Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Számotokra kizáró ok ismerkedé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra kizáró ok ismerkedésnél, ha valakinek nincsen teljesen rendben az élete? Hogyan viszonyultok hozzá?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy az adott fiú/férfi/lány/nő éppen valamilyen problémával küzd, lehet az mondjuk magánéleti, érzelmi, egészségügyi, anyagi, mentális stb., bármi. Például családi vagy baráti konfliktusai vannak, valamilyen egészségügyi gondja van, anyagi nehézségei adódtak, bizonytalan élethelyzetbe került és nem tudja hogyan tovább, valamiért nem elégedett önmagával és hasonlók. Ez számotokra egyértelműen kizáró ok, esetleg függ a konkrét helyzettől vagy abszolút elfogadjátok és akár még támogatólag is álltok hozzá?

Azért kérdezem, mert én egyre inkább azt érzem (és egyébként nem csak párkeresésnél, hanem barátkozásnál is), hogy nem illik vagy nem szabad felvállalni, ha az embernek valami gondja van. Gyengeségnek számít, ciki, szégyellni kell és azt kell mutatni kifelé, hogy minden a legnagyobb rendben van, ura vagy a helyzetnek és tehát tökéletes az életed, teljesen elégedett vagy vele, minden oké. Én ebbe már kezdek picit belefáradni. Nyilván nem akarom senkire sem rázúdítani a gondjaimat és nem is mástól várom a megoldást, viszont nem akarok hazudni sem és szerintem saját magammal sem teszek jót, ha takargatom vagy megmásítom a valóságot.


2020. szept. 6. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nyilván szint függő, mert tökéletes ember nincs.


(Na jó, sokan ezt hazudják magukról a neten, pl.: Insta, Fosbúk, Gyakori,... .)


Pl.: Nem érdekel, hogy nem 5, hanem 7 év alatt diplomázik, vagy "csak" OKJ szakmája van.

De ha drogos, akkor az egyértelműen kizáró ok.

2020. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen attól függne, hogy mi az adott probléma.

Valami nem zavarna és ha tudnék, segítenék is a megoldásban, ugyanakkor valami kizárók ok lenne még egy barátságra is.

21/L

2020. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy mekkora erőbedobással dolgozol a problémáid megoldásán, kérdező?
2020. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek sincs teljesen rendben az élete, mindenki küzd valamivel. De az kizáró ok, ha a problémái körül forog az élete az illetőnek.

Attól függetlenül, hogy nekem pl állandó anyagi gondjaim vannak (jellemzően éppen 0ra hozom ki magam hónap végén, de már van tartozásom is) én egy vidám ember vagyok. Sajnos olyan szakmát választottam, amit bár imádok sajnos nagyon rosszul fizet. Ugyanúgy meglátom mi tehet boldoggá, nem irigylem a másét, teszek azért, hogy a jelen helyzet is jobb legyen és a jövőben anyagilag stabilabban tudjak állni. Nem kesergek azon, hogy alig van pénzem a hónap második felében, nem panaszkodok a számlák miatt, amiket gyakran késve fizetek. Mert attól csak rosszkedvű lesz az ember.

Tudom mik a gondjaim, tudom mit kell tennem, hogy jobb legyen és meg is teszem. Ennyivel ez a része a dolognak le van zárva nálam.

Nem érzek késztetést, hogy ezt másoknak taglaljam, inkább élvezem a velük együtt töltött időt.

Szóval ha valakinek a gondjai töltik ki az életét, az eleve kizáró ok.

2020. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Az attól függ, mi az adott probléma, problémák.


Én sok probléma ellenére is kiálltam az exem mellett, de ha most ismernék meg ilyen embert, vagy őt, nem kezdenék vele, mert ezekután nem lenne szükségem mégegy energiavámpírra. (már elnézést)


Én próbáltam őt támogatni, de nem kért belőle, miért akarnék újra ilyen kudarcot átélni?


Neked milyen problémák vannak jelen az életedben, kérdező?


Mert mondjuk a felsoroltak közül én sajnos minddel egyszerre találkoztam.


Pénzügyi gondok, tartozás, lopás, folyamatos hazugságok, be nem tartott ígéretek.


Rossz viszony a családdal.


0 baráti kapcsolat.


