Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Más nem érzi azt, hogy minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más nem érzi azt, hogy minden a szerencsén múlik?

Figyelt kérdés

Elmondom a történetem. Beleszülettem egy nem gazdag, de elég jómódú családba. Már gyerekkoromban tudtam, miből akarok élni, tudatosan tudtam mindent tervezni, és minden anyagi hátteret megadott hozzá a családom. Karrierben sokkal előrébb tartok, mint az idősebb társaim a területen, pénzem van bőven és jó genetikával oldott meg az élet. Viszont amit ezen a területen kaptam, abból máshol hatalmas hiányt szenvedtem. Gyakorlatilag semmi lehetőségem nem volt normálisan szocializálódni, mert soha nem vettek körül megfelelő emberek, nők meg főleg nem. Tehát én értetlenül és irigykedve nézek azokra a férfiakra, akiket marha sok nő vesz körül, mégis sokkal kevesebbet tud nyújtani nekik mint én tudnék. Ők pedig rám mondogatják, hogy nekem biztos marha könnyű minden.


Én elismerem, hogy egy szalmaszálat se kellett keresztbe tennem egy mostani nettó 5-600 ezres fizuért, jókor voltam jó helyen, pont a szükséges tehetséggel születtem. Mások miért nem ismerik el azt, hogy a megfelelő csajozási képességhez ugyanilyen szerencse kell? Megfelelő közeg, barátok, szociális gyerekkor, már gyerekkortól kezdve lányokkal körülvéve, stb.


2021. ápr. 25. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Tettél te bármit azért, hogy bekerülj egy szimpatikus közegbe?
2021. ápr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Lehet, hogy előrébb tartasz, mint más, de ők is tartani fognak ott, csak később.

Ugyanígy te is ki tudod fejleszteni a szükséges tudást, párkapcsolati kompetenciákat 10-20 év alatt.

Az pedig, hogy valakire felfigyelnek társaságban, köszönőviszonyban sincs azzal, hogy jó szerelmi és szexuális kapcsolatot képes működtetni évtizedeken át.

2021. ápr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

"Én elismerem, hogy egy szalmaszálat se kellett keresztbe tennem egy mostani nettó 5-600 ezres fizuért"


Csak nem tanulatlan, lusta, munkádhoz nem érto vagy és a nagy semmire fizetnek neked minden hónapban? Kétlem.

2021. ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Csak nem tanulatlan, lusta, munkádhoz nem érto vagy és a nagy semmire fizetnek neked minden hónapban? Kétlem."

Nem, tanultam, de nekem ez sosem volt "tanulás". Ha valami a hobbid, netán még adottságod is van hozzá, akkor úgy elég könnyű sikereket elérni.


"Lehet, hogy előrébb tartasz, mint más, de ők is tartani fognak ott, csak később"

Nem mondtam, hogy előrébb tartok. Azt mondtam, hogy mindenki másban tart előrébb.


"Tettél te bármit azért, hogy bekerülj egy szimpatikus közegbe?"

Úgy nőttem fel, hogy már általános iskolában megaláztak azért, mert kifejeztem a tetszésemet valaki iránt. Középiskolában az osztályban 2(!) lány volt, és a haverok akik közül lehetett válogatni, azok vagy a filmebillő otthonülős geek-ek voltak, vagy a "sarki kocsmába menjünk minél olcsóbban berúgni" társaság. Egy gyerek ilyen közegben nem tud tudatosan tenni a megfelelő szocializálódásért. Nagykorúan, mindenféle baráti társaság nélkül, mindenféle szociális készség hiányában pedig már nagyon nehéz behozni a lemaradást. Őszintén szólva segítség nélkül nem is tudom hogyan lehetne..

2021. ápr. 25. 00:39
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

"Nem mondtam, hogy előrébb tartok."


De, mondtad:


"Karrierben sokkal előrébb tartok, mint az idősebb társaim a területen"

2021. ápr. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5: Bocsi, akkor félreértettem. Igen, előrébb tartok sokaknál. Mert nagyon kevés ember csinálta meg azt, hogy érettségi után egyből bukás nélkül végezte az egyetemet, aminek az utolsó 1 évében már dolgozott, így diplomázás után pályakezdés helyett előléptetést kapott. Egy többszáz fős multinál eddig mindkét pozícióm legfiatalabb tagja voltam. De ez a karrier, igazából nem erre irányul a kérdés.
2021. ápr. 25. 00:49
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

A világon minden a szerencsén múlik. Ahhoz, hogy jó életed legyen a következő dolgok kellenek:


1.Szüless egy nyugati demokráciába, lehetőleg Nyugat-Európába vagy Észak-Amerikába. Nagyon esetleg valamelyik fejlettebb ázsiai országba (Japán, Dél-Korea, Szingapúr)


2.Tartozz az adott ország vezető rasszához, ami általában a fehér vagy az "ázsiai" (ez utóbbiba ne menjünk bele).


