Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok! Szerintetek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Szerintetek mennyire gáz a "PUA" jelenség?

Figyelt kérdés
Pua jelenség (aki nem tudja) = Önbizalomhiányos fiúknak pénzért adnak csajozási oktatóanyagokat, mindezt több százezer forintért. Arra nevelik őket, hogy legyenek bunkók, nagyarcúak és hogy minden lány csak a dugásra van. Nem is tudom hangsúlyozni, hogy férfi szemmel nézve milyen undorító ez az átverés. De vajon a csajok hogy vélekednek erről?

2021. jún. 15. 13:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez marketing és lehúzas ami a pua körül van.

Addig még oké, hogy elmondják a fiataloknak hogy milyen hibát ne kövessenek el ismerkedéskor, de ez fiúkra lányokra egyaránt ráférne, jó lenne oktatásba beiktatni kommunikációt, egészséges párkapcsolat tudat fejlesztést stb. Rengetegen válnak mert nem tudnak jó társat találni és kapcsolatot fenntarrtani.


Amúgy kedves kérdező, a szövegértést tényleg nem ártana gyakorolnod.

2021. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%

#11: van bőven ilyen tartalom nők részére is.

Kérdező, nem csináltal alapos kutatómunkát. Alapból ott nagyot hibáztál, hogy pua.hu című honlap tartalmát vetted alapul. A "PUA", Pick-Up Artist rövidítése, amit széles körben használnak ismerkedési/társkeresési coachokra.

Káros tevékenységnek nem lehet nevezni. Azzal érvelhetsz, hogy egy-egy ilyen coach rossz dolgokra tanít, de a jelenség egészére ez nem igaz. Pl. durvaság, nagyképűség olyan jellemvonások, amikkel én még nem találkoztam (pua.hu-t nem vettem meg, nem tudom mit oktatnak).


Tehát, a limitált információid alapján hoztál egy prekoncepciót, miszerint pua ártalmas és aztán céltudatosan kerestél olyan tartalmat, ami ezt alátámasztja.

Ha akaod bővíteni a nézeteidet, keressél rá pl. Matthew Hussey-re youtuben. Ő nőknek csinál ilyen ismekedési, párkeresési tanácsadást.

2021. jún. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Bár nem vagyok lány, had segítsek tisztázni mit is jelent ez a PUA jelenség.

Ha Robert Greene: The Art of Seduction című, pua bibliaként is emlegetett könyvéből indulunk ki, akkor a PUA nagy vonalakban arról szól hogyan alakíthatsz ki számodra előnyös helyzeteket, hogyan manipulálj másokat, hogyan kelts magadról hamis, de megnyerő képet, stb.

A pua működik. A fő probléma vele az, hogy az addig sikertelenül ismerkedő, de hiteles emberből, egy sikeresen ismerkedő, de lelkiismertlen hazudozót csinál. Ez önmagában is probléma, de a társkeresésben sem biztos, hogy szerencsés.

Miért ismerkedik alapvetően az ember? Azért hogy társat találjon az életben. Ha annak a sikertelenül ismerkedő, de igazi embernek csak egyetlen egyszer sikerül párt találnia, az azt az ember fogja megszeretni, aki valóban ő.

Viszont egy pua által módszeresen kiképzett hazugság hiába sikeresebb az ismerkedésben, ha közben mindenkit átver és valójában társat az életben így nem fog találni.

A pua nem önfejlesztés. A pua éppen az ellenkezője az önfejlesztésnek. Az önfeladás. Az egyéniséged lecserélése valamire ami sikeres, de nem te vagy. Annál jobb puás vagy minél hatékonyabban törlöd ki magad és helyettesíted be az organikus reakcióid puás mintákkal.

2021. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
16%

13: Férfiként írom: Nem műkődik, mivel a nők ma már egyrészt átlátnak ezeken a technikákon, másrészt a Tinderen korlátlanul férnek hozzá Chadhez, ami az új standard nekik.


