Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekes vagyok, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben annyi korombeli volt osztálytársam házasodott, szült gyereket, hogy már kezdtem úgy érezni, hogy nekem is kéne legalább egy barátnő.

Ráadásul a fiatalabb és az idősebb testvérem is házasok már, illetve még a családtagok is bombáznak azzal, hogy én mikor.

Sokszor nem is érzem magam boldognak egyedül.

Szóval belekezdtem a nagy társkeresésbe, és összefutottam egy 34 éves nővel. (én 26 vagyok)

Beszélgettünk, tisztáztuk a korunkat, mondta, hogy őt nem zavarja, meg engem sem.

Csinos, dekoratív, nem látszik rajta, hogy 34 éves.


Aztán ahogy egyre jobban megismertem, úgy éreztem, hogy ő nagyon komolyan társat akar, vagyis inkább férjet, meg gyereket.

Ezt így nem mondta ki, meg azt sem hogy ezt tőlem akarná, egyszerűen annyira érett, és felnőttes gondolkozása volt, ahogy beszélt, az a céltudatosság, meg a sok tapasztalat.

Meg kocsija, háza, jó munkája van, nekem ez szokatlan, mert ugye a korombeli lányok többségének egyik sincs meg így.

Megmondom őszintén, hogy nagyon "megijedtem", és rájöttem, hogy én egyáltalán nem akarok elköteleződni, sem gyereket (még).

Szóval ő az a kategória aki már megcsinálta a karriert, és most családot akar alapítani.

Ráadásként közben írt egy régi "ágytársam" (21 éves) hogy nem érek e rá valamikor, majd rá 2 napra az egyik volt barátnőm is képbe került. (ő 24 éves)

Nem is ez a lényeg, egyikükkel sincs semmi komoly terv, de engem sokkal jobban érdekel, hogy velük legyek.

Na, és ettől érzem magam gyereknek, hogy adott egy csinos, érett felnőtt nő, akinek mindene megvan, és akár még el is tudná képzelni a jövőjét velem.

Tök mindegy, ha nem lenne tartós, most csak maga a feltételezés a lényeg.

Ellenben van két 20-on éves átlagos csaj, akik csak egy dolgot tudnak nyújtani számomra, és engem mégis ez érdekel, és ezt szeretném.


A kérdés, hogy ezért gyerekes lennék? Vagy inkább a társadalom nyomására lettem ennek az "áldozata"?

Nem mondta rám senki, hogy gyerekes lennék, vagy éretlen, pusztán engem érdekel, hogy szerintetek az vagyok e, vagy normális, hogy ennyi idősen így érzek?

Mi a jó kifejezés rám?


Tényleg nagyon hirtelen mellbevágó érzés volt az, hogy azzal a nővel elképzeltem, hogy AKÁR családom lehetne, és olyan reálisnak tűnik, én sokkal jobban bejövök neki mint ő nekem, így kissé olyan mintha csak rajtam múlna, még ha nem is.

(és ugye pont ezt akartam mert ezért kezdtem bele a társkeresésbe, de így jöttem rá, hogy mégsem ez kell)



2021. jún. 9. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Attól nem vagy gyerekes, hogy még nem állsz készen a házasságra és a gyerekvállalásra. Jó esetben ezek azért nem ilyen gyorsan jönnek, hanem fokozatosan jut el idáig a kapcsolat, ami neked nem volt meg. Teljesen normális, hogy egy 34 éves nő már előrébb jár és neki már igencsak itt van az ideje a gyerekvállalásnak, ha akar, 35 felett már folyamatosan egyre kisebb az esélye, hogy természetes úton teherbe essen. Nem baj, ha te ezt még nem akarod, viszont erről beszélj vele, mert ha ő erre számít és ezért van veled, akkor elég kitolás lenne vesztegetni az idejét. De azt írod, hogy ő semmi ilyet nem mondott, lehet nincs is szó erről, szóval tényleg érdemes lenne tisztázni, hogy ki mit szeretne és mennyi időn belül. Már ha szeretnél vele maradni.

Ha inkább korban hozzád közelebb állóval lennél szívesebben, az is érthető és nem gyerekes. Hiába házasodik sok ismerős, ez nem jelenti, hogy neked is most kell. Gondolom nekik is tartós kapcsolatból alakult és mivel neked ez még nincs meg, normális, hogy nem érzed magad késznek rá. Meg nem is vagyunk egyformák és nem egyforma mindenkinek a tempója.

