Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akik tinikorukban önbizalomhiá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik tinikorukban önbizalomhiányban szenvedtek a testük miatt, hogyan küzdötték le?

Figyelt kérdés
Akik mondjuk kicsit zsírosabbak voltak tinikorukban, és ezért önbizalomhiányban szenvedtek, mikor szereztek barátnőt? Miután leküzdötték az önbizalom hiányt? Vagy azzal is tudtak barátnőt szerezni? Hogyan küzdötték le? Mikor? Még tiniként, vagy már felnőttként? Aki ugyanebben szenved, mit tanácsoltok, hogy leküzdje? Elsősorban férfiak válaszát várom, de nők is írhatnak. Légyszi a korotokat is írjátok le!

2021. jún. 20. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Ha meg tudod fogalmazni, hogy ez a bajod, akkor miért nem fogysz le, és kezdesz el sportolni. Ettől visszatérhetne az önbizalmad.
2021. jún. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Kipattintottam magam. Nem túl bonyolult megoldás. :)
2021. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Fogytam 25 kilót, de nem bírok tovább fogyni, pedig még mindig dagadt vagyok (175cm/80kg).


21F

2021. jún. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

40 kilót fogytam, 120-ról 80-ra.

Még mindig nem vagyok idős, de már tini sem.

Nem küzdöttem le az önbizalomhiányt.

Nem szereztem barátnőt, de nem is kell.

Szereztem egy valag alkalmit. Nővel csak egyszer, pasikkal nagyon sokat, mert amúgy full bu*i vagyok szerintem.

Nem is érdekel párkapcsolat, arra nem vagyok jó, mert klinikai eset vagyok. (Ezt egy pszichiáter is könnyen megerősítené, de van pár okom/célom, ami miatt ez nem lenne jó megoldás.)

Azt tanácsolom, hogy elsősorban fogyj le.

De csak saját magadnak akarj megfelelni, ne másoknak.

2021. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

Rosszul lövöd be, mert az önbizalom kisgyerekkorban születik meg, nem a külsőd következménye. Persze mindenki azt hiszi, aki nem foglalkozott a témával bővebben, hogy ilyenektől függ, kilóktól, kinézettől, teljesítménytől, pedig nem. Pont azért is van sokszor előnytelen külseje valakinek, meg rosszabbul teljesít, mert eleve önbizalomhiánya van, nem pedig fordítva. Önbizalomhiányosként viszont párkapcsolatban arra számíthatsz, hogy az önbizalommal bíró emberek el fognak kerülni, így vagy kifogsz egy sorstársat vagy egy hatalommániásat, aki az önbizalomhiányosokon élősködik.

Mivel az önbizalom egyetlen esélye, hogy az első 5-6 életévedben a családod megfelelő viselkedése nyomán alakuljon ki, ezért később ezt már csak megfelelő terapeuták vezetésével, pl. pszichoterápián lehet módosítani. Agyalással, sportolással, teljesítménnyel csak a felszínt karcolgatod.

2021. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!