy ismerkedtek meg, buszon. Ma már a buszon megszólítani valakit zaklatásnak, tolakodásnak veszik….még ha nem is rossz a szándék akkoris. Múltkor nem volt netem,meg akartam kérdezni hogy xy utca merre van jó felé megyek e, hát ismerkedési ajánlatnak vették…. Kicsit kínos volt.

Baratsagosabb közvetlenebbek voltak az emberek, most meg mindeki a telefonba mélyed, vagy zenét hallgat fülessel, hogy még csak ne is hallja a külvilágtól.

2021. szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem volt könnyebb.. . Pl: van aki havonta talál most is új partnert. Férfi is nő is.
2021. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%

a talál partnert nem jelenti azt, hogy:


Hosszú távú kapcsolat lesz

Normális kapcsolat lesz

Nem csak társfüggőségből vannak együtt

2021. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
37%

Aki akkor volt fiatal, az most középkorú. Nyilván nehezebb neki.


"de valahogy ott se nagyon volt spontán szex"


Volt. Csak nem veled.

2021. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
18%

[link]


valahogy csak megszületnek ezek a gyerekek. Nem magukat termékenyítik meg a nők :)


" A 2019-ben kötött 65 268 házasságra 1991 óta nem volt példa."

Biztos ezeket a házasságokat is egyedülállók kötik egymagukban. :)


Innentől kezdve a kérdésben felvázolt dolog csak nosztalgia és szelektív emlékek.

2021. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%
8. Ehhez a sok csok digger járul hozzá nem feltétlenül a lángoló érzelmek.
2021. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Lazy Lover ***** válasza:
40%
8 a nagy francokat azt a csokért meg a babaváróért házasodnak annyian
2021. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!