Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan léphetek túl?

Figyelt kérdés

17 éves koromban volt az első kapcsolatom egy nárcisztikus lánnyal, nagyon sok szorongást és bűntudatot rakott rám mielőtt megcsalt. Akkor nyilván kiraktam.


Jelenleg 23 vagyok, azóta nem volt kapcsolatom csak ismerkedéseim meg randijaim. De akarhanyszor elkezd alakulni valami, az első gyanus jelnél behúzom a kéziféket és megszakitom az ismerkedést. Bizalmatlan vagyok és zárkózott, plusz tapasztalatlan is. Folyamatosan azt kutatom hogy mikor derül ki a csajról hogy narcisztikus és azt érzem hogy túl kell járnom az eszén. És eleve el sem tudom képzelni, hogy bejohetek egy lánynak, hogy csak úgy, önmagamért szerethet. Az elsőnek kapóra jottem pótléknak es ezt be is vallotta utólag.



2020. szept. 2. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Még egészitsd ki azzal, hogy a szüleid mennyire elcseszték a nevelésedet, és egyáltalán milyen gonoszak voltak mindig veled. Ha ezzel megvagy akkor már tudod a legfontosabbat: Te jo, szép és okos vagy, de a világ körülötted gonosz és kiábrándito. Persze csak veled szemben ilyenek, hiszen nagyon sok boldog, kiegyensulyozott, jo párkapcsolatu embertársad is van. NO, AKKOR MOST GONDOLKODJ EL!!!
2020. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Első, te akkora gyökér vagy, hogy hihetetlen.
2020. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Könnyű beleesni abba a hibába, hogy az érzéseidet az első tapasztalatodnak tulajdonítod. Pedig az első tapasztalatod már az érzéseid eredménye volt. Valami kötődési problémád alakult ki gyerekkorodban és ennek az eredménye az alacsony önértékelésed, hogy azt hiszed, hogy nem vagy önmagadért szerethető. Ezért vagy alapból bizalmatlan másokkal és szorongsz, hogy azok mikor találják meg a gyenge pontjaid. A nárcisztikus típusnak az ilyen ember a mágnes! Rajta lehet hatalmaskodni, uralkodni, őt lehet sakkban tartani.Egy ilyen lelkiállapottal, amilyen neked van, tehát szinte borítékolható volt az első párkapcsolatodban megélt tapasztalás. Ahogy ezen változtathatsz, az az hogy a saját sérüléseidet próbálod meg kijavítani. És megintcsak hangsúlyozom, hogy ez nem az első kapcsolatodból származó sérüléseket jelenti, hanem a gyerekkorodból származóakat. Mert a kapcsolatodból szerzettek már csak a gyerekkoriak következményei. Szóval keress egy jó pszichoterapeutát, akivel élmény az önismereti munka.

Nemcsak a szorongásod csökken majd le ezáltal, de ha az önértékelésed megemelkedik, önrendelkezésed birtokába kerülsz, egyenesen taszítani fogod a nárcisztikusakat.

2020. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ne legyél egy miatt annyira előítéletes, segíthet!
2020. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Gondolj arra, hogy ő csak egy ember. A sok közül.
2020. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!