2021. jún. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem vagyok együtt ezzel a nővel, "régóta" beszélgetünk, ismerkedünk, és most már ideje lenne valamit lépni, de én erre jutottam, hogy ezt nem szeretném, így természetesen ezt majd tisztázom is vele.

Ő nem engem keres, én azt gondolom.

Az, hogy ő mit gondol nehéz megmondanom, tényleg "rám van kattanva" de nyilván nem az lenne, hogy na akkor összejövünk, és neki állunk rögtön a "gyerekgyártásnak" hogy jövőre már meg is legyen az első.

Ebben biztos vagyok, hogy ő sem így képzeli el, de nyilván neki kevesebb ideje van, szóval lehet, hogy nem ér rá 5-6 évet várni, úgy mint mondjuk én.

2021. jún. 9. 22:29
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Persze, biztos nem akar ő se szinte azonnal, de az már simán lehet, hogy 2-3 éven belül igen és ha te meg még biztosan nem, akkor tényleg nincs értelme belekezdeni. Amúgy biztos, hogy akar majd gyereket vagy csak te feltételezed? Ha szeretnél vele együtt lenni, csak ez tart vissza, akkor mielőtt visszautasítod, érdemes lenne ezt tisztázni.

5-6 évet valóban nem igazán ér rá várni, ebben igazad van, neki vagy lesz néhány éven belül gyereke vagy lehet, hogy soha nem lesz. (Tudom, van aki 40 felett is vállal, de ezzel nem lehet tervezni, nem mindenkinek jön össze annyi idősen)

2021. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Jol beetetted ot. Gondolom ilyeneket mondtal h szeretnel mar csaladot,a korodbeli lanyok meg nem nyitotabbak, te idosebbnek erzed magad stb. Az meg erre a fals kepre epitett. Gyorsan tisztazd le es koszonj el tole.
2021. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon határozott elképzelései vannak, és jó gondolatai, azért is írtam, hogy egy meglepően intelligens, és céltudatos nő. Vagy én legalábbis semmiképp sem vagyok hozzászokva, hogy ilyen nőkkel beszélgetek.

Azt konkrétan mondta is, hogy szeretne gyereket, mert még pont időben van.

Csak úgy nagyon ügyesen fogalmaz, erősen utal dolgokra, de nem mondja ki azokat kerek-perec, és nem csak a korából adódóan okosabb mint mondjuk én hanem általánosságban is.

Nekem ez tetszik, csak így kicsit több időbe telt rájönnöm, hogy mibe is keveredtem :)

2021. jún. 9. 22:45
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy betudnám etetni, annál több esze van.

Nem mondtam neki semmi olyat amit megbánhatnék, vagy amivel megtéveszthetném.

Esetleg ha van egy rózsaszín felhő akkor lehet, hogy kicsit elvakítja, de arról szerintem nem én tehetek.

Ha pedig tényleg görénykedni akarnék, meg átverni akkor összejönnék vele, akár családot is alapítanék, és mellette dugnám a 20-on éves barátnőimet, így kettő az egyben lenne számomra, de azt hiszem ez a kérdés bizonyítja hogy nem ilyen vagyok, hisz ha ilyen lennék nemhogy nem írtam volna ki, hanem fel sem merültek volna bennem ezen gondolatok amiket itt leírtam.

Tudom, hogy tisztáznom kell vele a dolgokat, és azt is tudom, hogy hogy fogom, de nem erről szól a kérdésem.

2021. jún. 9. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nem vagy gyerekes. Nőként hasonlóban voltam, sok randi, kerestem nagyon a szerelmet, de nem jött, mert nagyon akartam. Amikor majd nem veted bele magad a társkeresésbe, akkor fogod megtalálni azt a nőt, akivel mindent akarsz majd és nem csak egy testet látsz benne, amit meg szeretnél dugni. Szerintem görcsös volt ez, hogy te akkor a fejedbe vetted, hogy na most fellépek ide és megkeresem azt, akivel komolyan tervezhetek. Ez nem így működik. Előbb-utóbb a kufircolás sem lesz elég, de amíg csak ez a vágyad addig csináld, még mindig jobb vagy, mint az a sok idióta, aki össze-vissza kamuzik a nőknek pár dugásért, aztán lelépnek mikor már kiélvezték az adott nőt/nőket. Úgyhogy jó szórakozást, aztán a későbbiekben meg sok boldogságot az egyetleneddel!
2021. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!