3.Szüless olyan családba ahol a szüleid értelmiségiek (minimum mérnök vagy ettől feljebb), klasszikus családmodellbe nagyon maximum egy testvérrel. Legyél te az idősebb!


4.Szüless olyan városba az országon belül ami még nyugati szemmel nézve is modern, művelt és dinamikusan fejlődő.


5.Legyen annyi pénze a szüleidnek, hogy ne legyen kérdés a felsőoktatás, egyedül annak "változatáról" kelljen majd dönteni. Semmi diákhitel, ösztöndíj-alamizsna, vagy ilyesmi.


6.Egész gyerekkorodban törődjenek veled a szüleid, bátorító és kedves légkörben nevelkedj, adott esetben bölcs és támogató nagyszülőkkel kiegészítve. Járjon sokat a család kulturális eseményekre, olvassatok sokat és bármilyen hobbid is van - támogassák a szüleid.


7.Legyél külsőre vonzó alapból, amit a pénzen megvehető dolgokkal csak tovább javíthatsz (fogszabályzás, minimális torzulások eltüntetése normális - nem műtéti - úton).


8.Mivel gazdag a családod fogyassz egészséges és tápláló ételeket, amiktől nem hízol el. A pénz révén edzésre is lesz pénz, személyi edző, saját edzőgépek vagy terem otthon stb.



Most mond meg, ez nem szerencse kérdése? Egy fejlődő ország rosszabbik részén fekvő falvában éldegélő család tizedik gyereke, egy börtönben sínylődő apukával és analfabéta anyukával, mikor fog egyenlő esélyekkel indulni a fent leírt fiktív személlyel? Soha.


De még nyugaton is vannak leírhatatlan különbségek a fehér rassz tagjai között ("Mi is munkás Rick-ek vagyunk!"), hiába jönnek sokan azzal, hogy a fehéreknek automatikusan minden király egy nyugati demokráciában. Még a "dicső júeszéj" esetén sem.


Egy középamcsi "tipikus kisvárosában" élő redneck leszármazott élete ritkán lesz jó. Többségük úgy végzi, mint a fiktív Jesse Pinkerton és barátai (felsőoktatás alapból kilőve, mert az egy szűk gazdag vagy nagyon törtető réteg luxusa) vagy Jeffrey Dahmer, aki szintén valamilyen szinten ebbe a kilátástalan "vidéki amerikai fehér életbe" kattant bele.

2021. ápr. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Dehogynem. Én szegényebb családba születtem, mindenért meg kellett küzdenem, az egyetemet magamnak fizettem. Viszont előnyös külsővel, ésszel ajándékozott meg az élet, mellé szorgalmas voltam, így minden tervemet meg tudtam valósítani. Sajnos még csak gyakornoki melókra gyúrok az állami mester mellett, de nem félek, mi lesz, mert a szociális készségeim a helyén vannak.

Neked azt tanácsolom, ne a külsődre vagy a pénzedre hagyatkozz! Olvass sokat, próbáld ki magad! Érni fog kudarc, ahogy minddenkit, de fel kell kelni és folytatni. Semmi sem lehetetlen, ha hiszel benne.

Hajrá!

(Ja, én lány vagyok.)

2021. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A szerencsének (ha nem is 100%os de) oroszlánrésze van az emberek életének alakulásában. Már eleve az, hogy hova születik az ember, meghatározza az oktatáshoz való hozzáférését, az meg jó alaposan beleszól a jövőjébe az embernek. (Igen, lehet munka mellett egyetemre járni halálunkig, nade 19 évesen, szülők által eltartva, csak sulira koncentrálva fényévekkel könnyebb.)
2021. ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem, tanultam, de nekem ez sosem volt "tanulás". Ha valami a hobbid, netán még adottságod is van hozzá, akkor úgy elég könnyű sikereket elérni."


Üdv a klubban! Attól az még sok tanulás és munka. Eleve úgy kéne munkát választani, hogy szeressük, amit csinálunk. Nem a dtenvedestol munka a munka.

2021. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!