"hogy minden lány csak a dugásra van.":


Ebben az egyben igazuk van.

2021. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
13: Én azt sem értem, hogyan lehet egyáltalán bármit hazudni? Mire mennek vele? Hazudhatom én, hogy 2m magas vagyok, ránézésre megmondja, hogy nem. 30 centis farkat is hazudhatok, legkésőbb akkor beégek ha elő kell venni. Szóval: Mi értelme a hazugságnak?
2021. jún. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%

Nőként úgy gondolom, ha egy pasi nem jön be, akkor teljesen mindegy, hogy ő pua-technikákkal próbál levarrni engem, vagy másként próbálkozik, sajnos nem lesz sikere. A puázós pasikkal az a legnagyobb baj, hogy egyrészt sugárzik róluk, hogy ki vannak éhezve és bárkivel szívesen dugnának, másrészt meg hogy nem önmagukat adják, hanem egy szerepet játszanak el, ami nagyon kínos.


Amúgy valóban nőknek is vannak ilyen tanácsadó videók, pl a fent említett Matthew, de az egésznek csak annyi a mondanivalója: légy önmagad, legyen önbecsülésed, ne fuss a pasik után de ne is legyél zárkózott, mert mindkettő taszító a férfiak számára.

2021. jún. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Elég gáz.
2021. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem arra tanít, hogy legyél durva, bunkó és csak a szexre menj, totál félre vagy tájolva. Az más kérdés, hogy akik részt vesznek ilyen tréningeken, azoknak hogy jön le. Ennek az az értelme, hogy az önbizalmat visszaadják, megmutassák, hogy kell gyorsan és hatékonyan ismerkedni, stb., de az, hogy a te személyiséged milyen fajta kommunikációt enged majd meg, hogy alkalmazod az infókat, azt neked kell tudni és felmérni. Egyébként én nem fizetnék ilyenekért sosem, a neten nagyon sok ilyen témát más platformokon is össze tudsz szedni, végig kell gondolni és ami hozzád közel áll, azzal kell próbálkozni. Anno sok éve nekem sikerült sok PUA módszert alkalmazni sikeresen, de azok mind ingyenes, neten lévő anyagok voltak.
2021. jún. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#18 Valamennyire igazad van, de azért nem is arra tanítják a növendékeket, hogy kedvesek legyenek. Ilyeneket is mondanak, hogy a nőknek a racionális énje utasítja el a srácokat, ezért addig kell próbálkozni, ameddig az érzelmi énjére tudnak hatni.

Továbbá az is baj, hogy bár adnak némi önbizalmat, de egyrészt ez a magabiztosság rövid életű szokott lenni, másrészt konkrétan egy más személyiséget adnak neked, vagyis egy hamis személyiséggel próbálnak csajozásra ösztökélni.

2021. jún. 16. 08:34
 20/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt nem tudom milyen arányban hatásos, de arra jó, hogy aki azt sem tudta hogy szólítson meg egy nőt, most már legalább oda tud menni. Természetesen az elutasításokat ugyanúgy bele kell kalkulálni. Valóban sok olyan nő van, aki csak csípőből utasít el, mert nem keltetted fel az érdeklődését, ezért van az, hogy ezt nem szabad annyiban hagyni, de ettől még nem kell erőszakosnak lenni. A baj az, hogy azok akik ebben részt vettek már és nagyon alul van az önbizalmuk, egész életükben sikertelenek voltak a nőknél, így érzik ezt a módszert, tolakodónak és bunkónak, de ez nem egyenlő azzal, amit tanítanak. Csupán csak az ő személyiségüket érik más hatások, teljesen máshogy kell viselkednie, mint amilyen ő maga és az okoz ilyen diszkomfort érzetet. Léteznek egyébként kommunikációs tréningek is, nem a PUA-n belül, ott kommunikálni, kifejezni tanulsz meg, ami ugyanúgy ellentétes lesz az eddigi viselkedéseddel, de akkor most arra is mondjuk azt, hogy hamis személyiséget kapsz?
2021. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!