0 önállóság, sosem élt egyedül, ami 30 körül szerintem már önmagában is elgondolkodtató "probléma". - ilyet akkor néznék el, ha cserébe lenne megtakarítása, de csak tartozásból tartozásba veri magát.


Mentális problémák, depresszió.


Változtatásra való hajlam 0,orvoshoz nem ment, igénye már semmilyen programra sem volt.


Szóval nem kell az embernek tökéletesnek lennie, de van egy bizonyos határ. És ezek miatt az én tűréshatárom nem túl széles.


De ugyanezzel az erővel, felém sem sokan fognak nyitni, mert az én problémám meg az, hogy túl sok bennem a tüske, a sérelem, a bizalmatlanság mostmár.


Neked milyen jellegű problémáid vannak?

2020. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyreszt szituaciofuggo, masreszt hozzaallasfuggo. Nem baj, ha van valamilyen problemaja, ha latom, hogy dolgozik a megoldason, emellett pedig eli normalisan az eletet es nem csak sajnaltatja magat. Azt nem szeretem, amikor valakinek van valami baja es az hatarozza meg az egesz szemelyiseget szinte.
2020. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Igen, ezt jó, hogy tisztázzuk, hogy azért nem olyan dolgokra gondoltam, amik mondjuk egyértelműen ellehetetlenítik a kapcsolatot (pl. egy drogfüggőség).

Az én problémáim részben a bizonytalanság a jövőbeni terveimmel kapcsolatban - elsősorban a tanulmányok és munka terén (úgy érzem még nem találtam meg a nekem való területet, gondolkozom szakváltáson vagy további képzéseken, de egyelőre még nincsen konkrét biztos tervem), illetve egészségügyi problémák (ételérzékenység, hormonproblémák és ebből adódó súlygyarapodás). Valamint mindig bántottak a személyiségem miatt, mert csendes típus vagyok és ezzel is vannak problémáim a mai napig. Azt tapasztalom, hogy sokaknak ez is túl sok. Viszont pl. az egyik csoporttársam otthagyta a párját, mert sérelmezte, hogy a fiú nem foglalkozik vele eleget és rossz a kedve (mert meghaltak a nagyszülei, akikkel együtt élt és emellett még minden a nyakába is zuhant pl. a saját és az öccsének a megélhetése). Az egyik barátnőm depressziós és fóbiás (kezelik és egyébként tök olyan, mint bárki más), előle is világgá menekül mindenki... Egy másik csoporttársamnak rossz a kapcsolata a családjával, egyáltalán nem számíthat rájuk semmiben sem, sok a civakodás stb. és ez is egy olyan dolog, ami miatt már nem vállalja senki sem a vele való kapcsolatot.

Én értem, hogy mindenkinek megvan a maga baja és mindenki a saját sorsának a kovácsa, de nem is arról beszélek, hogy a másik nyakába kell ömleszteni minden bánatunkat. Értelemszerűen az élet is megy tovább, keresni kell a megoldást, dolgozni kell rajta, másképp nem megy. Viszont én tényleg azt tapasztalom, hogy ezt még felvállalni sem szabad, hogy valami problémád van, nehéz helyzetbe kerültél, valami megviselt, valami bánt, valamiben tanácstalan vagy stb. Vagy lehet, hogy ez csak egy életkori sajátosság, nem tudom, de én tényleg azt látom a környezetemben, hogy mindenki csak azt mutatja, hogy teljesen kerek az élete és teljesen jól van és kizárólag ez a normális.

2020. szept. 6. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden embernek az élete nem habos torta ezt alapból tudni kellene mindenkinek.
2020. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7: szerintem nem az az elsődleges elvárás, hogy mindeb pikk-pakk rendben legyen veled és körülötted, hanem az arra való folyamatos, motivált törekvés, tehát a megoldáscentrikus hozzáállás. Hogy nem követed el azt a hibát, hogy hovatovább azonosulsz a problémáiddal. Ha mégis ide lyukadsz ki, az azt jelenti, hogy nem vagy mentálisan egészséges. Ez esetben viszont irány a helyi sztk pszichiátriai szakrendelése. Nem szégyen segítséget kérni. De neked is keményen és aktívan, és főleg egyfolytábantenned kell azért, hogy rendbejöjjenek a dolgaid, az életed.
2020. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!