Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire taszító egy fiatal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire taszító egy fiatal kövér lány?

Figyelt kérdés

Most nem feltétlenül a külső tulajdonságokra értem, mert most vagy tetszem valakinek vagy sem és ez szerintem önmagában nem a kilótól függ, de akár beszélhetünk majd erről is. Igazából ez sem egy egyszerű kérdés az esetemben, mert kövér vagyok (170/80), de nem a klasszikusan vonzó molett alkat a nagy mellekkel, nagy fenékkel, lapos hassal.

Ami viszont most érdekel az az, hogy kinek mi az első benyomása egy fiatal kövér lány láttán, mire gondol, mire következtet stb. és ez hogyan befolyásolja párkapcsolat, ismerkedés szempontjából. Mondhatnám, hogy ha valakinek tetszem, akkor őt értelemszerűen nem zavarja, boldogan jönne össze velem stb., de sajnos nem ez a tapasztalatom :( Nem egy olyan srác volt, akinek bár állítólag tetszettem, mégis zavarta a súlyom és a külsőm, hogy nehezebb/nagyobb vagyok nála, hogy nem sportoltam (olyan) aktívan (mint ő) vagy nem mert felvállalni. Valamint nagyon sokszor találkozom azzal is, hogy az emberek rögtön olyan tulajdonságokat társítanak hozzám mindenféle előzetes ismertség nélkül, hogy pl. biztosan lusta vagyok, igénytelen vagyok, buta vagyok, nincsenek céljaim, egész nap zabálok és fekszek, nincsenek barátaim, biztosan rosszindulatú vagyok és így ellensúlyozom a saját sikertelenségem stb., stb. Plusz mivel fiatal vagyok ezért gyakran elhangzik a "most így néz ki, mi lesz később" mondat is, de volt egy időszak amikor konkrétan enni sem mertem emberek előtt (sokszor beszóltak az evés kapcsán is). Szóval én is tapasztaltam a negatív sztereotípiák és előítéletek hatását, amik általában a túlsúlyos embereket szokták érinteni és hadd ne mondjam, hogy ez mennyire rossz érzés. Ez tulajdonképpen párkapcsolat tekintetében sem jobb, eddig még soha nem is volt egy kapcsolatom sem és ennek egy valószínűsíthető oka ez is. Kíváncsi vagyok, hogy erről ki mit gondol (persze, én is látok kapcsolatban lévő túlsúlyos embereket, de nekem ez valamiért nem jött még össze).

Egyébként én egyáltalán nem vagyok ebbe belekényelmesedve és belenyugodva, én sem így szeretnék kinézni és emiatt teszek is érte (próbálok egészségesen étkezni, időnként diétázom is, sportolok, mozgok), viszont ennek sajnos látszata nem igen van. Szóval nem punnyadok ebbe bele és nem áltatom magam semmivel, de annyi negatív tapasztalatom van (sértő megjegyzések, gyerekként és tiniként is sokat bántottak, még most is képes valaki beszólni stb.), hogy már tényleg próbálok inkább arra koncentrálni, hogy legalább én elfogadjam magam és rendben legyek önmagammal, ha így, akkor így.


2020. jún. 11. 10:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem azért használtam a próbálkozás kifejezést, mert ideig-óráig csináltam és kampányszerűen nekiálltam sportolni vagy diétázni. A korábbiaknak nem volt semmi eredménye hosszú távon sem és már kb. bármire rávettem magam annak érdekében, hogy fogyjak. Így elég sok mindent kipróbáltam (magyarul elkezdtem) sportok terén is, illetve az étkezésemben is mindenhol kerestem az új ötleteket, praktikákat és tippeket, hogy mi az egészségesebb, mi a jobb, miből mennyit stb. Nem vagyok sem dietetikus, sem edző stb., tehát én ehhez értelemszerűen nem úgy látok neki, hogy mindenről 100% pontos információval rendelkezem és tudom, hogy mit hogyan kell csinálni és bizony ez a folyamat ezért igényelt némi próbálkozást, kísérletezést mire ki tudtam alakítani olyan napirendet, ahová belefért a rendszeres sportolás, vagy az egészséges étkezés és annak a mikéntjei is kialakultak.
2020. jún. 11. 14:23
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem szeretnék turkálni a pénztárcádban, de belefér esetleg egy jó endokrinológus magánúton? Lehet IR, gond a pajzsmiriggyel stb. Igazából az Endocare-t (Bp) ajánlanám, talán ők a leglegleg, van náluk dietetikai tanácsadás is, de tény, hogy vannak áraik... :(

[link]

2020. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát egyetemista vagyok, ez talán eleget elmond az anyagi helyzetemről... Három éve voltam kivizsgáláson, akkor semmilyen probléma nem derült ki. Viszont lehet érdemes lenne még egyszer elmenni, mindenesetre ennyi pénzért ez nem fog menni az biztos.
2020. jún. 11. 15:20
 14/16 A kérdező kommentje:
de köszönöm! :)
2020. jún. 11. 15:20
 15/16 anonim ***** válasza:
75%

Egy lány lehet kedves, vicces, okos, őszinte, szorgalmas, hűséges, stb. Csomó olyan tulajdonsága lehet alkotó függetlenül amit én nagyra értékelek ezek nem derülnek ki elsőre.

Viszont ha azt látom kövér, rögtön az a kép jut eszembe róla, hogy igénytelen. Igénytelen mivel nem törődik a saját egészségével. Illetve ha ő sem képes egészségesen élni a saját gyerekét sem fogja egészséges életmódra nevelni.


Nem ez az egészséges ha modell alkata van, nyilván ez az állattól is függ de van az a súlyfelesleg ami már sok és káros az egészségre. És nem azért mert ne lehetne vonzó, mert az lehet de akkor is igénytelennek tartanám. pár alkalmi együttlétre jó lenne de nem akarnék semmi komolyat tőle pont emiatt. Egyébként pont ugyanezt gondolom egy dohányzó emberről is.

2020. jún. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Számomra egyáltalán nem taszító önmagában az, hogy egy fiatal lány kövér. Van köztük, akit kifejezetten vonzónak találok és olyan is, akit nem. De pont ugyanez a helyzet a hatvanöt kilós lányoknál is, nem csak a kövérebbekel.

F27

2020. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!